Terakota i szałwia | Zamów aranżację | IH - Internity Home
Płytki Sartoria dostępne w Internity Home

Terakota i szałwia | Zamów aranżację

Terakota kolor gliny, który przepięknie wygląda w nowoczesnych pomieszczeniach, ale również w tych z elementami vintage lub urządzonych minimalistycznie. Często kojarzy się on ze śródziemnomorskimi klimatami. Swój renesans przeżywa  w naszych szerokościach geograficznych. Robi ogromną furorę dzięki swoim przytulnym, ciepłym zaletom. Jest również uniwersalny, łatwo się łączy z innymi kolorami. Tworzy udane kompozycje.

 

Dziś przedstawimy go w zestawieniu z  kolorem szałwiowym.

Terakota i szałwia | Zamów aranżację
Terakota i szałwia | Zamów aranżację

Terakota to kolor natury w mieszkaniu

Domy w słonecznej Toskanii czy klimatyczne hiszpańskie budynki – oprócz bliskości geograficznej i kulturalnej, mają również coś, co dodatkowo łączy wspomniane obiekty. Mowa o podobnym nurcie architektury, a dokładniej – szerokim wykorzystaniu terakoty. Ozdobne gliniane figurki, rzeźby, dodatki z ceramiki – to tylko niektóre z wyrobów tego surowca. Poza branżą zdobniczą, swoje zastosowanie znajduje on również w aranżacji wnętrz.

41zero42

Kolor naturalnej gliny idealnie sprawdza się także w nowoczesnych stylizacjach. W jaki sposób zastosować go w mieszkaniu? Do wyboru mamy płytki podłogowe, ścienne, ceramika sanitarna, meble, tkaniny, lampy, dywany.

Terakota i szałwia | Zamów aranżację
Terakota i szałwia | Zamów aranżację

Płytki Wow Desgn BEJMAT

Szałwiowy należy do barw neutralnych. Szałwiowa zieleń to kojący odcień we wnętrzach. Wpływa relaksująco na umysł, dzięki swojemu dyskretnemu i matowemu wyglądowi. Dlatego sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach, w których dobre samopoczucie to priorytet. W salonie i sypialni stworzy relaksującą atmosferę. Z kolei w gabinecie, pozytywnie wpłynie na koncentrację.

Kolor szałwiowy wkracza do wnętrz już od 2018 roku, obecnie chętnie łączy się go własnie z kolorem terakoty. Delikatna, szarawa szałwia jest idealna na ściany, ale też jako kolor mebli, zwłaszcza szafek kuchennych. Szałwiowa zieleń jest barwą neutralną i służy wyciszeniu.

W zależności od nasycenia, może mieć różnorodne odcienie: od ciepłych ziemistych po chłodne srebrzyste. Kolor terakoty podnosi jej wrażenia we wnętrzach. Oba naturalne, nienudne i nietuzinkowe razem wyglądają obłędnie. Poniżej kilka wnętrzarskich propozycji na ten intrygujący duet, nie dla każdego 😉

Płytki Wow Desgn BEJMAT
Płytki Wow Desgn BEJMAT

 

 

41zero42 minimalistyczna kolekcja Pack