TOP 10 najpopularniejszych projektów małych mieszkań w 2019 roku

TOP 10 najpopularniejszych projektów małych mieszkań w 2019 roku

Dzisiejszy wpis otwiera serię podsumowań dobiegającego 2019 roku. Znajdziecie tu najpopularniejsze projekty małych mieszkań, które w tym roku na naszym portalu miały swoją premierę. Najmniejsze ma zaledwie 22 m2, natomiast to najbardziej imponujące metrażem – 80. Wróćmy zatem do wnętrz, które w tym roku szczególnie przypadły Wam do gustu. Zapraszam do lektury!

 

1. Metamorfoza kawalerki 36 m2 w piękne mieszkanie w stylu francuskim

Metamorfoza kawalerki 36 m2 w piękne mieszkanie w stylu francuskim | proj. Nadia Mitłosz
Metamorfoza kawalerki 36 m2 w piękne mieszkanie w stylu francuskim | proj. Nadia Mitłosz

 

Niekwestionowanym liderem wśród projektów małych mieszkań, które w 2019 roku najchętniej oglądaliście jest projekt 36 – metrowego mieszkania zaprojektowanego przez Nadię Mitłosz. Było to niemałe wyzwanie, bo ograniczenie stanowił nie tylko metraż, ale też budżet, który w największej części pochłonęła praca wykonawców.

W efekcie możemy podziwiać mieszkanie, w którym czuć ducha francuskich kamienic. Najwięcej miejsca do przechowywania architektka wygospodarowała w przedpokoju, natomiast w pokoju dziennym, ale i jedynym znajdującym się w mieszkaniu, znajdziemy mini home office, łóżko i sofę, co sugeruje wielozadaniowość tego wnętrza. Kuchnia, pomimo malutkiej powierzchni, jest bardzo odważnym projektem, bowiem zdecydowano się tu na czarne meble. Po więcej zapraszamy do pełnego wpisu dedykowanemu temu mieszkaniu.

 

Metamorfoza kawalerki 36 m2 w piękne mieszkanie w stylu francuskim

 

2. Metamorfoza 45 – metrowego mieszkania w Łodzi

Metamorfoza 45 - metrowego mieszkania w Łodzi | proj. Scandilove
Metamorfoza 45 – metrowego mieszkania w Łodzi | proj. Scandilove

 

Drugie, jakże zaszczytne miejsce w naszym rankingu zajmuje projekt 45 – metrowego mieszkania w kamienicy. Na łamach naszej strony prezentowaliśmy jak wnętrze wyglądało przed i po metamorfozie. Co ciekawe, zachowały się jedynie sufity i większość podłóg. Pomimo dość minimalistycznego wystroju, projekt nawiązuje do historii miejsca, dlatego bez trudu możemy tu odnaleźć elementy typowe dla kamienicznych mieszkań. Wszystko to podkreślają nowoczesne rozwiązania, typu przeszklenia, które oprócz funkcji estetycznych, porządkują przestrzeń. Więcej o tym projekcie przeczytacie klikając w poniższy odnośnik.

 

Metamorfoza 45 metrowego mieszkania w Łodzi

 

3. Metamorfoza 50 – metrowego mieszkania z lat 50. na warszawskiej Ochocie

Metamorfoza 50 - metrowego mieszkania z lat 50. na warszawskiej Ochocie | proj. Miśkiewicz Design
Metamorfoza 50 – metrowego mieszkania z lat 50. na warszawskiej Ochocie | proj. Miśkiewicz Design

 

To chyba nie przypadek, że w pierwszej trójce znajdują się same metamorfozy. Za kolejną stoi pracowania Miśkiewicz Design. Tym razem mamy do czynienia z nieco większym metrażem – tu do zaprojektowania było 50 m2. Przed pracami remontowymi mieszkanie było w opłakanych stanie. Dzięki doświadczeniu architektki wnętrze z lat 50. przeobraziło się w stylowe mieszkanie. Jedynym elementem, który przypomina o tym, że obecna aranżacja jest wynikiem metamorfozy, jest parkiet, którego odnowienie również nie należało do najłatwiejszych zadań. Więcej o wyzwaniach przed jakimi stanęła Pani Magda przeczytacie w pełnym wpisie.

 

Metamorfoza 50 – metrowego mieszkania z lat 50. na warszawskiej Ochocie

4. Zaglądamy do 44 – metrowego mieszkania dla małżeństwa z dzieckiem

proj. Pracownia Wielkie Rzeczy Izabela Olszewska
proj. Pracownia Wielkie Rzeczy Izabela Olszewska

 

Na czwartej lokacie znajduje się 44 – metrowe mieszkanie zaprojektowane przez Izabelę Olszewską. Oprócz samej aranżacji, która kryje w sobie wiele ciekawych rozwiązań, typu łóżko w szafie, sam proces projektowania nadaje się na scenariusz filmu. Nie uwierzycie, ale podczas prac remontowych, okazało się że rodzina inwestorów powiększa się, toteż całe plany aranżacyjne trzeba było zmienić o 180 stopni. Co z tego wyszło? Jeśli jeszcze nie znacie tej historii, zapraszamy do pełnego artykułu.

 

Zaglądamy do 44 – metrowego mieszkania dla małżeństwa z dzieckiem

 

5. Metamorfoza mieszkania w kamienicy – wnętrze stworzone od zera

Metamorfoza mieszkania w kamienicy - wnętrze stworzone od zera | proj. Piotr Stolarek – Projektowanie wnętrz
Metamorfoza mieszkania w kamienicy – wnętrze stworzone od zera | proj. Piotr Stolarek – Projektowanie wnętrz

 

Kolejna metamorfoza, kolejne mieszkanie w kamienicy, tym razem nieco większe, bo 70 – cio metrowe. Architekt Piotr Stolarek na łamach naszej strony opowiedział z jakimi trudnościami musiał walczyć podczas remontu mieszkania z lat 30. Cieszymy się, że efekt ponad sześciomiesięcznej pracy zachwycił nie tylko inwestorów, dla których to pierwsze wspólne mieszkanie, ale i naszych czytelników. Tym bardziej czujemy satysfakcję, bo część wyposażenia pochodzi z showroomu Internity Home.

 

Metamorfoza mieszkania w kamienicy – wnętrze stworzone od zera

 

6. Mini loft z czarną kuchnią i sypialnią na antresoli

Mini loft z czarną kuchnią i sypialnią na antresoli | proj. DWAconcept
Mini loft z czarną kuchnią i sypialnią na antresoli | proj. DWAconcept

 

Trzeba być prawdziwym wirtuozem przestrzeni, żeby na 22 metrach zmieścić nie tylko najpotrzebniejsze funkcje, ale też na tyle zachwycić czytelników Internity Home, że mieszkanie właśnie o takim metrażu w 2019 roku zajmuje 5 miejsce pod kątem popularności małych mieszkań. Znajdziemy tu piękny salon z czerwoną cegłą, czarną kuchnię, która obala wszelkie stereotypy oraz sypialnię, która wynosi komfort snu na wyższy poziom – zamiast spać na rozłożonej kanapie (tak jak często ma to miejsce w kawalerkach) – architekci z DWAconcept zaaranżowali sypialnię na antresoli.

 

Mini loft z czarną kuchnią i sypialnią na antresoli

 

7. Niezwykłe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty

Niezwykłe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty | Proj. Na Antresoli
Niezwykłe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty | Proj. Na Antresoli

 

To mieszkanie w naszym zestawieniu ma największy metraż – 80 metrów. Jednakże pomimo stosunkowo krótkiej obecności na stronie już zdążyło zebrać dużą rzeszę czytelników. Mieszkanie w bloku z lat 80. z wielkiej płyty kryje w sobie romans stylu skandynawskiego i industrialnego. Znajdziemy tu również wiele wycieczek do przeszłości będących wyrazem szacunku do historii, postawy proekologicznej i miłości do elementów vintage, które sprawiają, że wnętrza nabierają osobliwego charakteru. Więcej o tym niecodziennym miksie przeczytacie w poniższym wpisie.

 

Niezwykłe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty | Proj. Na Antresoli

 

8. Stylowe mieszkanie 50 m2 z czarną kuchnią i złotymi detalami

Stylowe mieszkanie 50 m2 z czarną kuchnią i złotymi detalami | proj. Soma Architekci
Stylowe mieszkanie 50 m2 z czarną kuchnią i złotymi detalami | proj. Soma Architekci

 

W naszym zestawieniu po raz kolejny tryumfuje projekt niewielkiego mieszkania z czarną kuchnią. To jedynie pokazuje, że polskie społeczeństwo jest coraz odważniejsze w kwestii aranżacji wnętrz. Pomimo, że nadal lubimy białe kuchnie, projekty specjalistów rzucają nowe światło na nasze wyobrażenia o idealnym domu. Ponadto w projekcie Soma Architekci znajdziemy ciekawe połączenia kolorystyczne i materiałowe a wszystko to na 50 m2. Więcej zdjęć znajdziecie w poniższym odnośniku.

 

Stylowe mieszkanie 50 m2 z czarną kuchnią i złotymi detalami

 

9. Projekt małego mieszkania w Krakowie

Projekt małego mieszkania w Krakowie | proj DWAconcept
Projekt małego mieszkania w Krakowie | proj DWAconcept

 

Na siódmym miejscu znalazło się mini studio przeznaczone na wynajem znajdujące się w historycznym miejscu Krakowa. Ani trochę nie dziwi nas popularność tego projektu, bowiem oprócz ciekawej strony wizualnej, przestrzeń imponuje niezwykłą jak na ten metraż funkcjonalnością. Na jednej powierzchni znajdziemy kuchnię, jadalnię, salon, sypialnię i hol. Co ciekawe, pomimo że wnętrze spełnia współczesne wymagania dotyczące estetyki, w sposób niedosłowny nawiązuje do historycznych mieszkań, chociażby za sprawą sztukaterii czy niestandardowo ułożonego parkietu.

 

Projekt małego mieszkania w centrum Krakowa (proj. DWAconcept)

 

10. Bardzo gustowne 63 – metrowe mieszkanie z piękną garderobą

Bardzo gustowne 63 – metrowe mieszkanie z piękną garderobą | proj. Monika Idzikowska Wnętrza
Bardzo gustowne 63 – metrowe mieszkanie z piękną garderobą | proj. Monika Idzikowska Wnętrza

 

Nasz ranking zamyka niezwykle kobiece mieszkanie, które pomimo stosunkowo niewielkiego metrażu, stało się wielką inspiracją dla wszystkich amatorów stylowych wnętrz. Projekt Moniki Idzikowskiej to prawdziwy tryumf pasteli. Oprócz pięknej kuchni, salonu, holu i łazienki w mieszkaniu znajdziemy przepiękną sypialnię połączoną z garderobą, która jasno pokazuje, że inwestorka ma dobry gust nie tylko w dziedzinie aranżacji wnętrz. Koniecznie zajrzycie do całego wpisu, klikając w poniższy odnośnik.

 

Bardzo gustowne 63 – metrowe mieszkanie z piękną garderobą

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków