,,Jeszcze tego samego dnia, po zameldowaniu się i rozgoszczeniu w naszym apartamencie (który z racji wąskiej działki zajmował „aż” całą szerokość budynku), sprawdziliśmy na instagramowym koncie Warszauera wygląd pozostałych pokoi. Każdy z nich wypełniony jest pięknymi meblami, sztuką polskiego artysty Tomasza Opalińskiego oraz ikonami designu. Obojętnie nie da się przejść również obok efektownych łazienek hotelowych, oddzielonych od pokoi charakterystycznymi pomarańczowymi przeszkleniami”.
Pocztówki wspomnień
Pobyt duetu fotografów Aleksandry Boruń oraz Tomasza Wieteski, założycieli studia @ot.fotografia, w butikowym hotelu Warszauer położonym na krakowskim Kazimierzu, choć już został w tyle, wciąż pozostaje żywy nie tylko we wspomnieniach, ale przede wszystkim dzięki uchwyconym kadrom. W przerwach między odpoczynkiem a pracą (i obecnością innych hotelowych gości), wykonali kilka ujęć, dzięki czemu dziś możemy spojrzeć z ich perspektywy na wnętrza Warszauera.
Wybór akurat tego miejsca nie był, ani dziełem przypadku, ani impulsu. W letnie miesiące plany podróżnicze fotografów ograniczają się wyłącznie do polskich destynacji. Nie inaczej było tym razem. – Za pierwszym razem, przechodząc ulicą Warszauera, uchwyciliśmy odbicie popołudniowego słońca w przyciągającej wzrok nowoczesnej fasadzie. Podczas drugiego, służbowego już pobytu, mieliśmy okazję zatrzymać się tu na dłużej – wyjaśniają.
W oparach designu i sztuki
Parę artystów przyciągnęła fasada, wyróżniająca się na tle historycznej tkanki Kazimierza i jednocześnie pięknie z nią harmonizująca. Jak się okazało później, za nią podążają świetnie zaprojektowane wnętrza. – Już od samego wejścia jest intrygująco – ukryte w ciemnej elewacji parteru drzwi zdradza jedynie ciekawy uchwyt, wykonany z mosiądzu i kamienia. Wysoki hol wejściowy oczarowuje piękną kamienną okładziną ścienną, a starannie dobrane meble i inne elementy wystroju zapowiadają, co czeka nas w hotelowych pokojach – relacjonują fotografowie.
Propozycje naszego stylisty
Pokoi w całym hotelu jest tylko dziesięć, co daje poczucie bardzo kameralnej atmosfery. Każdy z nich jest unikalnie zaprojektowany. – Najbardziej zapadło nam w pamięć fantastyczne w formie żółte krzesło Zig-Zag projektu Gerrita Rietvelda, zestawione z bordową lampką stołową Flowerpot projektu Vernera Pantone’a – zdradzają fotografowie.
Propozycje naszego stylisty
Siła detalu
Siłą projektu jest dbałość o każdy detal. Wszystkie materiały, kolory i tekstury tworzą piękną narrację w stylu slow, wprowadzając przybyłych tu gości w świat zainspirowany pasją do podróży, kreatywnej energii oraz miłości do designu. Charakter ,,miejskiego sanktuarium” podkreślają zarówno światowe ikony designu, jak i lokalne rzemiosło. Zanurzenie w nowoczesności i jednoczesne zakorzenienie w tradycji wyraża dążenie do osiągnięcia totalnego balansu, tak aby poczuć się tu jak w domu.
Są momenty, gdy sesje fotograficzne wywołują emocje. Dzieje się tak, gdy do obiektu fotografowanego mamy osobistą relację. (…) Krakoski (regionalizm – przyp. red.), a jakby mniej oczywisty , bo współczesny w formie, odważny, ba, powiedziałbym, iż jak na standardy naszego miasta bezkompromisowy – hotel Warszauer z naszego Kazimierza to butikowy, 10 – apartamentowy ,,smakołyk” dla tych, których estetyka w podróży nie pozostawia obojętnych. Dla mnie to osobista zawodowa historia, gdyż to w Prodesigne powstawały moodboardy zestawień materiałów do jego wnętrz.
Robert Niessner, Prodesigne
Propozycje naszego stylisty
Relacja i kadry z podróży: | ot.fotografia |
Miejsce: | Hotel Warszauer Kraków, ul. Warszauera 10 |
Częściowe wyposażenie wnętrz: | Prodesigne |
Zobacz // próbki i ekspozycję