Sztuka tworzenia wnętrz ujawnia się w wirtuozerii posługiwania się kontekstami, jak i ogromną wrażliwością na otoczenie danego miejsca i jego historię. Holistyczne podejście do projektowania uwzględnia, poza aspektami wiedzy technicznej, znajomość sztuki oraz designu, a także umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby inwestorów. Kristina Busko, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Architektury Wnętrz, doskonale łączy wspomniane wartości w swojej pracy, czego przykładem jest koncept mikroapartamentu jej autorstwa. Piękno tego projektu tkwi w nieoczekiwanym spotkaniu dwóch, wydawałby się odległych stylów: wyważonej klasyki i niczym nieskrępowanej abstrakcji. Pozornie nieprzystające do siebie estetyki, stworzyły niezwykle harmonijną aranżację, którą wyróżniają akcenty soczystych barw oraz różnorodne tekstury.
Sztuka wnętrza – odważne i niebanalne projekty architektów
Kolor to siła
Projektowane mieszkanie zlokalizowane jest w budynku rewitalizowanego kompleksu z XIX wieku, usytułowanego na Bulwarach Staromiejskich w samym centrum Wrocławia. Przestrzeń o zaledwie 38m2, miała przywodzić na myśl paryskie wnętrza starych kamienic. Inwestorom zależało na wygodnym studio, z którego będą mogli korzystać podczas weekendowych wypadów do miasta. Jednocześnie marzyli o klasycznej stylistyce z dużą ilością sztukaterii.
Kolor to siła, która bezpośrednio wpływa na duszę człowieka
– Wassily Kandisnky
Kristina Busko, której został powierzony projekt mikroapartamentu, zaproponowała Inwestorom zestawienie stylu klasycznego z odważnymi kolorami i oryginalnymi elementami wyposażenia. Pasja architektki do abstrakcyjnego malarstwa oraz filmów Almodovara, została przemycona do wnętrza za pomocą energetycznego odcienia czerwonej pomarańczy oraz szlachetnego kobaltu. Natomiast w centralnej części salonu pojawił się obraz współczesny wrocławskiej malarki KRY_, który przełamuje klasyczność i nadaje aranżacji nonszalancji.
Wybór stylisty zainspirowany wnętrzem
Sztuka kompromisu
Ograniczona powierzchnia lokalu nie przeszkodziła w urządzeniu nie tylko pięknego, ale i funkcjonalnego wnętrza. Przestrzeń została podzielona na dwie części za sprawą pilastrów, dodatkowo zaakcentowanych złotą bordiurą, wykonaną z antycznego lustra. Pierwsza strefa składa się z aneksu kuchennego ze stołem jadalnianym uzupełnionym o oryginalne krzesła. Dalej przechodzi się do części wypoczynkowej, w której króluje sztukateria, przywodząca na myśl paryskie kamienice. Minimalistyczna meblościanka ze złotym stelażem, skrywa łóżko. Zabieg ten pozwala na szybką zmianę wyrafinowanego salonu w wygodną sypialnię.
Selekcja oświetlenia
Nie tylko łóżko zostało sprytnie zamaskowane w mieszkaniu. Drzwi znajdujące się w części kuchennej, które prowadzą do łazienki, są zlicowane z powierzchnią ściany i pokryte sztukateryjną lamperią, przez co stały się niemal niewidoczne, a o ich obecności świadczy jedynie złota klamka. Po otworzeniu sekretnych drzwi trafiamy do niezwykłej łazienki. Cała jej powierzchnia została pokryta białym marmurem ze złotymi żyłami, natomiast na suficie dzieje się prawdziwa magia. Architektka zaproponowała pokrycie piątej ściany tapetą marki Inkiostro Bianco z kolekcji April. Na złotym tle wyłania się obraz dzikiego ogrodu, wśród którego latają kolorowe motyle. Dodatkowo sufit został zaakcentowany niezwykle dekoracyjnym żyrandolem. Dopełnieniem aranżacji jest złota armatura oraz okucia, a także stylizowany grzejnik.
5 ściana – Jak udoskonalić projekt wnętrza [Top Trend]
Klasyczna łazienka ze złotem
Projekt i wizualizacje: Kristina Busko
WWW: https://kristinabusko.com/
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję