Subtelność różu, miękkość weluru i elegancja złota w kobiecym mieszkaniu

Subtelność różu, miękkość weluru i elegancja złota w kobiecym mieszkaniu

Róż zagościł w projektach architektów i z powodzeniem toruje sobie drogę do jednego z najpopularniejszych kolorów we wnętrzach. Odcień, odpowiednio dobrany do stylu aranżacji z łatwością kreuje wyjątkowe i niepowtarzalne przestrzenie. Kolor różowy najchętniej wybierają pewne siebie, odważne i pozytywne osoby, które poprzez tę barwę pragną uzewnętrznić swoje podejście do życia. Właśnie z taką inwestorką miały przyjemność pracować architektki Aleksandra Hyz i Aleksandra Mętlewicz. Świadoma i dojrzała singielka, kochająca róż chciała, by został on motywem przewodnim jej nowego mieszkania. Forsowanym przez nią odcieniem była ciemna fuksja, jednak po interwencji architektek i drobnej batalii, stanęło na ciekawej tonacji oscylującej między zgaszonym, brudnym różem a Millennial Pink. 

Stylowe różowe kuchnie – najciekawsze projekty!

Różowe Dolce Vita

Mieszkanie zaprojektowane przez duet architektek, zlokalizowane jest na warszawskiej Woli. Posiada jedynie 31m2, jednak przy dobrym rozplanowaniu przestrzeni, jest to wystarczający metraż dla jednej osoby. Poza dominującym w aranżacji kolorem różowym, przestrzeń miała być jasna, bardzo elegancka i z ograniczonym wyposażeniem. Strefa dzienna stała się przestrzenią, gdzie wszystkie funkcje płynnie się przenikają. Natomiast niewielkie gabaryty mebli, umożliwiają dowolne przestawianie ich wraz ze zmieniającymi się potrzebami właścicielki. Aranżacja przywodzi na myśl ekskluzywne butiki, a jej integralną częścią są biżuteryjne detale w postaci złotego wykończenia okuć meblowych, armatury oraz oświetlenia. „Atrakcję” aneksu kuchennego stanowi mobilna wyspa w formie elipsy. Posiada złoty cokół, różową bazę i marmurowy blat, a także liczne miejsca do przechowywania. Uchwyty w formie złotych mini-kołatek dopełniają niezwykły design mebla, który może spełniać bardzo różne funkcje: od blatu roboczego, przez stół po toaletkę. 

kobiece mieszkanie
Mobilna wyspa stanowi atrakcję mieszkania. | Proj.: Aleksandra Hyz i Aleksandra Mętlewicz; Fot.: MIGDAŁ Photography Studio

Welurowe królestwo

Mając do dyspozycji bardzo małą powierzchnie mieszkania, architektki musiały wykazać się wyjątkową kreatywnością. Nie tylko w zakresie aranżacji, ale i rozwiązań funkcjonalnych. Zespołowi zależało, by właścicielka czuła się w tym wnętrzu swobodnie, nie przytłoczona klaustrofobiczną atmosferą. Oryginalnym pomysłem było więc wydzielenie strefy sypialni „mobilną ścianą” w formie welurowej kurtyny. Różowa tkanina podkreśla butikowy charakter aranżacji i można ją swobodnie zsuwać i rozsuwać, otwierając tym samym widok na dalszy plan. Miękkość zasłony przeniesiono na ściany sypialni za sprawą tapicerowanego zagłowia. Dodatkowo tekstylna ścianka ukrywa wnękę z szafą. Kolejnym zabiegiem powiększającym przestrzeń są lustrzane fronty w przedpokoju, skrywające drzwi wejściowe. Zabieg ten spowodował, że zabudowa szafy stała się niewidoczna, a przestrzeń mieszkania „powiększyła” się o odbicie. Jednocześnie siedząc na sofie nadal można podziwiać widok zza okna, zlokalizowanego za nią. 

Millennial pink w mieszkaniu młodej fotografki | Proj. KODO

kobiece mieszkanie
Proj.: Aleksandra Hyz i Aleksandra Mętlewicz; Fot.: MIGDAŁ Photography Studio

Wymarzone wnętrze

Paleta zgaszonych róży, zaproponowana przez architektki, wprowadza do wnętrza poczucie ukojenia i relaksu po długim i aktywnym dniu. Pomimo, iż inwestorka pierwotnie forsowała tonacje mocnej fuksji, ostatecznie przekonała się, że spokojne odcienie zdecydowanie lepiej prezentują się w jej mieszkaniu. Nie zabrakło ich również w łazience, gdzie wykreowano prawdziwe sanktuarium domowej pielęgnacji. Pomieszczenie o zaokrąglonej ścianie, idealnie wpisuje się w klimat pastelowego Art Deco, jaki tu stworzono. Ściany do 3/4 wysokości pokrywają różowe płytki cegiełki, ułożone horyzontalnie. Wanna obudowana jest białymi płytkami i posiada złoty cokół, co stanowi subtelne nawiązanie do wyspy znajdującej się w kuchni. Dopełnieniem aranżacji łazienki są biżuteryjne elementy: stylizowana złota armatura, kultowy kinkiet IC marki Flos oraz dekoracyjne okucia meblowe. 

Inspiracja tygodnia: wnętrza w odcieniach kwitnącej wiśni

kobiece mieszkanie
Proj.: Aleksandra Hyz i Aleksandra Mętlewicz; Fot.: MIGDAŁ Photography Studio

Autorki projektu: Aleksandra Hyz 
  Aleksandra Mętlewicz
Zdjęcia: MIGDAŁ Photography Studio

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków