Królestwo pasteli w klimacie Avant Basic

Królestwo pasteli w klimacie Avant Basic

Młoda, aktywna zawodowo właścicielka mieszkania w Warszawie, marzyła o wnętrzu w różu. Kolor ten miał dominować, podkreślając dziewczęcy charakter aranżacji, ale w sposób oryginalny i nieprzesłodzony. Architektki z pracowni Decoroom, do których zgłosiła się inwestorka, zaproponowały styl retro ubrany w ponadczasowe pastele. Dzięki oryginalnym dodatkom i nietuzinkowym zestawieniom kolorystycznym, mieszkanie nabrało pazura, urzekając świeżym, niebanalnym, a przy tym bardzo modnym wyglądem, przywodzącym na myśl, stosunkowo nowy styl Avant Basic. 

Avant Basic – styl, który narodził się w Social Mediach

Avant Basic
Proj.: Decoroom; Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Stylowy mix z Avant Basic w tle

Przytulne, kobiece, a przy tym charakterne i bardzo oryginale – tak prezentuje się wnętrze uszyte na miarę dla młodej, otwartej na nowe pomysły kobiety. Zgodnie z życzeniem inwestorki dominuje tu róż. Nie jest jednak zbyt cukierkowy i pretensjonalny. Wręcz przeciwnie,  To zasługa dwóch zabiegów aranżacyjnych, które całkowicie odmieniły jego naturę. Pierwszym z nich jest stylistyka retro, która pozwala bawić się kolorem i formą we wnętrzu. Drugim – użycie całej gamy pastelowych barw i odcieni, które wchodzą w interakcje z różem, zmieniając jego charakter w zależności od pomieszczenia. Najbardziej reprezentacyjna w całym mieszkaniu jest otwarta strefa dzienna, gdzie róż, pastelowe odcienie zieleni i szarości oraz styl retro tworzą wyjątkowo atrakcyjną mieszankę. 

Różowe wnętrza – pozytywne, piękne i stylowe | Top 7 projektów

Biżuteryjnym wręcz akcentem jest tu złoto, subtelnie dawkowane w formie elementów zdobnych. Całość ociepla zaś drewno, w tym, jak na retro przystało, podłoga ułożona w jodełkę. Drewniane są także dekoracyjne elementy we wnętrzu, jak wykonana z dębowych ćwierćwałków obudowa półwyspu kuchennego czy niska szafka RTV – obie o modnych, obłych kształtach. Opływową, można by powiedzieć kobiecą linię, ma także wygodny zestaw wypoczynkowy w jasnym, szarym kolorze. Pięknie prezentuje się on na tle różowo-zielonej ściany. Tym jednak co przyciąga uwagę w części salonowej jest galeria, a właściwie dwie galerie ścienne, ulokowane vis-à-vis. Zabawne dodatki i dekoracje, odważna kolorystyka oraz zdecydowane formy stanowią nawiązanie do stylu Avant Basic, który narodził się w Social Mediach i zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników najnowszych trendów. 

Aranżacyjne smaki i smaczki

Na tle salonowej aranżacji kuchnia prezentuje się dość powściągliwie. Szara, z matowym wykończeniem frontów szafek, pozostaje na drugim planie. Jednak i tu odnajdziemy wiele aranżacyjnych smaków i smaczków. Uwagę przyciąga ściana nad blatem, którą zdobi modne w latach 70. minionego wieku lastryko, powtórzone na wszystkich blatach roboczych i podłodze. Retro design uzupełnia kultowa lodówka marki Smeg w apetycznym waniliowym kolorze. Kuchnię wizualnie zamyka praktyczny półwysep, przy którym umiejscowiono okrągły stół dla czterech osób.

Avant Basic
Proj.: Decoroom; Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Muśnięte różem

Także w części prywatnej mieszkania nie mogło zabraknąć ulubionego przez właścicielkę różu. W sypialni i łazience pojawia się on w duecie z szarościami, by w garderobie dojść do pełni głosu. Stąd jasna, stonowana sypialnia łączy różne odcienie koloru szarego, a delikatny pudrowy róż pojawia się w postaci dodatków. W tym pomieszczeniu uwagę przyciąga ściana za wezgłowiem łóżka ozdobiona stylową sztukaterią, która zdecydowanie wyróżnia się na tle nowoczesnej aranżacji. Podkreśla też wypoczynkowy charakter wnętrza. 

Wymarzona garderoba dla każdej miłośniczki dobrego stylu

Więcej różu odnajdziemy w łazience. Urządzona minimalistycznie przestrzeń z prysznicem wydzielonym przeszkleniem w roli głównej, zachwyca ciekawym duetem tego koloru z szarym lastryko. Za to pokój garderobiany to prawdziwe królestwo różowego. Duża zabudowa meblowa w matowym wykończeniu oraz z ozdobną frezowaną ramą w tym właśnie kolorze dominuje na przestrzenią. Wystrój dopełnia zgrabna toaletka, przy której efektownie prezentuje się tapicerowany fotel kształtem przypominający kwiat – oczywiście różowy!


Projekt wnętrza: Angelika Front, architekt wnętrz / Decoroom
Projekt kuchni i mebli: Katarzyna Domańska, architekt wnętrz / Decoroom Kitchen
Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków