Nowoczesne wnętrze z ceglaną ścianą | Proj: MKDEZERE Magda Knappe | IH - Internity Home

Nowoczesne wnętrze z ceglaną ścianą | Proj: MKDEZERE Magda Knappe

Głównym założeniem przy aranżacji tego mieszkania w bloku było stworzenie przytulnego, ciepłego wnętrza jednak z zachowaniem nowoczesnego charakteru. Mieszkanie było projektowane dla młodego małżeństwa, którzy kupili pierwsze mieszkanie. Blok w którym się znajduje się mieszkanie pokryty jest cegłą. Klienci chcieli także we wnętrzu nawiązać do tego materiału. Architektka z pracowni MKDEZERE Magda Knappe postawiła na bardzo ciekawe rozwiązania. 

Na początku usunięto kilka niepotrzebnych ścianek, które same zabierały sporo przestrzeni były dość grube, ale również ograniczały stworzenie ciekawej, otwartej aranżacji. Dzięki usunięciu ścianki oddzielającej kuchnię od wejścia, powiększyło się wnętrze i można było stworzyć bardzo pojemną wysoką zabudowę. Ta część kuchni, została wykonana z płyty mdf w białym połysku a w jej wnętrzu mieści się lodówka do zabudowy, piekarnik oraz półki i szuflady. Pozostałą część mebli kuchennych dla kontrastu Pani Magda zaprojektowała z ciemnej płyty laminowanej, która do złudzenia przypomina prawdziwe drewno. I tak pod ścianą znajduję się zlew oraz zmywarka, a na dużym półwyspie, płyta indukcyjna.

Ścianę w kuchni oraz za kanapą pokrywa piękna czerwona cegła rozbiórkowa, która dodaje ciepła całej aranżacji. Jest też doskonałym tłem do wyeksponowania luster w przecieranych ramach. W kuchni zaś, cegłę podświetlono od góry, tworząc niszę a w niej taśmę led. Takie podświetlenia, tworzą niesamowity klimat, który sprzyja odpoczynkowi po ciężkim dniu pracy ale również podkreśla piękno użytych materiałów. Jest to najczęściej używane oświetlenie z którego korzystają.

Obok kanapy znalazł się domowy bar z miejscem na kolekcję win oraz innych alkoholi z podświetlanymi półkami do ekspozycji szkła. Na przeciwko, znajduje się zabudowa meblowa wraz z telewizorem. Interesującym elementem jest ścięta krawędź z płyty karton gipsowej w której, z boku został wbudowany profil na taśmę led. Ten sam motyw został powtórzony na szafce poniżej. Dzięki temu zabiegowi, całość wygląda oryginalnie i interesująco, mamy również odpowiednie oświetlenie do odpoczynku przed telewizorem. 

Główne założenie projektu, czyli dodatkowa przestrzeń do przechowywania ma swoje odzwierciedlanie w salonie i holu. To tu zabudowa meblowa w kształcie litery L zajmuje niemal całą ścianę salonu przechodząc aż do holu. Tu kończy się dość dużą szafą. Aby zabudowa nie przytłaczała, część szafek podwieszono, zastosowano również zróżnicowane kolorystycznie materiały.  Po wyburzeniu niepotrzebnej ścianki, powstały 2 ogromne szafy. Jedną z nich, przeznaczono na pralkę, mopa, środki czystości a drugą na okrycia wierzchnie i buty. Wprowadzono również otwarte półki, które „rozbijają” zabudowę, tworząc estetyczny i funkcjonalny mebel.

Inwestorom, zależało aby stworzyć projekt eleganckiego i funkcjonalnego wnętrza z dużą ilością miejsca do przechowywania. Mieszkanie oprócz strefy otwartej (aneksu kuchennego z jadalnią salonem oraz holem) oraz łazienki składa się jeszcze z dwóch pomieszczeń. Niestety, w sypialni oraz w drugim pokoju jest niewiele miejsca na szafy, dlatego tak ważne było umiejętne wykorzystanie dostępnego metrażu.

Dzięki umieszczeniu pralki w holu, w tej niewielkiej łazience o powierzchni 4,7m2 oprócz bardzo dużej kabiny prysznicowej, zmieścił się również wygodny szeroki blat z szufladami oraz miska wc. W zabudowanej wnęce obok wc, powstały praktyczne szafki na kosmetyki a całość ukryta za drzwiczkami bez uchwytów. Jasna dębowa płyta meblowa wykorzystana w salonie została użyta do wykonania mebli a także pokrycia sufitu.

Łazienka, jak i reszta mieszkania jest niezwykle ciepła w odbiorze. Na dużym blacie o szerokości niemal 130 cm architekt umieściła umywalkę stawianą na blacie  Bateria umywalkowa podtynkowa pochodzi z firmy Tres. Pod grubym blatem znajduje się półka na ręczniki i 2 szuflady. Na ścianie nad blatem duże sięgające sufitu lustro, które powiększa niewielką przestrzeń.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×