Nordyckie echa i przytulny minimalizm w krakowskim mieszkaniu

Nordyckie echa i przytulny minimalizm w krakowskim mieszkaniu

Inspirowany naturalnym krajobrazem Skandynawii styl New Nordic reprezentuje ewolucję estetyki krajów północnych w stronę ciepłych tonów, organicznych linii i obłych kształtów. Minimalizm nadal jest tutaj najbardziej pożądaną wartością, ale wyrażoną poprzez surowy wybór mebli i materiałów, dających poczucie otulania przestrzeni oraz znajdujących się w niej osób. Wymienione założenia stylu New Nordic stanowią bazę projektu pracowni The Line Studio. Aranżacja 110-metrowego apartamentu w Krakowie, powstała zgodnie z potrzebami pary właścicieli. Główną rolę grają tu materiały i ich tekstury, a także starannie wyselekcjonowany design. 

New Nordic – poznaj bliżej styl, który zdominuje aranżacje wnętrz

The Line Studio
Proj.: The Line Studio | Fot.: ONI Studio / The Line Studio

Odbicie natury

Projektantki z The Line Studio wspominają, że cały proces projektowy rozpoczął się od wyboru materiałów. Jak podkreślają, priorytetem była jakość i nie było tu miejsca na przypadki. Tak jak w stylu New Nordic, także w realizacji The Line, materiały wykończeniowe stanowią bazę całego wnętrza, dyktując w którą stronę pójdzie końcowa aranżacja. Podłogę pokrywają dębowe deski w rozbielonym, ale nadal ciepłym odcieniu. Zestawiono je ze złamaną bielą ścian, która wraz ze zasłonami z lnu i bawełny, tworzy przyjemne i otulające tło dla wyposażenia. Nordyckie uwielbienie dla surowego piękna natury, wyraża jutowy dywan z ekologicznej plecionki, czy zrobiony na zamówienie stolik z marmuru. Kamienia tego użyto również do wykończenia blatu szafki RTV.

Tekstury dorównujące naturze – przegląd pokryć podłogowych i ściennych

Designerska kropka nad i

Ważnym elementem aranżacji w estetyce New Nordic jest wybór mebli i dodatków. Surowa selekcja pozwala na zachowanie minimalistycznych podstaw stylu, jednak dzięki opływowym formom można uzyskać wyjątkową przytulność. Stawia się tutaj na obłe wykończenie mebli, owalne blaty, a także organiczne linie dodatków. Natomiast ikoniczny design, zapewnia kontynuacje skandynawskiego uwielbienia dla ponadczasowego wzornictwa. Projektantki z The Line Studio zadbały, by przytulność aranżacji dopełniły wyjątkowe i designerskie przedmioty. W salonie stanęła piękna sofa w czarnej, welurowej tapicerce, której towarzyszy lampa podłogowa, mocno oparta na duńskiej tradycji projektowej. Kropką nad i jest fotel Vassily, zaprojektowany przez Marcela Breuera. Strefa jadalni, tak jak całe mieszkanie jest minimalistyczna. Znajdziemy w niej stół z litego drewna o organicznym, eliptycznym kształcie, który dzięki zaobleniem wydaje się być „miękki” i lekki. Projektantki uzupełniły przestrzeń krzesłami z siedziskiem z zaplatanego, naturalnego włókna oraz lampą wiszącą o mosiężnym kloszu.

Stół i krzesła do jadalni – jak wybrać? Praktyczne porady i inspiracje

The Line Studio
Proj.: The Line Studio | Fot.: ONI Studio / The Line Studio

Miejsca relaksu

Sypialnia to miejsce w którym relaksujemy się i nabieramy sił na kolejny dzień. Dlatego poza kwestiami funkcjonalnymi, równie ważna jest odpowiednio dobrana kolorystyka, wyposażenie i dodatki. Strefy prywatne Inwestorów zaaranżowano w spokojnych barwach: szarości w ciepłej tonacji oraz złamanych bielach. Minimalistyczną sypialnie ozdabiają jedynie subtelne listwy sztukateryjne, a wybrane oświetlenie zapewnia przyjemny klimat. Projektantki z The line Studio miały również bardzo ciekawy koncept na łazienkę. Jej dość surowy i monolityczny charakter, zapewniły marmurowe płyty o kontrastowym użyleniu. Pokryto nimi ściany, a także zabudowano wannę i blat pod umywalki.

 


Projekt: The Line Studio

IG: @the_linestudio

FB: https://m.facebook.com/The-Line-Studio-301347596570705/

WWW: www.thelinestudio.pl

Zdjęcia: ONI Studio oraz The Line Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków