Wanna wolnostojąca w sypialni to standard spotykany już nie tylko w luksusowych pokojach hotelowych. Na takie rozwiązanie coraz częściej decydujemy się również w prywatnych wnętrzach. Po całym dniu pracy i napotykanych stresach potrzebujemy odreagowania i wyciszenia, a aromatyczna kąpiel w komfortowym sypialnianym otoczeniu wydaje się być idealnym pomysłem na spędzenie długiego leniwego wieczoru. Jak zaaranżować taką przestrzeń? Sprawdź praktyczne wskazówki oraz pomysły polskich architektów.
Wanna wolnostojąca w sypialni
Wanna wolnostojąca bez wątpienia nadaje luksusowego charakteru sypialni. Jednak, aby tak było należy dobrze przemyśleć aranżację wnętrza. Wanna oraz dobrana do niej armatura powinna idealnie współgrać z wystrojem pomieszczenia.
Podczas wyboru odpowiedniego produktu zwróć przede wszystkim uwagę na:
- rozmiar wanny, który dobieramy nie tylko do metrażu, ale też do ciała (najlepiej ,,zmierzyć” wannę w showroomie):
- materiał (najpopularniejszym materiałem jest akryl, który jest łatwy w utrzymaniu w czystości i przyjemny w dotyku; do wyboru mamy też m.in. konglomerat, albo modną żywicę);
- styl (kształt oraz kolor; oprócz standardowej bieli na rynku są dostępne kolorowe wanny akrylowe, albo pięknie pasujące do większości nowoczesnych wnętrz przezroczyste wanny z żywicy, również występujące w kilku kolorach).
Umiejscowienie wanny
Jeśli zdecydujesz się na wannę wolnostojącą w sypialni, warto ją odpowiednio wyeksponować. Najbardziej efektownym rozwiązaniem będzie umiejscowienie jej w centralnej części pokoju. W tym przypadku do wanny należy dobrać baterię wolnostojącą, która również powinna pasować stylem, zarówno do wanny jak i całego wnętrza.
Jeśli jednak wolisz subtelniejsze rozwiązanie, zawsze możesz postawić wannę za przeszkleniem z dodatkową zasłoną, którą możesz regulować z poziomu aplikacji w smartfonie. W przypadku gdy wanna jest umiejscowiona przy ścianie masz większy wybór jeśli chodzi o armaturę (do wyboru są baterie wannowe otworowe, podtynkowe lub natynkowe).
Podłoga w sypialni z wanną wolnostojącą
Obecność wanny w sypialni wymaga odpowiednio dobranej podłogi. Jeśli zależy Ci na jak najbardziej harmonijnym efekcie, wybierz jeden rodzaj podłoża. Przytulnym i praktycznym rozwiązaniem będą panele winylowe, które oprócz tradycyjnych desek, występują również w wersji w klasyczną jodełkę. Jeśli jednak wolisz prawdziwe drewno, w okolicy wanny lepiej postawić na płytki. W takim przypadku wannę możesz wyeksponować na specjalnie zaprojektowanym podeście – wtedy zmiana podłogi będzie wyglądała jak zamierzony zabieg aranżacyjny.
Wanna wolnostojąca w sypialni otwiera przed nami nie tylko wielorakie możliwości aranżacyjne, ale przede wszystkim przyjemnego spędzenia czasu w domowym zaciszu. Prywatne spa nie obędzie się jednak bez niezbędnych elementów, takich jak olejki eteryczne, masażery, świece zapachowe czy chociażby wysokiej jakości ręczniki. Warto zatem zaplanować obecność mebli, które pomieszczą te wszystkie rzeczy; a w pobliżu wanny dobrze, aby znalazł się designerski stolik ,,pomocnik”, dzięki któremu będziemy mieli wszystko, co potrzebne w zasięgu ręki.
Potrzebujesz projektu lub wsparcia przy wyborze produktów?
Skontaktuj się z naszym specjalistą:
Sprawdź powiązane wpisy:
Materac idealny, czyli przepis na zdrowy sen
Łazienka w sypialni – powód do dumy czy wstydu?
Sypialnia master – jak urządzić wymarzoną przestrzeń do odpoczynku?
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję