Biurowiec Villa Metro, czyli o tym jak tchnęliśmy nowe życie w warszawski Mokotów

Biurowiec Villa Metro, czyli o tym jak tchnęliśmy nowe życie w warszawski Mokotów

W sercu Mokotowa, u zbiegu największych miejskich arterii komunikacyjnych Warszawy – ul. Puławskiej, al. Niepodległości i al. Wilanowskiej, stanął biurowiec Villa Metro. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ budynek bezpośrednio sąsiaduje z przebudowanymi przez inwestora wejściami do metra Wilanowska. Oprócz znakomitej lokalizacji, projekt wyróżnia się całkowicie przeszkloną fasadą opakowaną charakterystyczną romboidalną strukturą, która graficznie nawiązują do liter VM, w ten sposób stając się znakiem rozpoznawczym 8 – piętrowego biurowca Villa Metro. Sprawdźcie, co jeszcze wyróżnia budynek i jakie innowacyjne rozwiązania tam zastosowano.

 

Wizualizacja biurowca Villa Metro | proj. Dziuba Architekci
Wizualizacja biurowca Villa Metro | proj. Dziuba Architekci

 

Villa Metro od środka

Za projektem budynku Villa Metro stoi biuro architektoniczne DA Dziuba Architekci, a Internity Home we współpracy z inwestorem i architektami z DA kompleksowo wyposażyło budynek od środka. Mamy swój udział głównie w tworzeniu części wspólnych, takich jak łazienki, hol wejściowy, korytarze, klatki schodowe itp. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom projektowym i wybranym produktom, biurowiec spełnia nowoczesne standardy ekologiczne oraz tworzy przestrzeń przyjazną dla pracowników i ich kreatywności.

 

Villa Metro jest jednym z nielicznych w Warszawie biurowców, który spełnia normy certyfikatu LEED Gold.

 

Innowacyjne rozwiązania od Internity Home

Jednym z takich rozwiązań są innowacyjne baterie umywalkowe marki Conti+. Andrzej Łapkiewicz (Sales Manager w Internity Home) zaproponował akurat ten produkt, ponieważ jak mówi, w razie jakiejkolwiek usterki, które zdarzają się wszędzie, dajmy na to – zapchanie filtra wody, nie trzeba zamawiać serwisu.

,,Osoba po podstawowym szkoleniu jest w stanie bez demontażu naprawić baterię. Nie potrzebujemy żadnych narzędzi, aby od ręki samodzielnie naprawić usterkę w ciągu 2 – 3 minut. Podczas naprawy nie trzeba nawet zakręcać wody w budynku. Jest to szczególnie ważne w miejscach użyteczności publicznej, takich jak lotniska, hotele czy właśnie biurowce” – wyjaśnia Andrzej Łapkiewicz z Internity Home.

 

 

Jedna z łazienek w budynku Villa Metro
Jedna z łazienek w budynku Villa Metro
Jedna z łazienek w budynku Villa Metro
Jedna z łazienek w budynku Villa Metro
Jedna z łazienek w budynku Villa Metro
Jedna z łazienek w budynku Villa Metro

 

Produkty do nowoczesnego wyposażenia łazienki marki Conti+ możecie kupić w naszych salonach >> zobacz adresy

 

Projekt oświetlenia

Równie zaawansowane technologicznie rozwiązania zastosowano przy projektowaniu oświetlenia. ,,Przy wyborze oświetlenia do biurowca Villa Metro, kierowałem się potrzebami inwestora i niestandardowymi wymaganiami architektów z DA. Miało być przede wszystkim nowocześnie i proekologicznie, dlatego większość opraw dostosowaliśmy w naszym dziale projektowym pod indywidualne potrzeby – opowiada Marcin Popławski (projektant oświetlenia w Internity Home). Po czym dodaje, że 100% oświetlenia stanowią oprawy ledowe, które są najbardziej efektywne.

 

Przeczytaj nasz poradnik o tym jak wybrać oświetlenie do nowoczesnego wnętrza >>

 

Wizualizacja wnętrza biurowca Villa Metro (proj. Dziuba Architekci)
Wizualizacja wnętrza biurowca Villa Metro (proj. DA Dziuba Architekci)

 


 

A jak to wyglądało od strony stricte projektowej? Jaki był zamysł? Czym wyróżnia się Villa Metro i dlaczego warto tam być? Zapraszamy do lektury ciekawego wywiadu z Karolem Dziubą z biura projektowego DA Dziuba Architekci.

 

Redakcja: Jakie były główne założenia projektowe?

Karol Dziuba (DA Dziuba Architekci): Głównym założeniem projektowym było uspokojenie i ujednolicenie bryły zdeterminowanej trudnym kształtem nieregularnej narożnej działki, a także stworzenie harmonijnego i eleganckiego budynku, który złagodzi wielowątkowość otoczenia. Całkowicie przeszklona fasada opakowana została charakterystyczną romboidalną strukturą w kolorze przygaszonej bieli. Struktura ta jako graficzne przełożenie na rysunek elewacji liter VM w założeniu ma stać się znakiem rozpoznawczym biurowca Villa Metro. W finalnym efekcie widać, że założenia projektowe zostały spełnione a budynek już stanowi rozpoznawalny i charakterystyczny obiekt na mapie Warszawy. Jednocześnie z fasadą budynku korespondują przebudowane przez inwestora wejścia do metra Wilanowska.

 

,,Głównym założeniem projektowym było uspokojenie i ujednolicenie bryły zdeterminowanej trudnym kształtem nieregularnej narożnej działki, a także stworzenie harmonijnego i eleganckiego budynku, który złagodzi wielowątkowość otoczenia.”

Karol Dziuba

(biuro projektowe DA Dziuba Architekci)

 

Nieopodal budynku biurowego Villa Metro znajduje się stara kamienica
Nieopodal budynku biurowego Villa Metro znajduje się stara kamienica

 

Red.: Jakie ekologiczne rozwiązania zastosowano w projekcie?

K.D.: Budynek Villa Metro zdobył certyfikat LEED na poziomie Gold, tak więc posiada wiele ekologicznych rozwiązań takich jak: wszystkie elementy drewniane w budynku posiadają certyfikat FSC (m.in. wewnętrzne drzwi drewniane), oszczędność energii dzięki dwukomorowej szklanej fasadzie i roletach typu sunscreen, dach w technologii białej wyspy odbijający promieniowanie słoneczne, ograniczniki przepływu wody w toaletach, instalacja tzw. szarej wody czyli wykorzystanie wody opadowej do spłukiwania toalet, wszystkie użyte materiały wykończeniowe takie jak farby, lakiery posiadają niski poziom LZO.Villa Metro będzie jednym z nielicznych w Warszawie biurowców, który spełni normy certyfikatu LEED Gold.

 

Romboidalna struktura elewacji biurowca to graficzne przełożenie na rysunek liter VM, co staje się znakiem rozpoznawczym Villi Metro
Romboidalna struktura elewacji biurowca to graficzne przełożenie na rysunek liter VM, co staje się znakiem rozpoznawczym Villi

 

Red.: Czym powinno charakteryzować się nowoczesne biuro? Jakie są współczesne oczekiwania?

K. D.: Nowoczesne biuro to przestrzeń przyjazna pracownikom i ich kreatywności. Obecnie mocno akcentowane są przestrzenie służące wymianie poglądów – komunikacji, czyli kreatywne pokoje, strefy małych spotkań czy sale do burzy mózgów, które można zaprojektować z wykorzystaniem pobudzających kolorów i nietypowych mebli. Ważna jest zieleń w biurze, która oprócz właściwości oczyszczających powietrze, poprawia także samopoczucie i kreatywność pracowników. Duży nacisk stawia się także na kreatywne rozwiązania kuchni pracowniczych – czyli pokojów socjalnych, które bardziej przypominają wystrojem modne kawiarnie niż pracownicze stołówki. Równie istotne są strefy relaksu czyli tzw. chill-out room, gdzie pracownicy mogą odpocząć od pracy za biurkiem, bez stresu porozmawiać z kolegami z biura. Takie obecnie są wymagania firm dbających o swoich pracowników.

,,Nowoczesne biuro to przestrzeń przyjazna pracownikom i ich kreatywności.”

Karol Dziuba

(biuro projektowe DA Dziuba Architekci)

 

 

Red.: Jakie są główne zalety tego miejsca? Co je wyróżnia?

K. D.: Charakterystyczna fasada w białe romby wyróżnia budynek i stanowi swoistą wizytówkę niepowtarzalnej bryły, tym samym tworząc rozpoznawalny element w tkance miejskiej.

Serce warszawskiego Mokotowa, w którym jest zlokalizowana Villa Metro, to miejsce doceniane przez duże, międzynarodowe firmy. Położenie u zbiegu największych miejskich arterii komunikacyjnych Warszawy – ul. Puławskiej, al. Niepodległości i al. Wilanowskiej – zapewnia szybki dojazd do centrum oraz innych dzielnic miasta. Budynek sąsiaduje bezpośrednio z przebudowanymi przez inwestora wejściami do metra Wilanowska, jest tu także parking typu P&R, pętla autobusowa i tramwajowa oraz postój taksówek. Osiem pięter budynku zajmują powierzchnie biurowe, na parterze znajduje się przestrzeń handlowo-usługowa, a w części podziemnej dwukondygnacyjny parking. Najemcy docenili interesujący projekt, wysoką jakość, doświadczenie inwestora i dewelopera oraz wygodną lokalizację.

 

,,Charakterystyczna fasada w białe romby wyróżnia budynek i stanowi swoistą wizytówkę niepowtarzalnej bryły, tym samym tworząc rozpoznawalny element w tkance miejskiej.”

Karol Dziuba

(biuro projektowe DA Dziuba Architekci)

 

Przy samym biurowcu Villa Metro znajduje się wejście do metra Wilanowska
Przy samym biurowcu Villa Metro znajduje się wejście do metra Wilanowska

 

Villa Metro zostanie oddana do użytku w drugim kwartale 2018 roku, a szybkie skomercjonalizowanie powierzchni budynku świadczy o bardzo dobrym projekcie i zapotrzebowaniu na wysoką jakość zrealizowaną na każdym poziomie.

 

Projekt: DA Dziuba Architekci
Inwestor: Reform Company 3 Sp. z o. o.
Adres: ul. Puławska 145 (przy stacji metra Wilanowska)

 

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków