Bardzo przytulne mieszkanie z akcentami marmuru | proj. Finchstudio

Bardzo przytulne mieszkanie z akcentami marmuru | proj. Finchstudio

Przed Wami cudny pomysł na aranżację niewielkiego mieszkania, które łączy w sobie dużą dozę przytulności z niewymuszoną elegancją. Jak udało się uzyskać taką harmonię? Wystarczyło udomowić zimny z natury marmur dużą ilością miękkich tkanin, ciepłymi tonami i oczywiście pięknym, ponadczasowym drewnem. Efekt? Zadowolenie wszystkich, dosłownie wszystkich mieszkańców, co widać na poniższym zdjęciu. 🙂

 

proj. Finchstudio
proj. Finchstudio

 

Marmur udomowiony

W aranżacji dominują głównie beże, grafit, drewno i wcześniej wspomniany marmur. Akcenty, mniejsze lub większe, tego szlachetnego kamienia, przewijają się w każdym pomieszczeniu. To wykorzystanie marmuru pokazuje, że wcale nie trzeba mieszkać w pałacu czy ekskluzywnej rezydencji, żeby pozwolić sobie na ten majestatyczny surowiec. Również nie trzeba być fanem zimnych, minimalistycznych wnętrz, żeby się z nim polubić. Wystarczy jedynie go dobrze ograć… na przykład w kuchni doskonałą przeciwwagą dla kamienia są nowoczesne szare fronty oraz ciepłe drewno.

 

Z czym łączyć marmur, żeby nie wyglądał przaśnie?

 

W salonie duża ilość miękkich tkanin w postaci mebli tapicerowanych a także zasłon, sprawia że marmur znajdujący się na ścianach, akcentując wybrane strefy, z jednej strony czyni wnętrze eleganckim, z drugiej – nie odziera go z przytulnej, domowej atmosfery.

 

W salonie dominują meble na nóżkach, które nie przytłaczają wnętrza, wręcz przeciwnie – dodają aranżacji lekkości i są wspaniałą przeciwwagą dla dostojnego marmuru.

 

Smaczki aranżacyjne

Ważnym punktem aranżacji pomieszczenia, w którym wygospodarowano strefę wypoczynkową i jadalnianą, są piękne podwieszane sufity. Wprowadzają one do wnętrza nieoczywisty element, ponadto pozwoliły zaprojektować oświetlenie, które oprócz oczywistych funkcji, może stworzyć w pokoju pożądany klimat. Oprócz tego, dzięki nim udało się ukryć szyny, na których są zamocowane okazałe zasłony. Muszę przyznać, że to moje ulubione rozwiązanie jeśli chodzi o możliwości zawieszania zasłon. Dodając do tego podświetlenie eksponujące piękne marszczenie tkanin, otrzymujemy naprawdę ciekawy efekt. Zauważmy, że przy tak dużych oknach, zasłony (najlepiej sterowane elektronicznie) sprawdzają się wyśmienicie!

 

Na rzecz optycznego powiększenia wnętrza działa lustro, które w bardzo subtelny sposób dubluje pomieszczenie. Minimalistyczne zwierciadło nie zwraca na siebie uwagi a robi to, co robić powinno. Odbija wnętrze i sprawia, że wydaje się dwa razy większe.

 

mały salon
proj. Finchstudio

 

Pamiętajmy, o wyglądzie wnętrz stanowią detale, czasami z pozoru nic nieznaczące. Spójrzmy tylko na łazienkę. Strefa umywalkowa jest zaprojektowana w każdym najmniejszym calu. Piękne ceramiczne misy niby od niechcenia prezentują swoje wdzięki na blacie sympatyzującym z organicznym designem. Standardowo, nad nimi znalazły się lustra, które przeplatają się z wyjątkową ceramiką. Całość dopieszcza natynkowa armatura i nowoczesne kinkiety.

 

proj. Finchstudio
proj. Finchstudio

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków