Klasyczny apartament pełen słońca, złota i zieleni (proj. Finchstudio)

Klasyczny apartament pełen słońca, złota i zieleni (proj. Finchstudio)

W tym projekcie nie ma miejsca na kompromisy. Wysokiej jakości wyposażenie tworzy ponadczasową przestrzeń, która wraz z biegiem lat tylko zyska na szlachetności. Przemyślana stylistyka idealnie odpowiadająca na potrzeby inwestorów również nie ulegnie kapryśnej modzie. Każdy detal wnętrza zaprojektowanego przez Finchstudio jest dobrze przemyślany a klamrą kompozycyjną stanowi kojąca zieleń.

 

Przytulne oblicze luksusu

Drewniane podłogi, kamienne blaty, cementowe płytki, fornirowane meble i mosiężne detale – wysoka jakość wyposażenia w tym projekcie była potraktowana priorytetowo. Odpowiednio skomponowana paleta barw oraz dobór materiałów tworzą przystępną aurę a luksus ukazuje przytulne, domowe oblicze.

Sęk w tym, że szlachetne materiały tworzą klimat miejsca, w którym chce się przebywać. Pasjonaci takich wnętrz bez trudu dostrzegą kunszt i dopracowany detal, bez niepotrzebnego epatowania przesadą. Luksusem nie są już rzeczy same w sobie. Raczej chodzi o atmosferę jaką wytwarzają, wspomnienia z nimi związane i historię, jaką ze sobą niosą.

 

proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont
proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont

 

Salon z aneksem kuchennym

Sercem apartamentu jest salon z aneksem kuchennym. Obie strefy symbolicznie oddziela wyspa z barkiem. Drewniane lamele dodatkowo dzielą przestrzeń. Dzięki temu, że są przymocowane do korpusu wyspy, możemy z nich łatwo zrezygnować bez uszczerbku na drewnianym parkiecie.

A z kuchni niedaleko do jadalni, w której pierwsze skrzypce odgrywają designerskie krzesła. Ich beżowe wykończenie idealnie komponuje się z zielenią obecną na narożniku. Co ważne, w aranżacji salonu nie ma telewizora, który mógłby niepotrzebnie zakłócić estetykę wnętrza. Wypoczynek jest skierowany w stronę dużych okien, które wpuszczają do środka dużo naturalnej zieleni. A w razie, gdyby właściciele mieli ochotę obejrzeć film, do dyspozycji mają wysuwany ekran z rzutnikiem.

 

Klasyczną estetykę wnętrza dopełnia fotel w stylu Chippendale.

 

proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont
proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont

 

Stylowy przedpokój z płytkami cementowymi marki Bisazza

Strefę wejścia zdobią płytki cementowe End Grain Ocean włoskiej marki Bisazza, której produkty są dostępne w showroomach Internity Home. W takim towarzystwie nawet trudna do zaprojektowania kuweta dla kota wygląda estetycznie. Architektki znalazły na nią miejsce pod tapicerowanym siedziskiem, które jest bardzo przydatne w projekcie przedpokoju chociażby do wygodnego zakładania obuwia.

 

10 propozycji jaką podłogę wybrać do nowoczesnego przedpokoju >>

 

proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont
proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont

 

Oliwkowa sypialnia

Sypialnia główna jest zaprojektowana w kojącej oliwkowej zieleni. Garderoba z lustrzanymi frontami ustawiona naprzeciw okna dodatkowo rozjaśnia i powiększa optycznie przestrzeń. Sercem wnętrza jest duże łóżko w stylu modernizmu z lat 50./60. Szlachetności aranżacji nadają mosiężne detale a także sztukaterie, których kształt idealnie pasuje do formy luster garderoby. Klimat sypialni podkręcają vintygowe szafki „patyczaki” oraz lampy z kloszami z barwionego szkła. 

 

Zielona sypialnia – urządzamy oazę relaksu | Inspiracje i wybór produktów

 

proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont
proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont

 

Marmurowa łazienka ze złotymi bateriami

Aranżację łazienki tworzy połączenie marmuru, ciemnego drewna, butelkowej zieleni i złota. Na ścianach znalazły się płytki Lea Ceramiche z kolekcji Delight Calacatta ORO, które są dostępne w showroomach z Grupy Internity Home. Podłogę zdobią cementowe kafle Bisazza – te same, które znajdują się w holu.

Strefę umywalkową wyznacza szafka z wpuszczaną do blatu umywalką, złota podtynkowa bateria i duże okrągłe lustro. Wykonanie toaletki wymagało bezbłędnej współpracy stolarza i ślusarza, który stworzył reling podkreślający obłą formę mebla. Złote wykończenie wraz z biżuteryjną armaturą podkreśla luksusowy charakter łazienki. Dzięki temu, że szafka nie ma ostrych kantów, użytkownicy łazienki mogą bezpiecznie wychodzić spod prysznica. Zielone zabudowy z klasycznymi frezami na frontach zwiększają ilość miejsca do przechowywania, co pozwala na łatwe utrzymanie porządku w mieszkaniu.

 

proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont
proj. Finchstudio | fot. Aleksandra Dermont

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków