Opowieść o życiu i marzeniach w projekcie domu dla rodziny

Opowieść o życiu i marzeniach w projekcie domu dla rodziny

Osiedle niewielkich domów jednorodzinnych w spokojnej dzielnicy Krakowa to miejsce, w którym ma zamieszkać młoda rodzina z dwójką dzieci. Przestrzeń ich nowego miejsca do życia miała z jednej strony sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu, a z drugiej być odzwierciedleniem gustu Inwestorów. Historia dość typowa – jaką zaczyna się większość współprac z architektem. Jednak jak podkreśla Karolina Michalkiewicz-Kasina z Lumè design studio:

Żaden projekt, który powstaje w moim studio nie jest typowy, bo każdy inwestor to indywidualna opowieść o ich życiu i marzeniach

Lumè design studio
Proj.: Lumè design studio | Karolina Michalkiewicz-Kasina

Przestrzeń do bycia razem

Inwestorzy, projekt nowego domu powierzyli architektce Karolinie Michalkiewicz-Kasinie, która prowadzi autorską pracownię Lumè design studio. Podczas pierwszych spotkań padły takie hasła jak: lamele drewniane, tapeta z delikatnym florystycznym wzorem, akcent barwny w postaci zielonej sofy, a także miejsce na morskie akwarium. Wszystkie te elementy zostały zaimplikowane do koncepcji wnętrza i połączone w spójną całość, opowiadającą historię chwil spędzonych razem.

Proj.: Lumè design studio | Karolina Michalkiewicz-Kasina

Sercem domu jest strefa dzienna znajdująca się na parterze. Tutaj powstanie zaaranżowany w bardzo przytulny, a jednocześnie pełny elegancji salon z jadalnią oraz otwarta kuchnia. Architektka postawiła na klasyczne rozwiązania: podłogę w jodełkę, drewno oraz złote detale. W kuchni znalazła się płytka z rysunkiem marmuru w połysku, która podkreśla szlachetność tego wzoru oraz wydobywa głębie w odbiciach światła.

5 powodów, dla których warto wybrać styl klasyczny we wnętrzach

Lumè design studio
Proj.: Lumè design studio | Karolina Michalkiewicz-Kasina

Łazienki inspirowane naturą

Podczas tworzenia koncepcji wnętrz, architektka dużo uwagi poświeciła łazienkom. Miałby to być miejsca, które oczywiście będą spełniać swoją funkcję, ale przy tym będą cieszyć oko. Bazą wnętrz są ciepłe barwy, beże, złamana biel, drewno i tekstury kamienia. Łazienka dla gości, znajdująca się na parterze, została podzielona kolorami płytek na dwie strefy: prysznica oraz WC z umywalką. Pierwszą podkreslają białe płytki cegiełki o mocno zróżnicowanej tonacji, zestawione jasnymi płytkami o teksturze kamienia. Natomiast cześć druga jest ciemniejsza w spektrum brązów i beży, którą dekoruje lustro w formie półkola oraz złota armatura. Granicę między tymi dwoma strefami dodatkowo wyznacza system magnetyczny Archlines od marki SternLight. Przechodzi on przez ścianę i biegnie po suficie. Architektka dobrała do niego oprawy Spot S, Stripe oraz Dots.

ARANŻACJA ŁAZIENKI ZGODNA Z FENG SHUI – 8 KROKÓW DO HARMONIJNEGO WNĘTRZA

Punkt fokusowy łazienki na piętrze stanowi piękna tapeta ze wzorem liści, marki One Wall Design. Strefa wanny została podkreślona płytami Soloss o ciekawej teksturze, nawiązującej do japońskiej sztuki ręcznego zdobienia powierzchni drewnianych. Natomiast pod prysznicem znalazły się płytki w złamanej bieli z teksturą kamienia. Nie mogło tu zabraknąć profesjonalnego oświetlenia o podwyższonym stopniu szczelności , które znajduje się w ofercie SternLight. 

Lumè design studio
Proj.: Lumè design studio | Karolina Michalkiewicz-Kasina

Projekt: Lumè design studio | Karolina Michalkiewicz-Kasina

WWW: https://lumestudio.pl/

IG: @lume.designstudio

Karolina Michalkiewicz-Kasina ściśle współpracuje z krakowskim odziałem Internity Home: ul. Krakusa 11

ZOBACZ ADRES

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków