Kolorowe mieszkanie inspirowane modernizmem | proj. MAUO.DESIGN

Inspiracje modernizmem to trend, który w nadchodzącym roku będziemy obserwować w wielu wnętrzach. Interpretacja tego ponadczasowego stylu przez architektów, bywa bardzo zaskakująca. Jednym z takich projektów jest aranżacja wrocławskiego mieszkania, autorstwa Angeliki Fedorczuk i Aleksandry Przybyły z pracowni MAUO Design. Architektki, zainspirował wpływ Bauhausu na modernistyczną architekturę Wrocławia. Wynikiem tej reminiscencji jest kolorowe mieszkanie z dominantą w postaci energetycznego pomarańczu i dużą dozą geometrii. 

Projekt: MAUO.DESIGN; fot. Mateusz Szeliga ( www.mateuszszeliga.pl)

Kolorowe mieszkanie do wynajęcia

Architektki miały za zadanie, zaprojektować wnętrze mieszkania przeznaczonego na wynajem krótkoterminowy. Lokal, znajdujący się we wrocławskiej dzielnicy Szczepin, posiadał dość ograniczony metraż 46m2. Jednocześnie należało wziąć pod uwagę komfort przyszłych gości, którzy będą się tu zatrzymywać oraz wyróżnić miejsce spośród licznych ofert z tego samego sektora. Zdecydowano, by aranżacja nawiązywała do modernistycznej historii miasta i wpływów Bauhausu, które można odnaleźć min. na osiedlu WuWA. 

Najpiękniejsze apartamenty na wynajem – ranking projektów

kolorowe mieszkanie
Projekt: MAUO.DESIGN; fot. Mateusz Szeliga ( www.mateuszszeliga.pl)

Małe wnętrze w wielkim stylu 

Mieszkanie zostało podzielone na strefę dzienną, sypialnię oraz niewielką łazienkę. Przestronna i jasna część dzienna, łączy w sobie najistotniejsze funkcje, niezbędne do komfortowego spędzania czasu. Znajduje się tutaj wygodna sofa z fotelem, stół jadalniany, aneks kuchenny oraz zabudowa z wieloma miejscami do przechowywania. W części tej dominuje kolor pomarańczowy. Jego nasycony i energetyczny odcień, został złagodzony dzięki zestawieniu z bielą i akcentami błękitu. Modernistyczne inspiracje podkreślono geometrycznymi polami barwnymi na ścianie szczytowej, a także półkolistą arkadą nad drzwiami wejściowymi. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie pomarańczowej fugi do białych, kwadratowych płytek, znajdujących się na ścianie aneksu kuchennego. Wyposażenie również podkreśla korelacje z modernizmem, min. za sprawą prostego, drewnianego stołu, uzupełnionego o komplet odrestaurowanych krzeseł projektu Hałasa.

kolorowe mieszkanie
Projekt: MAUO.DESIGN; fot. Mateusz Szeliga ( www.mateuszszeliga.pl)

Motyw vintage we wnętrzach – jak połączyć historię z nowoczesnością

Wyjątkowo klimatycznym pomieszczeniem jest sypialnia w błękitnym total looku. Architektki stworzyły tutaj nie tylko miejsce do relaksu i snu, ale także zadbały o zorganizowanie licznych miejsc do przechowywania. Łóżko na podeście z szufladami, znajduje się we wnęce, którą można zasłonić. Przeciwległą ścianę na całej wysokości zabudowano, a w niszy udało się nawet wydzielić miejsce do pracy w postaci niewielkiego biurka.

Mieszkanie z modernistyczną duszą

Mieszkanie, zaprojektowane przez duet z MAUO Design to wyjątkowe miejsce, które z pewnością umili pobyt we Wrocławiu. Strefa dzienna wypełniona nasyconymi odcieniem pomarańczowego doda energii na cały dzień, a stonowane błękity w sypialni pozwolą się zrelaksować i umilą sen. Jednocześnie, niezwykła aranżacja zaproponowana przez architektki, zachęca do zainteresowania się historią nowoczesnej architektury miasta. 

Projekt: MAUO.DESIGN; fot. Mateusz Szeliga ( www.mateuszszeliga.pl)

 

Inspiracje Bauhausem w barwnym mieszkaniu | Projekt: Inbalance studio

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków