To mieszkanie z lat 50. zlokalizowane w półokrągłym budynku w założeniu MDM, niewątpliwie zachwyca bogatym wnętrzem. I choć nie można odmówić mu wysokiego standardu wykończenia, wcale nie to mam na myśli. Przestrzeń, która została idealnie skrojona na potrzeby młodej pary, jak smoking u uznanego projektanta, śmiałe łączenie starego z nowym oraz odważne zrywanie z utartymi schematami powielanymi w większości polskich domów. To wszystko sprawia, że zaprojektowane przez Studio Architektury Moszczyńska Puchalska wnętrze, ma swój indywidualny charakter i duszę.
Przestrzeń skrojona na miarę potrzeb
Jak wspominają architektki, inwestorom zależało na wygodnej przestrzeni do życia, pracy i spotkań towarzyskich w domu. Niezbędnikami projektu miała stać się domowa biblioteka, która pomieści okazałe zbiory literatury oraz przestronna, jasna łazienka w stylu salonu kąpielowego.
Postaw na eklektyzm kontrolowany
Czarna kuchnia inna niż wszystkie
Tej wielofunkcyjnej przestrzeni, gotowej na przyjmowanie gości i pracę z domu, nie można odmówić także nietuzinkowego wyglądu. Ciekawym aspektem projektu jest kuchnia znajdująca się w centralnej części mieszkania. W związku z tym, że jej funkcja miała ograniczać się jedynie do szybkiego przygotowywania śniadania, bardziej przypomina duży kredens, aniżeli tradycyjną kuchnię. Bardziej niż na super funkcjonalności, inwestorom zależało na jej eleganckim wyglądzie. Architekci postawili na czarną zabudowę, której lekkości dodają wyrafinowane i subtelne łuki. „Kropką nad i” są ozdobne uchwyty i grafiki znajdujące się tuż nad półką. Parkiet w jodełkę będący wizualnym spoiwem otwartej części mieszkania również zadaje jej szyku.
5 sposobów na czarną kuchnię | Prezentujemy najciekawsze projekty
Salon otwarty na gabinet
Tuż przy salonie znajduje się przeszklony gabinet, co otwiera i powiększa przestrzeń wspólną. Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie sofy tyłem do wejścia. To, wraz z konsolą zaprojektowaną specjalnie na potrzeby tego wnętrza, zamyka przestrzeń dedykowaną odpoczynkowi. Tłem dlań jest domowa biblioteka. Równolegle do strefy chilloutu architektki zaaranżowały jadalnię, której przyświeca oprawa wybrana przez właścicielkę, marki Schwung Home – założonej i produkowanej w Polsce przez Belgijkę i Holendra.
Wyposażenie wnętrza to mix nowoczesności z antykami. O wyjątkowym charakterze wnętrza stanowi sztuka i rodzinne pamiątki, takie jak np. toaletka znajdująca się w sypialni. Projekt otulają lniane zasłony.
Łazienka z wanną wolno stojącą marki HushLab w roli głównej
Główna łazienka, zgodnie z oczekiwaniami, jest jasna i przestronna. Jej centrum stanowi wanna wolno stojąca polskiej marki HushLab z naszej oferty. Dzięki temu, że wnętrze ma dostęp do naturalnego światła, a na ścianach pojawiły się białe, pięknie odbijające promienia słońca płytki od Villeroy & Boch (również z Internity Home), całość jeszcze bardziej zyskuje na przestronności.
Akcentem kolorystycznym jest misternie ułożona podłoga z małych płytek ceramicznych od V&B. Dzięki dostępności w kolekcji Pro Architectura wielu kolorów i rozmiarów, każdy może stworzyć swój zindywidualizowany projekt podłogi. Miska wc i umywalka to projekty Philippa Starcka dla marki Duravit. Architektki również zamówiły je w naszym showroomie. Cieszymy się, że mieliśmy swój wkład w powstanie tak pięknego wnętrza.
Sprawdź adresy naszych showroomów >>
Produkty z Internity Home wykorzystane w projekcie łazienki
Przestrzeń pełna książek, sztuki i antyków
Propozycje naszego stylisty
Projekt: | MOSZCZYŃSKA PUCHALSKA STUDIO ARCHITEKTURY |
Zdjęcia: | PIOTRBE.COM |
Częściowe wyposażenie wnętrza: | SHOWROOM INTERNITY HOME |