Rodzinna enklawa w Józefowie | Piotr Stolarek - Projektowanie Wnętrz

Rodzinna enklawa w Józefowie | Piotr Stolarek – Projektowanie Wnętrz

Inwestorzy marzyli o domu, który będzie dostosowany do potrzeb całej rodziny. Poza stworzeniem przestrzeni do wspólnego spędzania czasu oraz oddzielnych pokoi dla każdego z domowników, miało tu być przede wszystkim przytulnie. Jednak jasno określono, że zastosowana paleta barwna ma być ciemna z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Architekt Piotr Stolarek idealnie poradził sobie z wytycznymi właścicieli i spełnił ich wszystkie oczekiwania. Zaproponował aranżację w której dominuje czerń, grafit i biel, przełamana całym spektrum odcieni błękitu. Natomiast duża ilość drewna, miękkiego weluru oraz oświetlenia o ciepłej temperaturze barwowej wprowadziło do wnętrza pożądany faktor przytulności. Zajrzymy więc do doskonale urządzonej rodzinnej enklawy w Józefowie. 
 
Proj.: Piotr Stolarek – Projektowanie Wnętrz

Metamorfoza mieszkania w kamienicy – wnętrze stworzone od zera

Przytulność w odcieniach błękitu

Przestronna strefa dzienna znalazła się na parterze domu. Pomimo wrażenia otwartości przestrzeni, udało się tutaj wydzielić poszczególne strefy funkcjonalne. Kominek zabudowany płytami o teksturze rdzawej stali, oddziela kuchnię od salonu. Jadalnia została zorganizowana w wysuniętej części domu, która dzięki dużym oknom jest bardzo jasna. Natomiast część wypoczynkowa jest ciemna i klimatyczna, dzięki czemu sprzyja relaksowi i wspólnym seansom filmowym. Architekt zadbał o odpowiednie zaaranżowanie ściany telewizyjnej, która mieści cały niezbędny sprzęt oraz idealnie wpisuje się w styl wnętrza. Przytulność uzyskano dzięki drewnianej podłodze oraz wprowadzeniu miękkich tkanin, w tym welurowych tapicerek meblowych oraz zwiewnych zasłon. Ciemna kolorystyka, na której zależało inwestorom, została przełamana błękitami. Krzesła jadalniane marki Fameg pokrywa niebieski welwet, dla fotela w salonie dobrano odcień Classic Blue, a w kuchni architekt wykorzystał szaro-niebieskie płytki cegiełki o dużej różnorodności tonacji. 
 
Piotr Stolarek Projektowanie Wnętrz
Ciekawie zaaranżowana ściana w kuchni. | Proj.: Piotr Stolarek – Projektowanie Wnętrz
 

Nowoczesne i eleganckie łazienki

Ważną częścią projektu było stworzenie przestronnych i komfortowych łazienek. Ciemna kolorystyka forsowana przez inwestorów została skontrastowana z bielą. W jednej z łazienek architekt zaproponował akcent barwny w postaci żółtych płytek. Ciekawym motywem jest też wzór stworzony na podłodze, za zaprawą czarnych i białych heksagonów. Salon kąpielowy rodziców jest nowoczesny i elegancki, ale niepozbawiony przytulności. Aranżację ocieplają płytki drewnopodobne oraz drewniana szafka podumywalkowa. Całość uzupełnia czarna armatura oraz ceramika polskiej marki HushLab. 

Hushlab wyznacza trendy w aranżacji łazienek

Łazienka z akcentem w postaci żółtych płytek. | Proj.: Piotr Stolarek – Projektowanie Wnętrz
Piotr Stolarek Projektowanie Wnętrz
Proj.: Piotr Stolarek – Projektowanie Wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków