Nowoczesne mieszkanie z nutą mięty | Dziurdzia Projekt

Kolor na dobre zagościł w projektach architektów. Przestajemy się obawiać odważnych zestawień barwnych i kontrastów. Jednocześnie kolor nie wyklucza minimalizmu, który nie kojarzy się już z bezosobowymi wnętrzami, a coraz bardziej wyraża współczesny styl życia, gdzie stawia się na jakość i wygodę, a nie ilość otaczających nas przedmiotów. Nowoczesne mieszkanie autorstwa Dziurdzia Projekt, stanowi idealny przykład obecnego myślenia o wnętrzu. Jest funkcjonalne i minimalistyczne, a jednocześnie wypełnione kolorami z silnym akcentem mięty, która według prognoz, zdominuje przyszłoroczny design. 

Strefa dzienna | Proj. Dziurdzia Projekt, Fot. PION

Nowoczesne mieszkanie z przewagą koloru

Intensywny pomarańcz wita wchodzących od samego progu, za sprawą ścian, pokrytych tym kolorem. Drzwi wejściowe oraz drzwi sypialni, również zostały pomalowane na pomarańczowo, co spowodowało uzyskanie jednolitej powierzchni barwnej, optycznie powiększającej przedpokój. Zabieg ten został dodatkowo spotęgowany, dzięki  dużemu portalowi w formie łuku, prowadzącego do części dziennej, który dodatkowo doświetla korytarz. Przy wejściu do mieszkania czeka jeszcze jedna niespodzianka – bardzo oryginalna konsola z lustrem, w kolorze kobaltu. 

Przedpokój z oryginalną konsolą | Proj. Dziurdzia Projekt, Fot. PION

NOWOCZESNY PRZEDPOKÓJ – PROJEKTUJEMY WIZYTÓWKĘ NASZEGO DOMU

Energetyczny korytarz prowadzi do strefy dziennej, gdzie królują spokojniejsze barwy z miętą w roli głównej. Salon z jadalnią i aneksem kuchennym jest bardzo jasny i dobrze doświetlony, dzięki wysokim oknom. Warto zwrócić uwagę na ciekawe rozwiązanie w części salonu – ściany pokryte trzema pasami kolorystycznymi. Przy wejściu szaro-niebieskim, następnie złamaną bielą oraz miętowy o przecieranej fakturze, który przechodzi ze ściany bocznej na szczytową. 

Do pokoju dziennego prowadzi niezwykły, szeroki portal. | Proj. Dziurdzia Projekt, Fot. PION

Miętowy lejtmotyw 

Odcienie zieleni, będące kolorystycznym leitmotywem aranżacji wnętrza, pojawiają się w części aneksu kuchennego, gdzie wykorzystano płytki hiszpańskiej marki Equipe. Cegiełkami w wersji wertykalnej, obłożona jest wyspa kuchenna i ściana nad blatem

Kuchnia z zielonymi płytkami typu cegiełka, marki Equipe. | Proj. Dziurdzia Projekt, Fot. PION

Minimalistyczne oświetlenie marki SternLight, to praktyczne rozwiązanie we wnętrzach, gdzie lampy dekoracyjne dają jedynie światło nastrojowe. Oprawy idealnie stapiają się z powierzchnią sufitu, stając się niemal niewidoczne. W projekcie mieszkania autorstwa Dziurdzia Projekt, wykorzystano model Miss Flexy, który oświetlenia strefę kuchenną.

Mięta znalazła się również w sypialni, gdzie została zestawiona z błękitami. Chłodna kolorystyka wprowadza do wnętrza atmosferę relaksu i wyciszenia, tak ważną w miejscu przeznaczonym do odpoczynku. Tradycyjne lampki nocne, zastępują czarne lampy wiszące, umieszczone po obu stronach łóżka. 

Miętowa sypialnia. | Proj. Dziurdzia Projekt, Fot. PION

Kolor roku 2020 | Poznaj barwę symbolizującą nową erę

Łazienka w kobalcie i marmurze

Łazienka mieszkania jest najspokojniejszym kolorystycznie pomieszczeniem. Jednak nie zabrakło w niej motywu barwnego, w postaci kobaltu. Intensywny błękit nawiązuję do pojawiającego się akcentu kobaltu w innych częściach mieszkania, min. do konsoli. Bardzo minimalistyczną aranżację uzupełniają płytki podłogowe imitujące marmur oraz czarna armatura podtynkowa, polskiej marki Hushlab.

Łazienka z kobaltowym akcentem. | Proj. Dziurdzia Projekt, Fot. PION

Nowoczesne mieszkanie na miarę czasów

Mieszkanie zaprojektowane przez studio architektoniczne Dziurdzia  projekt, jest odzwierciedleniem współczesnego stylu życia. Dążenie do minimalizmu wynika z potrzeby funkcjonalności oraz ograniczenia ilości posiadanych rzeczy. Główną rolę we wnętrzu gra kolor, który zmienia się w zależności od pomieszczenia: korytarz wypełnia energetyczna pomarańcza, strefę dzienną mięta z akcentem maliny, a w sypialni panują rozbielone, relaksujące tony.  Właśnie dzięki kolorom mieszkanie otrzymało swój wyjątkowy charakter, a wyposażenie jest bardzo przemyślane i poza stroną wizualną, spełnia przede wszystkim funkcje praktyczne. Wszystkie te zabiegi doprowadziły do zamierzonego celu, czyli stworzeniu mieszkania, które jest podporządkowane jego mieszkańcom, a nie odwrotnie. 

 

Proj. Dziurdzia Projekt, Fot. PION

Małe mieszkanie w kolorze? To możliwe! | Pomysły na barwne wnętrza

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków