Wiele osób kojarzy aranżację mieszkania głównie z wyborem konkretnej stylistyki i dostosowaniem wnętrza do jej ram. Jednakże, prawdziwą sztuką nie jest jedynie dostosowanie planu aranżacji do panujących trendów i mód, ale raczej znalezienie własnego stylu, który nie tylko spełnia nasze potrzeby, ale także wyraża nasze pasje i osobowość. Architektka Agnieszka Musiał-Chmielnik, Ambasadorka marki Geberit, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, tworząc aranżacje, które są zarazem funkcjonalne i pełne charakteru.
Ponad 105-metrowy apartament, zaprojektowany przez architektkę położony jest pod Warszawą. Tutaj sztuka nie tylko znajduje swoje miejsce w postaci licznych dzieł, ale również wyraża się poprzez formę, materiały i kolorystykę, tworząc spójną i wyjątkową kompozycję wnętrz. Inspirując się stylem Bauhaus, gdzie kluczową rolę odgrywa zabawa formą i kolorem, architektka stworzyła przestrzeń pełną kubistycznych form i prostej elegancji.
Przy wejściu wita nas grafika Tomasza Szpunara, a klatka schodowa to kompozycja obrazu Magdaleny Nowatkowskiej z kultowymi grafikami Matisse’a. Na piętrze w holu ważnym akcentem jest także oryginalny żyrandol ręcznie wykonany ze szkła murano w kolorze kobaltowym.
Jasne, minimalistyczne przestrzenie pełnią funkcję tła dla kolekcjonowanych dzieł sztuki, które nadają ton całej aranżacji, jednocześnie przełamując jej stonowaną bazę. Każdy detal został starannie przemyślany, tworząc harmonijną i spójną całość.
Na szczególną uwagę zasługują łazienki. Ta na parterze to ponadczasowe połączenie płytek imitujących kamień z barwami szaro-beżowymi. Znaczący akcent stanowi tu mikrocement w kolorze białym, który nadaje delikatną strukturę i tworzy bazę przestrzeni. Poza tym, że pojawił się na ścianie, odnajdziemy go także na zabudowie stolarskiej. Uzupełnieniem aranżacji jest lustro w organicznym kształcie oraz biała armatura.
Spora strefa prysznica została wydzielona szybą robioną na zamówienie. Wewnątrz jest minimalistyczny odpływ Geberit Cleanline80 wykończony w stali nierdzewnej. Miska WC to Geberit ONE, która uzupełniona jest o przycisk spłukujący Geberit Sigma01, za którym ukryty jest innowacyjny system DuoFresh. By zaoszczędzić kilka cm zastosowaliśmy stelaż podtynkowy typu slim, który ma zaledwie 8 cm. W pomieszczeniu znajdziemy także umywalkę Geberit ONE nablatową. Zależało nam na większej umywalce, ponieważ ta łazienka pełni też rolę gospodarczej (w białej zabudowie ukryta jest pralka z suszarką) – wyjaśnia architektka Agnieszka Musiał-Chmielnik.
W łazience na piętrze minimalistyczny wygląd uzyskano zaś dzięki położeniu mikrocementu na podłodze i ścianach. Został on przełamany geometrycznymi płytkami 3D na jednej ścianie, która tworzy tu główny akcent. Przełamaniem jest biała wanna wolnostojąca oraz ceramika, a także ściana ze sporym, geometrycznym lustrem. Pod nim znajdują się dwie umywalki podwieszone Geberit z serii Variform.
W tej łazience także, w celu zaoszczędzenia miejsca, postawiliśmy na stelaż podtynkowy typu slim. Przycisk spłukujący, który jest niemalże niewidoczny to model Geberit Sigma50. Za nim umieszczony został moduł DuoFresh, innowacyjny system do odciągania nieprzyjemnych zapachów. Zewnętrzną płaszczyznę przycisku pokryliśmy mikrocementem, dzięki czemu całość jest bardzo minimalistyczna. Miska w tej łazience to model Geberit AquaClean Sela, czyli miska WC z funkcją mycia. Nowoczesna i minimalistyczna bryła nie zdradza, że urządzenie skrywa w sobie dodatkową funkcję. Zgrabny pilot na ścianie obok miski służy do obsługi funkcji natrysku.
Projekt Agnieszki Musiał-Chmielnik to doskonały przykład na to, jak aranżacja mieszkania może być nie tylko funkcjonalna, ale również pełna osobowości i stylu. Odpowiednio dobrana forma, materiały i kolorystyka mogą stworzyć wyjątkową przestrzeń, która odzwierciedla pasje i potrzeby mieszkańców.
Projekt: Agnieszka Musiał-Chmielnik, Musiał Studio, Ambasadorka marki Geberit
Zdjęcia: Łukasz Zandecki Stylizacja: Aleksandra Tefelska
Partner sesji: Geberit
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję