Łazienka doprawiona szczyptą kobiecości - tak mieszka architektka Anna Koszela

Łazienka doprawiona szczyptą kobiecości – tak mieszka architektka Anna Koszela

Urządzając wymarzony dom coraz częściej zdajemy się na pomoc specjalistów – projektantów i architektów wnętrz. Ufając ich dobremu smakowi oraz zawodowemu doświadczeniu, znacznie ułatwiamy sobie proces całej aranżacji. Co jednak, gdy profesjonalista projektuje własne wnętrza? Mając przed sobą całe spektrum możliwości i bogatą wiedzę musi się zmierzyć… z samym sobą. Zobaczcie, jak z tym wyzwaniem poradziła sobie architekt wnętrz Anna Koszela, aranżując swoją łazienkę.

anna koszela
Proj.: Anna Koszela, architektka; Fot.: Yassen Hristov; Stylizacja: Aga Kurdziel

Luksus to przede wszystkim przestrzeń – wywiad z architektką Anną Koszelą

Łazienka na Mokotowie

Położony na Mokotowie apartament to kwintesencja dobrego smaku i wyszukanego gustu. Jego wystrój doskonale wpisuje się w charakter modernistycznej dzielnicy, podkreślając przy tym kobiecy charakter aranżacji. Zachwyca subtelnością i elegancją ujętą w ponadczasowe ramy. Każdy detal jest tu szczególnie starannie dobrany i wyeksponowany niczym dzieło sztuki. Znać tu bowiem kobiecą rękę miłośniczki beaux-arts, znawczyni piękna i estetki – architektki wnętrz Anny Koszeli, która ten olśniewający apartament urządziła… dla siebie.

Bardzo ważne było dla mnie uchwycenie modernistycznego ducha Mokotowa, stworzenie subiektywnego, eklektycznego wnętrza, pasującego do mnie i spójnego stylistycznie

– zdradza architektka Anna Koszela

anna koszela
Proj.: Anna Koszela, architektka; Fot.: Yassen Hristov; Stylizacja: Aga Kurdziel

Kobiece wnętrze inspirowane modernizmem

Doskonałym na to przykładem jest wystrój łazienki, która stanowi esencję kobiecości – prawdziwe królestwo właścicielki. Podkreśla ją subtelna paleta barw, krągłe formy mebli i wyposażenia oraz niezwykle zdobne detale.. Przytulne beże i czekoladowe brązy tworzą tu subtelne tło dla w całości wybranego z oferty jednego producenta marki Geberit wyposażenia, utrzymanego w podobnej palecie barw. Jego obłe, inspirowane nieregularnymi kształtami wprost ze świata przyrody formy, podkreślają pierwiastek żeński w aranżacji. Uwagę przyciąga zaś orientalna tapeta z motywem żurawi, które w Japonii są symbolem szczęścia, wierności i długowieczności. Jej delikatny wzór oraz pastelowe odcienie wnoszą kolejną nutę kobiecości. Efekt ten podkreśla, dodatkowo, róż marmurowej posadzki, ułożonej w modernistyczną kratkę oraz armatura i dodatki w kolorze różowego złota. Wśród tych ostatnich na szczególną uwagę zasługuje przycisk Geberit Sigma, z wykończeniem z naturalnego łupka.

Projektując łazienkę w moim apartamencie zależało mi na stworzeniu unikatowego, indywidualnego wnętrza. Lubię vintage, dlatego spodobały mi organiczne kształty mebli Geberit MyDay. Orientalna tapeta jest dodatkowo podkreślona przez podświetlane lustro z tej samej serii. Różowe złoto baterii pasuje do matowego przycisku Sigma o podobnym wykończeniu

anna koszela
Proj.: Anna Koszela, architektka; Fot.: Yassen Hristov; Stylizacja: Aga Kurdziel

Właściwe wybory

Kobiecy charakter wnętrza podkreślają także funkcjonalne aspekty jego aranżacji, a zwłaszcza wyposażenie. Dlatego nie mogło tu zabraknąć podświetlanego lustra z kolekcji Geberit MyDay, które nie tylko efektownie się prezentuje, ale dzięki funkcji z bezpośrednim i pośrednim oświetleniem, zapewnia komfort przy codziennej pielęgnacji i makijażu. Wyraziste, geometryczne linie na zewnątrz i miękkie, naturalne kształty wewnątrz całej serii prowadzi do zaskakujących efektów, które są miłe dla oka i przyjemne w użytkowaniu.

C’est la vie en rose – różowe ściany w stylowych kuchniach i łazienkach

Proj.: Anna Koszela, architektka; Fot.: Yassen Hristov; Stylizacja: Aga Kurdziel

Także meble podkreślają kobiecy charakter pomieszczenia. Strefa umywalki pełni tu rolę toaletki z podświetlanymi, miękko wyściełanymi szufladkami. Zaś wysokie szafki Geberit w odcieniu Taupe zapewniają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania niezbędnych akcesoriów. To wybór nie przypadkowy. Ta wyjątkowa seria łazienkowa łączy organiczne kształty z inteligentnymi rozwiązaniami w zakresie detali i wewnętrznego oświetlenia. Dzięki zaś różnorodnemu, modułowemu charakterowi doskonale wpisuje się w zróżnicowane pod względem aranżacji i metrażu pomieszczenia, dorównując indywidualności stylów życia. Ciekawym rozwiązaniem jest tablica magnetyczna, za którą ukryte zostały pojemne schowki.

Tablica magnetyczna wraz ze schowkami z kolekcji Geberit Acanto, mieści wszystkie moje kosmetyki, jednocześnie jest miejscem ekspozycji pamiątkowych magnesów. Kompozycja nieustannie się zmienia, przywołuje wspomnienia

Wystrój dopełniają starannie dobrane elementy wyposażenia, zarówno te podstawowe, wyznaczające poszczególne strefy w pomieszczeniu, jak biała błyszcząca wanna Geberit Soana, czy misa WC w kolorze białym z serii Geberit ONE, jak i aranżacyjne detale, podkreślające barwną osobowość właścicielki.

Proj.: Anna Koszela, architektka; Fot.: Yassen Hristov; Stylizacja: Aga Kurdziel

 


Projekt: Anna Koszela, architektka, Ambasadorka marki Geberit
Zdjęcia: Yassen Hristov
Stylizacja: Aga Kurdziel

Źródło: materiały prasowe

www.geberit.pl

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków