Mieszkanie 2+2 w stylu Urban Glam | Proj.: MiMo Wnętrza

Mieszkanie 2+2 w stylu Urban Glam | Proj.: MiMo Wnętrza

Inwestorzy, którzy zgłosili się do pracowni MiMo chcieli, by ich nowe mieszkanie wyróżniało się na tle dominujących trendów w urządzaniu wnętrz. Właścicielka, na co dzień pracująca jako menager zarządzający w dużej sieci odzieżowej, miała bardzo konkretne wymagania i sprecyzowaną wizję. Dominującym materiałem miały być płyty wielkoformatowe z efektem marmuru, jodełka francuska na podłodze, a w roli dodatków złote elementy wprowadzające elegancję. Należało również uwzględnić miejsce na biokominek. Architektka Monika Mitręga przekuła wytyczne inwestorki w rzeczywistość, tworząc nowoczesne wnętrze nawiązujące do stylistyki glamour. Aranżacja jest pełna klasy i wyrafinowania, a jednocześnie przyjemna i przytulna. Efekt finalny spodobał wszystkim domownikom, również najmłodszemu, który dołączył do rodziny tuż przed przeprowadzką do nowego mieszkania. 

Mieszkanie 2+2
Mieszkanie 2+2 w stylu Urban Glam. | Proj.: MiMo Wnętrza Monika Mitręga; fot.: @budzik_studio

Wnętrza Soft Glam – miękka i zmysłowa postać stylu glamour

Welurowa przytulność

Urządzane mieszkanie 2+2 znajduje się w nowym apartamentowcu na osiedlu Bliska Wola. Lokal o powierzchni 55m2, musiał odpowiadać potrzebom czteroosobowej rodziny: młodych i aktywnych rodziców oraz dwóch chłopców. Architektka Monika Mitręga, biorąc pod uwagę wszystkie elementy, które inwestorka chciała mieć we wnętrzu, zaproponowała unowocześnioną wersję stylu glamour, którą określiła jako Urban Glam. Strefę dzienną optycznie powiększono do maksimum możliwości. Usunięto ścianę między holem a salonem, co otworzyło przestrzeń. Tłem aranżacji stały się gładkie, jasne powierzchnie. Ściany pokrywają płyty wielkoformatowe z efektem marmuru, a białe fronty aneksu wtapiają się w aranżację stając się niemal niewidoczne. Klasyczna jodełka francuska na podłodze, oraz drewniane lamele subtelnie oddzielające części funkcjonalne, nadają przytulności. Efekt ten spotęgowało wprowadzenie do strefy dziennej welurowych mebli i tekstyliów. Jasne tło urozmaica sofa w kolorze morskiej zieleni, różowe krzesła oraz złote dodatki. Wymarzony przez właścicieli biokominek, wkomponowano w ścianę telewizyjną. Odrobinę egzotyki wprowadzają zielone rośliny oraz trawa pampasowa, jednocześnie zapowiadając klimat sypialni, znajdującej się za przesuwnymi drzwiami. 

Welurowe love, czyli dobrej passy eleganckiej miękkości ciąg dalszy

Proj.: MiMo Wnętrza Monika Mitręga; fot.: @budzik_studio

Sen pod palmami

Sypialnia rodziców schowana jest za ukrytymi drzwiami. Przechodzi się do niej  z salonu, jednak dzięki drzwiom, zlicowanymi z powierzchnią ściany, pokój staje się „niewidzialny”. Aranżacja wnętrza jest spójna z ogólną stylistyką mieszkania, jednak architektka zaproponowała wprowadzenie tu wakacyjnego klimatu. Ścianę za łóżkiem pokrywa tapeta ze wzorem liści palmy, tworząca jednocześnie ciekawe tło/zagłowie dla łóżka. Wielkoformatowe lustra optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń. Ważnym elementem było zorganizowanie dużej ilości miejsc do przechowywania, dlatego postawiono na szafy pod specjalne zamówienie. Dodatkowymi elementami podkreślającymi letni luz aranżacji są drewniane żaluzje oraz wysokie, żywe palmy. Welurowe poduchy nawiązują do estetyki glamour, spinając styl sypialni z aranżacją części dziennej. 

Wakacyjny klimat w sypialni – pomysły, które wprawią Cię w dobry nastrój

Mieszkanie 2+2
Proj.: MiMo Wnętrza Monika Mitręga; fot.: @budzik_studio

Łazienka w stylu glamour 

Salon kąpielowy to prawdziwy ukłon w stronę stylu glamour. Ściany, podłoga, a także obudowa wanny pokryta jest płytami wielkoformatowymi o teksturze marmuru z szarym użyleniem. Zabieg ten wprowadza niezwykle eleganckie i monolityczne tło. Nie mogło tu też zabraknąć motywu drewna, który przewija się przez aranżację pozostałych pomieszczeń. W łazience materiał ten wykorzystano dla frontów szafki podumywalkowej. Szklany, składany parawan umożliwia szybkie zamienienie wanny w komfortowy prysznic. Ciekawym elementem jest okrągłe lustro z oświetleniem LED. Biżuteryjny akcent wprowadza złota armatura oraz dekoracyjne oświetlenie. 

Nowe płyty wielkoformatowe IH Selection i ich nieograniczone możliwości

Mieszkanie 2+2
Proj.: MiMo Wnętrza Monika Mitręga; fot.: @budzik_studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków