Projekt mieszkania pełen ciekawych pomysłów | design: Jemioł Concept

Projekt mieszkania pełen ciekawych pomysłów | design: Jemioł Concept

,,Bezpieczna oaza” – taki cel przyświecał architektce Marcie Jemioł (Jemioł Concept) przy projektowaniu tego apartamentu. Pomimo, że znajduje się w centrum Gdańska, stwarza idealne miejsce na odpoczynek. – Bazując na wytycznych feng shui (z którymi coraz bardziej się lubię) zaczęłam od analizy. W przestrzeni postrzeganej jako bezpiecznej nie powinny znajdować się ostre kształty, mocno błyszczące, metalowe powierzchnie czy mocne narożniki – wyjaśnia projektantka. Efekt idylliczności potęgują stonowane kolory ziemi – beże i biel oraz przytulne materiały, takie jak drewno oraz miękkie tapicerki, typu boucle.

 

jasne wnętrze
proj. Jemioł Concept | fot. Jakub Nanowski Perspektywa

 

Przestrzeń na reset

Jak się dowiadujemy, Inwestorka już w pierwszej rozmowie jasno określiła swoje potrzeby. Nowy dom miał być przede wszystkim schronieniem od zgiełku miasta, a na poziomie estetycznym zależało jej na pojawieniu się elementów szałwiowej zieleni oraz lameli. W związku z tym, że drewniane listewki przechodzą do lamusa, architektka zamiast nich zaproponowała ponadczasowe panele 3D. Motyw delikatnych ryflowań powielono na frontach komody, której lekkości nadają nóżki.

Spójna kolorystyka a także świadome operowanie detalami sprawiło, że wnętrze emanuje harmonią i spokojem. Nie bez znaczenia jest również minimalistyczne wyposażenie. Całość dopełnia zieleń wkradająca się do wnętrza przez duże przeszklenia.

 

,,W mieszkaniu nie ma wielu rzeczy, jednak każdy z nich jest dobrany ze szczególną starannością. Fotel wykończony skórą naturalną w szlachetnym koniakowym kolorze dodaje wnętrzu elegancji, zaś monolityczny stolik kawowy polskiej pracowni Salak działa w tym wnętrzu jak nowoczesna rzeźba”.

Marta Jemioł Concept

 

 

Elementem wartym uwagi jest również stół jadalniany. W pierwszej wersji projektu jego miejsce zajmowała wyspa. – Jednak zdecydowałam się zaryzykować i zaproponować coś nieoczywistego – czyli stół na jednej potrójnej nodze, wbudowany w meble kuchni -relacjonuje architektka. – Praca nad tym elementem wymagała konsultacji, prób, prototypów, by finalnie przejść test „spaceru po stole” Inwestorki. Wystarczyło powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z jego stabilności, by wskoczyła na blat i zrobiła dwa kółeczka. Nie ukrywam, że wszystkim wówczas na moment stanęło serce – wspomina architektka.

 

Szczegółowo zaprojektowany i wykonany na zamówienie stół ma za zadanie balansować kuchnię, przedłużyć blat roboczy, przy jednoczesnym nieblokowaniu wyjścia na balkon.

 

 

Mała łazienka z pralką

Łazienka to ulubiona część projektu Inwestorki. To co spodobało się jej najbardziej to ukryty uchwyt na papier toaletowy. Innymi udogodnieniami, które poprawiają funkcjonalność pomieszczenia są: pojemna szafka na kosmetyki ukryta w lustrze, a także schowana za składanymi drzwiami pralnia. Choć wnętrze jest niewielkie i projektowanie go przypominało walkę o każdy centymetr, dzięki wysokim frontom pokrytymi lustrem, powstała bardzo przestrzenna, jasna i przede wszystkim spełniająca wszystkie niezbędne funkcje łazienka.

 

 

Sprawdź powiązane wpisy:

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków