Architektki dostały wolną rękę – zobaczcie jak zaprojektowały 47 – metrowe mieszkanie

W tym 47 – metrowym mieszkaniu zaprojektowanym przez pracownię INSIDEarch króluje najmodniejszy w tym roku kolor. Starannie dobrany odcień niebieskiego w klasycznym angielskim wydaniu sprawia, że aranżacja oddziałuje niezwykle kojąco i łagodząco. Jak wspominają same architektki, w przypadku tego projektu, dostały zupełnie wolną rękę. Młody mężczyzna, który jest właścicielem, traktuje to mieszkanie jak oazę po powrotach z podróży zawodowych. Dlatego miało być przede wszystkim funkcjonalnie, aby wykorzystać jak największą ilość miejsca do przechowywania, ale z zachowaniem wrażenia przestrzeni i lekkości.

 

proj.: INSIDEarch, zdj.: Andrzej Wencel
proj.: INSIDEarch, zdj.: Andrzej Wencel

 

Funkcjonalna przestrzeń z designerskim twistem

Projekt tego męskiego mieszkania przyciąga spojrzenia głównie dzięki zastosowanej kolorystyce. Głęboki granat działa jak balsam na duszę, podobnie jak duża ilość zieleni. Jak możemy obserwować już od dłuższego czasu, żywa roślinność stanowi jedną z najbardziej pożądanych dekoracji we wnętrzach. Rośliny w rozmiarze XXL pełnią rolę nie tylko biżuterii, ale też przybliżają nas do natury oraz doskonale wpisują się w trend na biofililne projektowanie

Pomimo dość ograniczonego metrażu znalazło się tu wszystko, co niezbędne. Całość dopełnia nuta vintage a także oświetlenie w stylu Bauhaus. Nie bez znaczenia dla odbioru całego projektu są płytki w lastriko zastosowane na podłodze oraz ścianach w kuchni i łazience. Co ciekawe, takie powroty do lat 70. i 80. są obecnie bardzo mile widziane w aranżacji. Wnętrza, które łączą funkcjonalność z designerskim twistem to ponadczasowe przestrzenie, nieuginające się pod presją czasu i mody. 

Jak możemy się przekonać, właściciel mieszkania jest nie tylko fanem wnętrzarskich retrospekcji, ale również dobrego designu. W mieszkaniu odnajdziemy m.in. projekty Oskara Zięty, AYTM, Bosa Ceramiche. 

 

proj.: INSIDEarch, zdj.: Andrzej Wencel
proj.: INSIDEarch, zdj.: Andrzej Wencel
Sprawdź adresy naszych showroomów: Warszawa, Kraków, Łódź >>  Zobacz portfolio Pracowni INSIDEarch >>

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków