Kolorowy segment | proj. Agata Brach Architekt | IH - Internity Home
proj.: Agata Brach Architekt | fot.: Inkadr

Kolorowy segment | proj. Agata Brach Architekt

,,Kolorowy segment” to projekt arch. wnętrz Agaty Brach, wraz z którym zabiera nas w egzotyczną podróż pełną dzikiej fauny i flory. Ten 113 – metrowy dom w zabudowie szeregowej zachwyca różnorodnością oraz odważnym łączeniem wzorów, materiałów i barw. Wszystko dzięki otwartości inwestorów oraz niesamowitemu wyczuciu projektantki. W efekcie powstała nowoczesna, przytulna i jedyna w swoim rodzaju przestrzeń spełniająca wszelkie oczekiwania domowników.

 

kuchnia w kolorze butelkowej zieleni
proj.: Agata Brach Architekt | fot.: Inkadr

 

Nonszalancja w klasycznym wydaniu

Głównym założeniem było stworzenie nowoczesnego i wyrazistego wnętrza. Właścicielom zależało na tym, aby było jednocześnie przytulnie oraz funkcjonalnie, tak by po całym dniu pracy dom stwarzał optymalne warunki do odpoczynku. Ważnym elementem projektu są również mocne kolory, które nadają wnętrzu elegancji oraz przede wszystkim nastrajają pozytywną energią. Klasycznym nawiązaniem, które nieco uspokaja kompozycję jest dębowy parkiet ułożony w jodełkę w ciepłym miodowym wykończeniu. Wraz z fotelem vintage w musztardowym kolorze stanowi ukłon w stronę historii projektowania.

 

Łączenie elementów vintage z nowoczesnym wyposażeniem to trend silnie wpływający na wygląd współczesnych wnętrz. Tym sposobem nie tylko dajemy nowe życie starym przedmiotom, ale też dbamy o środowisko naturalne.

 

 

Butelkowa zieleń i już (róż)!

Jak wspomina architektka, projekt całego wnętrza zaczął się od kuchni. Pani Domu od razu zaznaczyła, że jej marzeniem jest aneks w odcieniu głębokiej butelkowej zieleni. Ten odprężający i jednocześnie dający poczucie bliskości z naturą kolor okazał się strzałem w dziesiątkę. Wykończenie zabudowy i kafli ułożonych w klasyczną jodełkę jest powielone na lampach w jadalni.

 

 

Ciekawym przełamaniem dla pogodnej zieleni jest nietuzinkowy marmur, którym obłożono efektowną wyspę. Wbrew pozorom, tak wyrazisty kamień scalił aranżację i dodał jej niebanalnej elegancji. Całość dopełniają złote detale i pudrowy róż.

 

zielona kuchnia
proj.: Agata Brach Architekt | fot.: Inkadr

 

Strefa wypoczynku

Po przeciwnej stronie aneksu kuchennego znajduje się strefa wypoczynkowa z wolnostojącym kominkiem i rozłożystą sofą. W salonie znalazło się miejsce również na sporej wielkości zabudowę meblarską na książki i dodatki. Na suficie jest podwieszony projektor zamiast klasycznego telewizora.

 

proj.: Agata Brach Architekt | fot.: Inkadr

 

W strefie wejściowej wita nas geometryczny wzór na posadzce, pojemna zabudowa meblarska z podświetlonym siedziskiem oraz duże lustro powiększające optycznie to dość wąskie pomieszczenie. Całość jest wydzielona suwanymi, pół przeziernymi drzwiami.

 

Komfortowy azyl

Na drugim poziomie jest ulokowana strefa prywatna, na którą prowadzą białe schody zabiegowe. To tu zaprojektowano królestwo właścicieli domu: sypialnię z dwiema garderobami oraz łazienkę z sauną.

 

 

Centralnym miejscem sypialni jest wygodne łóżko. Tuż obok znajduje się długa niska zabudowa tworząca doskonałe miejsce do wypoczynku. Całość dopełnia pastelowe wezgłowie z tapetą z motywem florystycznym. W tym pomieszczeniu nie mogło zabraknąć również kącika beauty z wygodną toaletką z lustrem.

 

proj.: Agata Brach Architekt | fot.: Inkadr
proj.: Agata Brach Architekt | fot.: Inkadr

 

Projekty łazienek

W prywatnej łazience z suchą sauną motywem przewodnim jest florystyczna tapeta z akcentami bujnej roślinności, której zadaniem jest przywoływanie wspomnień z dalekich egzotycznych podróży inwestorów. Całość dopełniają biel oraz geometryczne wzory na podłodze, które ociepla drewniany fornir. Strefa wc jest oddzielona od reszty białym metalowym przepierzeniem.

 

Poza strefą master, na piętrze są dwa osobne pokoje, łazienka oraz strefa pralni z suszarnią. Druga łazienka to wnętrze, które przyciąga uwagę kolorem terakoty przepięknych płytek Biscuit Terra włoskiego producenta 41zero42 i wzorem weneckiego lastryko od Fioranese.

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków