Rodzinne mieszkanie w klimacie pastelowego eklektyzmu | One Design

Inspirująca, przytulna i jasna przestrzeń z bardzo ciekawą selekcją tapet – tak, w kilku słowach można opisać projekt pracowni One Design. Wnętrze powstało dla rodziny z dzieckiem, a każde z pomieszczeń urządzono w nieco odmienny sposób. Natomiast łączy je spójna kolorystyka, oparta na białym tle i barwnych akcentach w postaci pastelowego różu oraz zieleni, które zestawiono z mocnymi detalami kolorystycznymi. Aranżacja 70-metrowego mieszkania harmonijnie spaja ze sobą różne style w wyniku czego powstała eklektyczna przestrzeń, odzwierciadlająca gust i potrzeby domowników. 

Rodzinne mieszkanie
Różowy narożnik jest centralnym punktem salonu. | Proj,: One Design; Fot.: @ayukostudio

Pastelowa strefa dzienna

Aranżacja przestrzeni dziennej stanowi romans eklektyzmu z estetyką boho. Architekci postawili na białe ściany, ozdobione prostymi listwami sztukateryjnymi. Aneks kuchenny w literę U, został subtelnie oddzielony od salonu za sprawą wyspy. Jednocześnie biała zabudowa i gładkie fronty powodują, że część ta wtapia się w przestrzeń salonu. Ciekawym akcentem dekoracyjnym są miedziane uchwyty szafek, do których nawiązują oprawy wiszące w formie rurek, umieszczone nad blatem wyspy. Narożnik w odcieniu pastelowego różu, króluje na jasnym tle. Ozdobiony poduchami w klimacie boho, stanowi centralny punk strefy dziennej. Ciekawym akcentem barwnym, jest dobrany do sofy wiśniowy stolik kawowy, przełamujący cukierkową kolorystykę. Przytulną atmosferę wprowadza drewno, pod postacią parkietu w jodełkę oraz stołu jadalnianego.

Meble do małego salonu w bloku – jak je wybrać | Poradnik Internity Home

Rodzinne mieszkanie
Biały aneks kuchenny wtapia się w przestrzeń części dziennej. | Proj,: One Design; Fot.: @ayukostudio

Oryginalne tapety

Oryginalną ozdobą wnętrz mieszkania są tapety. Właśnie one nadają aranżacji wyjątkowego charakteru. Główną sypialnię dekoruje tapeta z motywem przeskalowanych kwiatów na czarnym tle. Martwa natura, niczym z obrazów holenderskich mistrzów, jest tłem dla łóżka tapicerowanego welurem w butelkowym odcieniu zieleni. Kolejnym pomieszczeniem, gdzie architekci zaproponowali tapetę z motywem kwiatowym jest łazienka. Ścianę z umywalką pokrywa wzór Niveum z serii Wet System marki Wall & Deco. Zestawiono go z marmurowymi płytkami o delikatnych szarych żyłkach, które pokrywają pozostałe ściany, a także podłogę. Tapeta urozmaiciła, również pokój dziecięcy. Tutaj postawiono na bajkowy wzór z leśnym motywem w pastelowych odcieniach zieleni. Natomiast w małym WC, architekci zdecydowali się na dość odważną aranżację: ciemne ściany oraz tapetę marki Arte z kolekcji Expedition Sumatra. Wizerunki egzotycznych zwierząt i roślin na czarnym tle, odbijają się w płaskiej tafli lustra nad umywalką. Całość dopełnia złota armatura podtynkowa.

Tapety. Rozwiązania łazienkowe i poprawiające akustykę – PODCAST

Oryginalna tapeta w sypialni. | Proj,: One Design; Fot.: @ayukostudio
Rodzinne mieszkanie
Łazienka z tapetą Wall&Deco przeznaczoną do stref mokrych. | Proj,: One Design; Fot.: @ayukostudio

Projekt: One Design
Zdjęcia:  ayukostudio

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków