Ponad 100 letni dom w nowej odsłonie | Proj: Grupa Malaga | IH - Internity Home

Ponad 100 letni dom w nowej odsłonie | Proj: Grupa Malaga

Dziś przedstawimy Wam wnętrze ceglanego domu jednorodzinnego o niewielkim metrażu, gdyż ma około 100 metrów. Budynek w zabudowie szeregowej zlokalizowany jest w Gdańsku. Jego historia sięga 1911 roku i dla obecnych właścicieli ma ogromną wartość sentymentalną. W tym domu zaraz po wojnie osiedliła się ich rodzina i do dziś zamieszkuje go już czwarte pokolenie. Wnętrze wymagało generalnego remontu, który nadał domowi nowej funkcjonalnej przestrzeni. Całkowitej metamorfozy wnętrza podjęło się biuro architektoniczne z Gdańska Grupa Malaga. Projekt wnętrza wykonany został z poszanowaniem historii miejsca, a nowoczesne elementy przeplatają się ze starymi meblami i klasycznymi dodatkami.

100 letni dom w Gdańsku

Przebudowa parteru

Projekt obejmował całkowitą przemianę parteru domu. W pierwszej kolejności zlikwidowano szereg małych pokoi i otwarto przestrzeń. Dzięki temu zabiegowi wnętrze nabrało nowoczesnego, funkcjonalnego układu dobrze doświetlonego i z wyraźnym podzielonymi strefami. Od progu witają nas przepiękne niebieski drzwi wejściowe, a na podłodze cudowny klasyczny wzór płytek Equipe Art Nouveau seria Palais Blue w odcieniach granatu. Drewniane schody prowadzą do strefy prywatnej właścicieli sypialni i pokoju dziecięcego.

Duża kuchnia z elementami vintage

Kuchnia została połączona z niewielkim salonem, który poprzez duże przeszklenia zaprasza do wnętrza naturę i otwiera się na ogród. W eklektycznej kuchni ciekawie zestawiono białe minimalistyczne szafki z wiekowym rodzinnym, rozkładanym stołem, przy którym toczy się życie domowników i ich gości. Architekci z Grupa Malaga zdecydowali, że na wyeksponowanie ceglanej ściany nad blatem roboczym. Zastosowanie płyty indukcyjnej ze zintegrowanym okapem umożliwiło pozostawienie tej przestrzeni niezabudowanej, co nadaje całości zdecydowanej lekkości.

 

Vintage inspiruje każdego, kto kocha historię, poszukuje własnych korzeni i lubi je podkreślać w swoim otoczeniu. Wybieramy go, gdyż chcemy mieszkać nowocześnie, ale jednocześnie zależy nam, aby wnętrza miały duszę, a przeszłość efektownie wtapiała się w teraźniejszość. Vintage to idealny kierunek. Samo słowo vintage oznacza wino. Wino w dodatku najlepszego gatunku, wytworzone z winogron zebranych podczas jednego sezonu. We wnętrzarstwie skojarzenia są podobne – vintage kojarzy się z czymś stylowym, szlachetnym, w bardzo dobrym gatunku. Jest to styl dojrzały i ze smakiem, mimo że nawiązuje romans z meblami i dodatkami pochodzącymi z różnych epok. W tym 100 letnim domu czuje się idealną więź i harmonię.

Niewielki salon połączony z kuchnią zachęca do wypoczynku. Duża ilość zielonych kwiatów w salonowym wnętrzu współgra z pięknym obrazem, którego autorką jest Polska malarka Anna Orbaczewska.

Łazienka

Aranżacja łazienki z wanną tworzy przyjemną i nieoczywistą wariacje na temat koloru niebieskiego zestawionego z elementami vintage.  Kiedyś w kolorze błękitnym upatrywano odprężających mocy, a przebywanie w jego towarzystwie gwarantowało atmosferę relaksu oraz spokoju. Taka właśnie jest ta aranżacja. Na podłodze znajdują się te same płytki Equipe co w holu, a na ścianie w strefie umywalkowej przepiękne białe nieregularne, błyszczące płytki cegiełki. Ceglaną ścianę oraz sufit pomalowano na ciemny granat, a drzwi wybrano w pięknym pastelowym błękicie. Uwagę przykuwa zjawiskowa szafka pod umywalkowa oraz idealne dobrane do niej lustro.

Niebieski kolor w łazience lubi biel. Łazienka niebiesko-biała sprawia wrażenie jasnej, przestronnej i czystej. Nowoczesny jej charakter podkreślą oryginalne wykończenia ścian i podłogi

Strefa prywatna

Na piętrze znajduje się sypialnia właścicieli oraz pokój dzieci – królestwo ich zabaw, gdzie na tle stonowanych kolorów wyróżnia się jedna kolorowa ściana pobudzająca dziecięcą wyobraźnię.

 


GRUPA MALAGA to pracownia architektoniczna, która istnieje od 2009 roku. Od tego czasu zrealizowali dziesiątki projektów, związanych nie tylko stricte z projektowaniem architektonicznym, ale również z rewaloryzacją budynków, przygotowaniem dokumentacji i projektów w ramach prac konserwatorskich oraz projektów wnętrz różnych przestrzeni. Zespół ceni sobie ochronę jakości, płynącą z historii, w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym przeszłość naturalnie funkcjonuje w teraźniejszości oraz inspiruje nas ku przyszłości. Priorytetem jest projektowanie w najwyższych standardach jakości materiałowej i estetycznej, z wykorzystaniem naturalnych źródeł energii, aby żyć w zgodzie z naturą, której jesteśmy częścią. Przekonani, że z każdym można się porozumieć – poznać się i zrozumieć swoje potrzeby, aby wpracować najbardziej optymalne rozwiązania projektowe, zarówno w zakresie estetyki, jak i funkcji. 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków