Trójmiejski apartament z zieloną kuchnią i dużą dozą przytulności

Trójmiejski apartament z zieloną kuchnią i dużą dozą przytulności

Apartamenty na wynajem krótkoterminowy muszą wyróżniać się na tle szerokiej oferty z tego sektora. Szczególnie w tak obleganej destynacji, jaką jest Trójmiasto. Czym zatem powinno się charakteryzować wnętrze o przeznaczeniu tego typu? Przede wszystkim odpowiadać funkcjonalnie na zróżnicowane potrzeby kilkudniowych lokatorów, sprzyjać relaksowi i komfortowemu wypoczynkowi, a także nawiązywać do historii i specyfiki miejsca. Dziś przyjrzymy się jak z takim projektem poradziła sobie Sandra Jagielska, prowadząca autorską pracownie architektury wnętrz. Zadaniem architektki było przystosowanie 66-metrowego mieszkania w Sopocie na potrzeby krótkoterminowego najmu. Aranżacja została oparta na nieoczywistych zestawieniach barwnych i zaskakujących analogiach do nadmorskiego miasta. 

apartament z zieloną kuchnią
Proj.: Sandra Jagielska Studio Architektury | Fot.: Jakub Nanowski – Perspektywa

Najpiękniejsze apartamenty na wynajem – ranking projektów

Trójmiejski szyk i soczysta zieleń

Założeniem projektu było stworzenie klimatycznego wnętrza, kojarzącego się z beztroskim, wakacyjnym odpoczynkiem. Architektka Sandra Jagielska postanowiła odejść od oczywistych motywów i kolorów, kojarzonych z Bałtykiem. Szyk i nonszalancja stały się głównymi wyznacznikami kreowanej przestrzeni. Jako kolor przewodni został wybrany przyjemny odcień zieleni, plasujący się gdzieś między oliwkowym, a szałwiowym. Jednocześnie ma on przywoływać na myśl Operę Leśną. Natomiast posadzka drewnopodobna ma przenieść lokatorów wprost na sopockie molo. W słonecznym salonie stanął wygodny narożnik w welurowej tapicerce. Na przeciwko zorganizowana jest ściana telewizyjna z zieloną szafką RTV. Charakteru dodają czarne stoliki pomocnicze oraz fotel, a kolor ten znajduje swoją kontynuacje w aneksie kuchennym. Tutaj duet zieleni i czerni pojawił się na zabudowie meblowej, którą wzbogaca barwne lastryko zabezpieczające ścianę nad blatem. Na ścianach pojawiły się ramki z mapami wybrzeża. 

Zielona kuchnia – projekty, produkty i rady architekta

Apartament z zieloną kuchnią. | Proj.: Sandra Jagielska Studio Architektury | Fot.: Jakub Nanowski – Perspektywa

Na tle lastryko

Lejtmotywem aranżacji zaprojektowanej przez Sandrę Jagielską jest lastryko. Tekstura ta pojawia się w każdym z pomieszczeń. Poza kuchnią, także w obu sypialniach, gdzie architektka zaproponowała min. oryginalną lamperię za zagłowiłem łóżka. Trochę przewrotnie, płytki lastryko pokrywają podłogi sypialni. Jednak zabieg ten, poza wprowadzeniem ciekawego motywu dekoracyjnego, umożliwia utrzymanie czystości w miejscu, gdzie przewija się wielu gości. Tego wzoru nie mogło również zabraknąć w łazience. Tutaj króluje biała baza, urozmaicona płytkami z wzorem barwnego lastryko, którym towarzyszą płytki o wielu odcieniach zieleni. Wartością dodaną łazienki jest jej pełne przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Trend alert: wnętrza w kolorach terakoty

apartament z zieloną kuchnią
Proj.: Sandra Jagielska Studio Architektury | Fot.: Jakub Nanowski – Perspektywa

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków