Choć często o tym zapominamy, piękno jest zaklęte w prostocie. Ten projekt autorstwa pracowni Prosty Układ jest na to żywym dowodem. Znajdziemy tu mnóstwo przemyślanych rozwiązań, które nie tylko czynią to 57 – metrowe lokum niezwykle funkcjonalnym, ale też komfortowym i w pełni przystosowanym do potrzeb inwestorów. Młoda para, do której należy mieszkanie, była bardzo świadoma czego oczekuje od swoich czterech kątów. Oprócz dużej ilości miejsca do przechowywania, powiedzieli wyraźne „tak” dla połączenia zieleni z antracytem. Ten piękny duet tak naprawdę zadecydował o charakterze wnętrza i tym samym naczelnie traktowaną prostotę oraz użytkowość włożył w piękne ramy.
Harmonijne piękno
Wnętrza emanujące harmonią otulają przyjazną aurą. Pozwalają na relaks, wyciszenie a fakt, że dobrze czujemy się w danym miejscu, ma wpływ na doznanie wewnętrznej równowagi. Zieleń, która stanowi jeden z motywów przewodnich projektu wraz z obecną tu żywną roślinnością niewątpliwie wprowadza w taki stan, tym bardziej, że jej obecność jest pomysłem właścicieli. Połączenie barwy tak silnie kojarzącej się z naturą ze spokojnym antracytem pozwoliło stworzyć przestrzeń pełną domowego ciepła.
Nasz prywatny Eden – jak stworzyć zielony azyl, w którym odpoczniemy? >>
Szare płytki w dużym formacie - typy IH
Jednakże nie tylko zastosowane tonacje mają wpływ na tak dobrą energię tego miejsca. Przytulność jest także zasługą drewna, które wraz z miękkimi tkaninami, stanowi idealną przeciwwagę dla wspomnianego wyżej antracytu, szarości i czerni, które znalazły się na gresach i mozaikach.
Produkty z oferty showroomów IH inspirowane wnętrzem
Harmonia płynąca z projektu tego wnętrza wynika z konsekwencji architektów. Pomieszczenia są ze sobą w kontakcie. Każdy element aranżacji jest spójny, a detal dopracowany.
Haksagonowa miłość
Wprawne oko dostrzeże, że nie tylko zastosowana kolorystyka uspójnia projekt. Elementem, który powtarza się w każdym pomieszczeniu jest heksagon. W kuchni znajdziemy go na ścianie nad blatem w postaci dekoracyjnej kamiennej mozaiki. W łazience pojawia się w strefie umywalkowej już w nieco większym formacie. Tapeta w geometryczny wzór wraz z panelami tapicerowanymi uatrakcyjnia sypialnię. Jak przekonują architekci, poprzez zróżnicowanie struktur i materiałów nie mamy wrażenia nudy i powtarzalności motywu.
Tapicerowane panele ścienne – chwilowa moda czy rozwiązanie na lata?
Oświetlenie do sypialni z oferty IH - nasze propozycje
Spersonalizowane wnętrze
Na komfort użytkowników mają wpływ również zastosowane rozwiązania. Duża ilość miejsca do przechowywania, na której zależało inwestorom, pozwala na łatwe utrzymanie w czystości mieszkania, co szczególnie doceniamy przy małym metrażu. Zabudowy meblowe zostały precyzyjnie dopasowane do możliwości tego konkretnego mieszkania w bloku.
małe Triki architektek z Morr Studio ułatwiające życie w małym mieszkaniu
Propozycje naszego stylisty
W lustrzanym odbiciu
Niewielką przestrzeń optycznie powiększa duża ilość luster, co widać szczególnie dobrze w projekcie przedpokoju. Lustrzane fronty szafy dublują niewielki hol i sprawiają, że po przekroczeniu progu mieszkania, mamy wrażenie o wiele większej przestrzeni niż w rzeczywistości ma to miejsce.
Przedpokój w bloku – jak pogodzić estetykę z funkcjonalnością?
Obecność luster stanowi także dobrą przeciwwagę dla ciemnego antracytu. Jak wiemy, pięknie odbijają światło, tym samym rozjaśniając projekt. Dzięki temu, pomimo dominacji nasyconych barw w małym mieszkaniu, nie mamy wrażenia przytłoczenia. Całość jest lekka w odbiorze.
Otwarta strefa dzienna
Strefę dzienną tworzy przestronna, otwarta przestrzeń. Kuchnię od przedpokoju subtelnie oddziela wysunięta w stronę salonu zabudowa meblowa. W ten sposób powstała duża funkcjonalna szafa w holu, natomiast kuchnia zyskała dodatkową przestrzeń do przechowywania oraz fragment ukrytego blatu, umożliwiającego np. umieszczenie na nim drobnych sprzętów AGD, niewidocznych z salonu, a dzięki temu niezagracających kuchni.
Szaro – drewniana łazienka z prysznicem i pralką
Łazienka, choć niewielka, jest pełna uroku. Architektki zastosowały w niej modne połączenie drewna z szarością. Oprócz płytek heksagonalnych na ścianie, biżuterią wnętrza jest wzorzysta posadzka. Wrażenie przestrzeni daje prysznic walk-in. Czarna armatura podkreśla loftowy charakter aranżacji.
W niewielkich mieszkaniach częstym problem jest znalezienie miejsca dla pralki. Niegdyś dość popularne rozwiązanie wkomponowywania jej w zabudowę kuchenną, aktualnie praktycznie nie ma prawa bytu, bowiem kuchnia coraz częściej stanowi jedną przestrzeń z salonem. W takich przypadkach dobrym pomysłem jest umieszczenie jej w łazience w dedykowanej pionowej zabudowie wraz z suszarką lub – tak jak tu – pod blatem. Pamiętajmy jednak, aby w takiej sytuacji nie montować na tej samej wysokości umywalki nablatowej, bo będzie za wysoko.
Najpiękniejszą łazienkę urządzisz w showroomie Internity Home
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą