Dom typu nowoczesna stodoła, a w nim miks stylów | Proj.: Formea Studio

Domy w typie nowoczesnej stodoły inspirowane są tradycyjną zabudową gospodarczą, często spotykaną na wsiach. Ich popularność wzrosła, wraz ze wzmożonym zainteresowaniem stylistyką rustic i boho. Obecnie, tego typu rozwiązania adaptowane są do potrzeb nowoczesnej architektury i stanowią odpowiedź na dążenie do otwartych przestrzeni. Aranżacja wnętrz budynków „modern barn”, daje wiele możliwości i duże pole do zastosowania ciekawych rozwiązań. Właśnie nad takim projektem pracuje Natalia Sokolnicka z Formea Studio, której propozycja połączenia klasyki z boho i retro, bardzo przypadła do gustu pewnej młodej parze o artystycznych duszach. Nowoczesna stodoła, w której pojawi się niezwykły miks stylów jest w trakcie realizacji, a my już wiemy jak będzie wyglądać. Zapraszamy do obejrzenia bardzo inspirujących wizualizacji. 

nowoczesna stodoła
Otwarta przestrzeń, w której płynnie przeplata się poziomy budynku. | Proj.: Formea Studio

Surowość betonu i ciepło drewna

Przestrzeń bryły w typie nowoczesnej stodoły jest otwarta, a poszczególne strefy przeplatają się ze sobą. Pomieszczenia są bardzo jasne za sprawą przeszkleń i części centralnej, która zamknięta jest dopiero dachem. Takie wnętrze daje wiele możliwości do eksperymentowania, już na etapie materiałów wykończeniowych. Postawiono więc na połączenie surowości betonu i lastryko z drewnem, nadającym przytulności. 

nowoczesna stodoła
Harmonijny miks stylów, buduje wyjątkowo przytulny klimat wnętrza. | Proj.: Formea Studio

Cześć dzienna, zajmująca cały parter budynku, posiada dość wyraźnie zarysowane strefy funkcjonale. Aneks kuchenny znajduje się w niszy, a podłoga i ściany nad blatem pokrywają płytki o teksturze lastryko. Część centralną zajmuje wyspa kuchenna na nóżkach. Lekka konstrukcja wykończona jest materiałem o harmonijkowej fakturze, w kolorze zieleni o odcieniu khaki. Podłogę salonu z jadalnią, pokrywają drewniane deski ułożone w jodełkę. Na piętro prowadzą schody bez balustrady, wykończone surowym betonem. Elementy wyposażenia w większości są drewniane, min. stół jadalniany z blatem o nieregularnym obrysie. Nowoczesna stodoła uzupełniona jest złotymi dodatkami oraz ciekawymi obrazami. Natomiast żywą dekoracją są zielone rośliny. 

nowoczesna stodoła
Lekka konstrukcja wyspy kuchennej. | Proj.: Formea Studio

Tropikalna strefa wypoczynku

Strefa wypoczynku z sypialnią znajduje się na piętrze domu. Panuje tam tropikalny klimat, przywodzący na myśl domek na egzotycznej plaży. Główna sypialnia wypełniona jest drewnem w ciepłym odcieniu. Ścianę szczytową w dolnej części pokrywa tapicerowana lamperia, spełniającą rolę zagłówka. Natomiast w górnej części znajduje się tapeta z motywem palm. Zamiast tradycyjnych lampek nocnych wykorzystano wiszące lampy o plecionych abażurach, umieszczone po obu stronach łózka. Całość aranżacji dopełnia jutowy dywan.

Jak zaaranżować sypialnię zgodnie z najciekawszymi trendami?

nowoczesna stodoła
Proj.: Formea Studio

Bardzo ciekawe rozwiązanie zostało zaproponowane przez architektkę w jednej z łazienek. Mianowicie tapeta na suficie, która zdobywa coraz większą popularność wśród inwestorów. Wzór liści koresponduje z tropikalnymi inspiracjami z sypialni. Nie zabrakło tutaj kolonialnych reminiscencji, takich jak podstawa pod umywalkę w formie lekkich, tłoczonych nóżek, złote kinkiety czy drewniana zabudowa szafek. Podłogę pokrywają płytki o teksturze szarego lastryko, które współgrają z resztą aranżacji. 

Proj.: Formea Studio

Nowoczesna stodoła i wyjątkowo udany miks stylów

Natalia Sokolnicka z Formea Studio, zaproponowała inwestorom aranżację, w której pozorna wielość stylów tworzy bardzo spójną i harmonijną całość. Materiały kojarzone z surowością, ociepla drewno i dywany w typie kilimów. Lejtmotywem kolorystycznym jest rozbielona zieleń w odcieniu khaki. Elementy wyposażenia nawiązują do kolonialnej stylistyki, ale nie zabrakło tu również nowoczesnych rozwiązań. Nutę elegancji wprowadzają złote dodatki: baterie, oświetlenie oraz podstawy meblowe. Całość jest mocno związana z naturą i egzotycznym klimatem z echami boho. Jednocześnie nie ma tutaj przypadkowych rzeczy, a wyposażenie jest dokładnie przemyślane, również pod względem funkcjonalności. Projekt jest w fazie realizacji, ale wizualizacje już stanowią niezwykłe źródło inspiracji. My natomiast nie możemy doczekać się efektów końcowych 🙂  

nowoczesna stodoła
Proj.: Formea Studio

Motyw vintage we wnętrzach – jak połączyć historię z nowoczesnością

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków