„Nowy rok – nowa ja?” – każdy przełom roku staje się okresem autorefleksji, podsumowań i przede wszystkim noworocznych postanowień. A ja tak w duchu zastanawiam się, kto był tym szaleńcem, który wymyślił, że nagle w środku zimy mamy zmieniać swoje życie?! Ale! Nowy Rok – nowe wnętrze? Zdecydowanie noworoczne wyprzedaże temu sprzyjają i przede wszystkim pojawiające się wraz z nowym rokiem, nieco odświeżone lub nowe trendy we wnętrzach, o których dziś chciałabym Wam opowiedzieć. Może staną się inspiracją do małych – wielkich zmian? Pamiętajcie tylko o tym, że nie warto uganiać się za każdym kierunkiem, który jest modny… lepiej odnaleźć własną drogę (uwaga, to również jeden z trendów ;)). 

Dom naturalnie piękny

Opowiadając o trendach we wnętrzach na następny rok nie sposób nie wspomnieć o promowanej jeszcze większej przyjaźni z naturą. To z tej tendencji wyłania się nasze zamiłowanie do wykorzystania drewna w aranżacji, a także spektakularnej popularności płytek imitujących ten materiał. 

Warto przy tym wspomnieć o japońskiej filozofii ,,wabi sabi”, która moim zdaniem ma szansę zdetronizować hygge i lagom. Wabi sabi to sztuka odnalezienia subtelnego, naturalnego piękna w niedoskonałości. To umiłowanie rzeczy prostych, skromnych i surowych – bez udawania i upiększania. Surowe drewno nadszarpnięte zębem czasu, z licznym sękami i pęknięciami, doskonale wpisuje się w tę filozofię. 

 

proj. Zup-a

proj. Zup-a

Drewno w sypialni wg. projektu Ireny Lang z Loftstudio

Drewno w sypialni wg. projektu Ireny Lang z Loftstudio

Drewno w łazience wg. projektu Ireny Lang z Loftstudio

Drewno w łazience wg. projektu Ireny Lang z Loftstudio

Trend, który również wpisuje się w ten kierunek to zielone ściany, które nie wymagają pielęgnacji (to nic innego jak gotowe panele zielonego mchu – dostępne również w naszych showroomach). Są one doskonałą alternatywną dla płaskich, bezpłciowych ścian a także zwykłych kwiatów doniczkowych. W poniższej realizacji taka dekoracja znalazła się w oranżerii według projektu biura architektonicznego Hola Design. 

Zielone ściany, które nie wymagają pielęgnacji

Oranżeria w projekcie biura projektowego Hola Design

Oranżeria w projekcie biura projektowego Hola Design

Ściana zieleni w salonie | proj. TK Architekci

Ściana zieleni w salonie | proj. TK Architekci

 

Innym trendem, który wprowadza do wnętrz świeży powiew natury, są lasy w słoiku, które nie tylko pozwalają stworzyć własną „plantację” bez specjalnego zajmowania się nią, to na dodatek są wspaniałą dekoracją. W poniższym artykule wyjaśniam jak stworzyć własny las w słoiku krok po kroku!

Las w słoiku  – krok po kroku 

Las w słoiku w projekcie TK Architekci

Las w słoiku w projekcie TK Architekci

Powiew nadmorskiej świeżości

Choć w 2017 roku styl hampton jeszcze raczkował, to ten zapowiada wielki tryumf tej eklektycznej stylistyki czerpiącej ze stylu marynistycznego, klasycyzującego, glamour, a nawet i może przede wszystkim z domków letniskowych. To dzięki tej modzie, możemy spodziewać się we wnętrzach dużo rattanu, wikliny, drewna, marokańskich wzorów i ponadczasowej szarości przełamanej subtelnymi niebieskościami. 

Styl hampton, czyli jak stworzyć klimat nadmorskiej willi?

Styl hampton w mieszkaniu zaprojektowanym przez Katarzynę Kraszewską

Styl hampton w mieszkaniu zaprojektowanym przez Katarzynę Kraszewską

Głębia koloru

Targi w Mediolanie były tego wielką zapowiedzią, a one nigdy się nie mylą! Kochani, do wnętrz wkraczają mocne (żeby nie powiedzieć mroczne) kolory! Nikt nie mówi tu o wprowadzeniu do wnętrz miliona mocnych, kontrastujących tonacji – należy znać umiar, ponieważ pomieszczenie, w którym na co dzień przebywamy powinno stwarzać atmosferę relaksu, spokoju i być dla nas wytchnieniem. Dużo mocnych barw w ramach jednego wnętrza, niestety ale może przetłoczyć nasze myśli i w efekcie męczyć. 

Za pomocą detali, pojedynczych mebli, tapet,  kolorów ścian i innych elementów możemy wprowadzić do aranżacji modne barwy, tym samym odświeżając layout naszego wnętrza. W tym roku warto postawić na butelkową zieleń, ognistą czerwień, kanarkowy żółty i ultra violet – kolor roku 2018! A jeśli nie jesteś zwolennikiem mocnych barw – śmiało postaw na ciągle modną szarość przełamaną hitowym kolorem ,,brązowy, ale róż„. 

Szarości są passè, czyli wprowadzamy modną butelkową zieleń do wnętrz

butelkowa zieleń

Welur w kolorze butelkowej zieleni od Linwood – tkanina dostępna w IH

butelkowa zieleń we wnętrzach

Tkanina Linwood jest dostępna w IH

Butelkowa zieleń we wnętrzach

Akcent kolorystyczny w projekcie Ireny Lang z Loftstudio

Fiolet we wnętrzach

Fiolet to kolor roku we wnętrzach (proj. Irena Lang – Loftstudio)

Może trochę niebieskości? - proj. Nubo

Może trochę niebieskości? – proj. Nubo

Kolor "brązowy, ale róż" to również hit sezonu (proj. Nubo)

Kolor „brązowy, ale róż” to również hit sezonu (proj. Nubo)

 

Czas wymienić szarą kanapę na rzecz tej w odcieniach kojarzących się z kamieniami, np. szmaragdem, rubinem czy ametystem. Do tego kropla zimnej żółcieni i… jesteśmy w domu!

trendy we wnętrzach 2018

proj. Anna Koszela

Trendy: czerwień we wnętrzach

Czerwień dumnie wkracza na salony

Czerwień dumnie wkracza na salony

Narożnik modułowy Alice od Inspirium - dostępne w naszych showroomach

Narożnik modułowy Alice od Inspirium – dostępny w naszych showroomach

Czerwona bateria w kuchni w projekcie Anny Koszeli

Czerwona bateria w kuchni w projekcie Anny Koszeli

A gdyby tak bardziej klasycznie?

Odważne podejście do projektowania w tym roku nie wyraża się tylko w rezygnowaniu z białych, minimalistycznych wnętrz, które ze względu na swoją sterylność najczęściej wyglądały dobrze jedynie na zdjęciach. To również powrót do korzeni, ale z nutą reinterpretacji i oczywiście nowoczesnego sznytu. Dobrym przykładem są sztukaterie, które możemy coraz częściej spotkać w nowoczesnych projektach. Przykładowy znajduje się poniżej. Was również zachwyca, tak jak mnie? 

Sztukaterie, czyli klimat dawnych lat w nowoczesnym wydaniu

Sztukaterie w projekcie biura Domagała Design

Sztukaterie w projekcie biura Domagała Design

trendy we wnętrzach 2018

proj. Anna Koszela

 

Wracanie do korzeni wcale nie oznacza powielania form jota w jotę. Sztukateria pociągnięta niedbale pędzlem wygląda naprawdę intrygująco!

 

Sztukaterie w projekcie biura Domagała Design

Sztukaterie w projekcie biura Domagała Design

Akcent na sufit

Teraz przejdziemy do trendu, który jest zupełną nowością, a któremu wróżę wielką sławę. Położenie akcentu na sufit, który tym samym staje się kolejną ścianą, a nie pozostawienie go samemu sobie, jak to mieliśmy w zwyczaju do tej pory, może i było bezpiecznym wyjściem, ale często zdarzało się tak, że nie wykorzystywaliśmy jego potencjału, który tkwił na przykład w wysokości przestrzeni. 

Różnego rodzaju podświetlenia, rozety, belki, a nawet płytki są wspaniałą próbą stworzenia wnętrza znaczącego coś więcej niż standard.

 

proj. Hola Design

Mutina Płytki | Kolekcja Rombini by Ronan and Erwan Bouroullec

Płytki Rombini od Mutiny - dostępne w showroomach Internity Home i Prodesigne

Płytki Rombini od Mutiny na suficie w łazience – dostępne w showroomach Internity Home i Prodesigne

proj. BASK grupa projektowa

proj. BASK grupa projektowa

 

Białe ściany z sufitem w kolorze butelkowej zieleni? To wspaniały koncept na wydzielenie przestrzeni antresoli i stworzenie wnętrza mówiącego językiem designu przez duże ,,D”. 

 

Trendy we wnętrzach 2018

Designer: Justyna Wasiluk – interiors.homeandwood.pl

Zobacz cały projekt kawalerki 30 m2 w kamienicy!

Wnętrze szyte na miarę

Dosyć popularnym trendem jest również dążenie do jak największej indywidualizacji wnętrza. Czasy, w których to my mamy dopasowywać się do dostępnych na rynku produktów już dawno minęły. Szeroki wachlarz asortymentowy, a także meble, które dopasowują się do naszych potrzeb i wnętrz, na przykład te modułowe, stwarzają idealne warunki do stworzenia wymarzonego mieszkania, które jest skrojone na miarę naszych potrzeb i oczekiwań. 

W naszych showroomach odnajdziesz szeroki wybór mebli modułowych, a dostępni u nas handlowcy i architekci, pomogą Ci wybrać najodpowiedniejszy model. 

 

Narożnik modułowy – wady i zalety

Narożnik modułowy od Inspirium dostępny w naszych showroomach | proj. Otwarte Studio Sztuka

Narożnik modułowy od Inspirium dostępny w naszych showroomach | proj. Otwarte Studio Sztuka

Narożnik modułowy od Inspirium dostępny w naszych showroomach | proj. Otwarte Studio Sztuka

Narożnik modułowy od Inspirium dostępny w naszych showroomach | proj. Otwarte Studio Sztuka

Efekt maksi

Po panowaniu skandynawskiej filozofii hygge, która niekiedy wiązała się z przesadnym minimalizmem, nastała epoka maksymalizacji. Przeskalowane rośliny, owady, ptaki z odległych tropików stają się bardzo konkurencyjnym trendem dla powiedzenia ,,mniej znaczy więcej”. Jeśli nie jesteście zwolennikami aż tak spektakularnego efektu, jak w poniższym projekcie, możecie motyw tropikalny wprowadzić za pomocą drobnych detali, np. tkanin na poduszkach czy pojedynczych fotelach, na dywanie czy tapecie, którą przykleicie tylko na jedną ze ścian. Możliwości jest wiele, ale jeśli choćby trochę czujecie miętę do tego trendu – śmiało, zapuśćcie się w tę dziką wyprawę! 

Tropikalne wzory we wnętrzach

 

Tapeta tropikalna Cole & Son – dostępna u nas!

Tapeta tropikalna Cole & Son – dostępna u nas!

Płytki w tropikalny wzór marki 41 zero 42 - dostępne w naszych showroomach

Płytki w tropikalny wzór marki 41 zero 42 – dostępne w naszych showroomach

Tkanina w tropikalny wzór

Tkanina Linwood – dostępna u nas

tapeta w tropikalny wzór

Tapeta Linwood – dostępna u nas

 

Maksymalizacja dotyczy nie tylko tropikalnych wzorów. Możemy również postawić na maksi kwiaty, które wprowadzą do wnętrza nutę świeżości i dużą dawkę uroku. Duże kwiaty mogą znaleźć się na tkaninach, a nawet płytkach. Co powiecie na mozaiki, z których ułożymy okazałe rośliny? Moim faworytem jest mozaika marki Bisazza, którą możecie zamówić w naszych salonach. 

Kilka inspiracji z mozaiką na ścianie w roli głównej

Marka Black Ediotion jest dostępna u nas

Marka Black Ediotion jest dostępna u nas

Marka Black Ediotion jest dostępna u nas

Marka Black Ediotion jest dostępna u nas

Mozaika w łazience

Mozaika od Bisazzy jest wisienką na torcie projektu łazienki zrealizowanej przez Fabrykę Wnętrz (płytki są dostępne u nas)

Trendy we wnętrzach 2018

Mozaika Bizassa jest dostępna u nas)

Wyluzowane meble

Ważnym trendem we wnętrzach, którego nie mogę ominąć jest moda na – jak to sama określiłam – wyluzowane meble. Co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą? Mam na myśli oczywiście w całości tapicerowane meble wypoczynkowe, którym daleko do doskonałego wykończenia, ale właśnie w tej niedoskonałości tkwi ich piękno. Francuski szew, dzięki którym wyglądają tak jakby ktoś ubrał je w pokrowiec wyłożony na drugą stronę, naturalnie pomięty materiał i ani grama twardej konstrukcji. Można się rozpłynąć, prawda?

Jak ustawić meble w małym salonie?

 

Sofa w całości tapicerowana

Sofa w całości tapicerowana

Łazienka jako salon kąpielowy

Ważnym kierunkiem, który spodoba się przede wszystkim zwolennikom długiego wylegiwania się w wannie, jest trend na stylizowanie domowej łazienki na salon kąpielowy, który przypomina spa. Sprzyja temu duża przestrzeń, obłe formy, przeszklenia i oczywiście wolno stojąca wanna. Do tego klimatyczne żółte światło okraszone blaskiem zapachowych świec, relaksujący olejek, dobra książka i proszę bardzo – możemy tak bez końca. Ten trend łączy się poniekąd z eskapistyczną ucieczką promowaną w aranżacjach w 2017 roku. Pisaliśmy o niej tutaj

 

Wanna wolno stojąca

Wanna wolno stojąca marki Duravit – dostępna u nas!

Wcale nie trzeba dużej przestrzeni, żeby zainstalować w domowej łazience saunę. Nie wierzycie? Zapraszam do poniższego wpisu!

 

5 powodów, dla których warto mieć w domu saunę

 

Sauna marki Duravit - produkt dostępny w naszych salonach

Sauna marki Duravit – produkt dostępny w naszych salonach

Minimalistyczna forma na rzecz maksymalizacji 

W 2018 roku wracamy również do ponadczasowego złota, ale nie w barokowej formie, a bardzo prostej i minimalistycznej, tak aby nie miało nic wspólnego z niepotrzebnym splendorem i kiczem (!), a prezentowało się wykwitnie i z klasą. 

Taki efekt uzyskamy, przemycając złoto jedynie na prostych elementach i w niedużej ilości. Co powiecie na złotą armaturę do czarnego zlewu, złote minimalistyczne nóżki mebli, albo złote uchwyty na tle ciemnych mebli? Ja jestem jak najbardziej na tak!

Jak wykorzystać złoto, miedź i stal we wnętrzach?

 

Trendy we wnętrzach 2018

Doskonałe połączenia złota, drewna, marmuru i butelkowej zieleni

Złote detale w projekcie Mana Design

Złote detale w projekcie Mana Design

proj. we do design

proj. we do design

Złote płytki na ścianie nad blatem | proj. finchstudio

Złote płytki na ścianie nad blatem | proj. finchstudio

proj. Anna Koszela

proj. Anna Koszela

Transparentne piękno

Warto również przyjrzeć się modzie na transparentne piękno, bowiem w przeszkleniach i przezroczystościach tkwi naprawdę ogromny potencjał i można rzec – ukryte piękno! Jednakże mam na myśli nie tylko przeszklenia we wnętrzu, które doskonale sprawdzają się przy mniejszych metrażach, ale również formy, w których Philippe Starck jest niedoścignionym mistrzem. Kultowe już krzesła Louis Ghost, czy tez przezroczyste baterie stworzone dla marki Axor (dostępne u nas) są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych elementów wyposażenia wnętrza… intrygują i zachwycają zarazem!

Przeszklenia we wnętrzu – przegląd projektów

przeszklenia we wnętrzu

Przeszklenia w projekcie Mana Design

Krzesła Ghost by Philippe Starck

Krzesła Louis Ghost by Philippe Starck – dostępne u nas

Armatura zaprojektowana przez Starcka dla marki Axor - dostępna w naszych showroomach

Armatura zaprojektowana przez Starcka dla marki Axor – dostępna w naszych showroomach

Armatura zaprojektowana przez Starcka dla marki Axor - dostępna w naszych showroomach

Armatura zaprojektowana przez Starcka dla marki Axor – dostępna w naszych showroomach

Armatura zaprojektowana przez Starcka dla marki Axor - dostępna w naszych showroomach

Armatura zaprojektowana przez Starcka dla marki Axor – dostępna w naszych showroomach

https://youtu.be/odRkjwMYNkw

Płytki, którym daleko do sztampy

A teraz trend, który zaobserwowaliśmy dzięki Waszym reakcjom na przedstawiane przez nas treści. Wniosek jest jeden – coraz bardziej odchodzi się od monochromatycznych nudnych płytek na rzecz tych zwariowanych: wzorzyste, puzzle, trójwymiarowe, heksagony, a czasami nawet lekko psychodeliczne! Powiem Wam – piękna sprawa! Poniżej garść inspiracji.

 

Trendy w aranżacji płytek w łazience

modne płytki

Płytki Bardelli są dostępne w naszych showroomach (proj. we do design)

Płytki Bardelli - dostępne u nas

Płytki Bardelli – dostępne u nas

Płytki Aparici - dostępne u nas

Płytki Aparici – dostępne u nas

Płytki od Mutiny - dostępne w naszych showroomach

Płytki od Mutiny – dostępne w naszych showroomach

Mutina by Patricia Urquiola

Mutina by Patricia Urquiola

Kolekcja Puzzle od Mutiny - płytki dostępne u nas

Kolekcja Puzzle od Mutiny – płytki dostępne u nas

Światło w najlepszej formie

Na deser najlepsze, czyli oświetlenie w odjechanej formie. Spotkałam się z opiniami, że obecnie trendem są czarne lampy, złote… miedziane… szklane. Nie zaprzeczam, ale czyż nie było tak również w tamtym… i poprzednim roku? Zwróćcie uwagę na te małe dzieła sztuki. Obok takich lamp na pewno nie przeszłabym obojętnie. A Wy? 😉

 

Oświetlenie Karman | Kolekcja MORFEMA

proj. Anna Koszela

proj. Anna Koszela

Oświetlenie włoskiego brandu Karman - pytaj o lampy tej marki u nas

Oświetlenie włoskiego brandu Karman – pytaj o lampy tej marki u nas

Oświetlenie włoskiego brandu Karman - pytaj o lampy tej marki u nas

Oświetlenie włoskiego brandu Karman – pytaj o lampy tej marki u nas

Oświetlenie włoskiego brandu Karman - pytaj o lampy tej marki u nas

Oświetlenie włoskiego brandu Karman – pytaj o lampy tej marki u nas

Oświetlenie włoskiego brandu Karman - pytaj o lampy tej marki u nas

Oświetlenie włoskiego brandu Karman – pytaj o lampy tej marki u nas

Oświetlenie włoskiego brandu Karman - pytaj o lampy tej marki u nas

Oświetlenie włoskiego brandu Karman – pytaj o lampy tej marki u nas

 

Kochani, pamiętajcie, że to tylko niektóre trendy (nie sposób o wszystkich wspomnieć). Najważniejsze jest to, abyście stworzyli mieszkanie, w którym rzeczywiście poczujecie się jak w domu. Jeśli już macie jakiś pomysł, który chcecie wdrożyć, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami lub odwiedzania naszych showroomów. My, wraz z naszymi architektami, pomożemy przekuć marzenia w rzeczywistość. Zapraszamy!

Zapytaj naszego specjalistę >>

 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków