Pastelowe mieszkanie w duchu hygge | Proj.: Iga Żywica MOOD-STUDIO

Pastelowe mieszkanie w duchu hygge | Proj.: Iga Żywica MOOD-STUDIO

Skandynawowie znani są z upraszczania sobie życia i czerpania przyjemności nawet z trywialnych czynności. Duńskie Hygge, które zyskało popularność parę lat temu uczy cieszenia się chwilą, życia zgodnie z naturą i celebrowania spotkań najbliższymi. Właśnie ta filozofia była myślą przewodnią najnowszego projektu Igi Żywicy z MOOD-STUDIO. Architektka zaaranżowała niewielkie mieszkanie nad Bałtykiem tak, by stanowiło ostoję, gdzie będzie można wypoczywać oraz przyjemnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. 

mieszkanie w duchu hygge
Strefa dzienna sprzyja spotkaniom z najbliższymi. | Proj.: Iga Żywica – MOOD STUDIO

Przytulna przystań 

Wnętrze mieszkania już od progu zaprasza do bezpiecznej i przytulnej przystani. Architektka zaproponowała jasne, pastelowe kolory, które wprowadzają spokój i delikatność, a dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Część salonu składa się z dużej, rozkładanej sofy oraz miękkiego dywanu. Wystrój uzupełnia stolik kawowy, na który można odstawić kieliszek wina czy filiżanki kawy wspólnie wypite z przyjaciółką podczas długich rozmów. Kuchnia w kolorze mglistego nieba została kolorystycznie dobra do sofy. Zabieg ten pozwolił na zachowanie równowagi we wnętrzu. Bardzo istotnym miejscem była strefa jadalniana, przy której będą zasiadać bliscy. Zorganizowano ją w narożniku dużych okien, gdzie stanął okrągły stół i wygodne krzesła.

Stół i krzesła do jadalni – jak wybrać? Praktyczne porady i inspiracje 

mieszkanie w duchu hygge
Miejsce do wspólnych posiłków jest bardzo istotne w filozofii hygge. | Proj.: Iga Żywica – MOOD STUDIO

Mieszkanie w duchu hygge

Sypialnia została urządzona tak, by ciepłe kolory były w stanie uspokoić, utulić do snu oraz wprowadzić w dobry nastrój w rozpoczynającym się dniu. Welurowe zasłony idealnie nadają się do zaciemnienia pokoju i osłonięcia od południowego światła podczas krótkiej drzemki. Architektka do pastelowego różu i szarości, dodała akcent szałwiowej zieleni, która idealnie dopełnia pastelową paletę i podkreśla atmosferę relaksu. Ważnym elementem projektowanej przestrzeni były dodatki bez których mieszkanie w duchu hygge nie miałoby charakteru. Piękna ceramika (m.in. ulubiona filiżanka do kawy), delikatny zapach świec oraz oczywiście miękkie poduszki i koce, którymi można się otulić czytając dobrą książkę. To wszystko  składa się na beztroską idee hygge. 

Sypialnia w pastelowych kolorach | Selekcja projektów i praktyczne rady

mieszkanie w duchu hygge
Pastelowa sypialnia. | Proj.: Iga Żywica – MOOD STUDIO

Zapytaj // naszego eksperta

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków