Nowoczesna klasyka z industrialnymi detalami

Nowoczesna klasyka z industrialnymi detalami

Dwupoziomowe mieszkanie znajduje się na krakowskim Zabłociu – dzielnicy z wieloma kawiarniami i galeriami sztuki, w której liczne poprzemysłowe budynki zostały zaadaptowane na osiedla mieszkaniowe. Inwestorzy zdecydowali się na urządzenie go w stylu nowoczesnym z elementami klasyki oraz kilkoma detalami nawiązującymi do industrialnego charakteru okolicy.
Aranżację mieszkania o powierzchni 90 m2 właściciele powierzyli pracowni Krystyny i Idy Mikołajskich z MIKOŁAJSKAstudio. Inwestorom zależało na nowoczesnych i eleganckich, jasnych, komfortowych wnętrzach, oddzielnym gabinecie oraz pięknym pokoju dla ich małej córki.

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Dwa poziomy przytulności z nutą japandi | Proj.: Magic Interior Design

Strefa wejściowa

Już od progu apartamentu, w przestronnym holu, można zauważyć umiejętne połączenie elementów charakterystycznych dla klasyki, takich jak sztukaterie czy fronty ramkowe, jak i dla stylu industrialnego, w postaci stalowych konstrukcji siedziska przy drzwiach oraz przeszklonej ściany z rozsuwanymi drzwiami. Właśnie za nią znajduje się domowy gabinet, w którym oprócz biurka z wygodnym fotele stanęła także nieduża sofa. Dzięki niej gabinet może pełnić również funkcję pokoju gościnnego. Przestrzeń wejściowa została doskonale wykorzystana – poza dużą szafą na okrycia wierzchnie oraz elegancką konsolą, stojącą przy lustrze, znajdują się tu także… pralka i suszarka, ukryte w zabudowie pod schodami prowadzącymi na drugi poziom mieszkania.

Preludium wnętrza – przedpokój, który zachwyca

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Kuchnia pod skosem

Tuż przy schodach jest umiejscowiona kuchnia z zabudową w kształcie litery U, zapewniającą odpowiednią powierzchnię do przechowywania. Architektki z MIKOŁAJSKAstudio zaprojektowały szafki wiszące nad blatem tak, aby wpasowały się pod skosy – dzięki zastosowaniu blend zabudowa estetycznie łączy się z sufitem. Zestawione ze sobą fronty proste i ramkowe, konglomerat na blacie i ścianie oraz złota bateria i uchwyty meblowe tworzą udany mariaż nowoczesności i klasyki. Właścicielom zależało, aby w kuchni znalazło się miejsce na wypicie porannej kawy czy szybki posiłek – udało się je wygospodarować po drugiej stronie półwyspu, poprzez zamontowanie na nim blatu wystającego poza obręb zabudowy i ustawieniu przy nim hokerów. Kuchnię od salonu oddziela strefa jadalniana z wygodnym stołem z drewnianym blatem na czarnych stalowych nogach, nad którym wisi spektakularna, przyciągająca wzrok lampa marki. Ściany w przyjemnym, popielatym kolorze zostały ozdobione sztukaterią, która wraz z obrazami tworzy uporządkowane tło dla asymetrycznej oprawy oświetleniowej.

Urządzasz kuchnię i szukasz inspiracji? Sprawdź TOP 5 trendów

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Salon z akcentem kolorystycznym

Przestrzeń dzienna, zalana naturalnym światłem wpadającym przez okna połaciowe, jest – tak jak wymarzyli sobie inwestorzy – bardzo przytulna. Przyjemną atmosferę architektki z MIKOŁAJSKAstudio wykreowały za pomocą stworzenia ciepłej bazy kolorystycznej całej aranżacji. Ściany pokrywa tapeta, której struktura i barwa przypominają naturalny len, natomiast podłoga jest wykończona panelami w odcieniu naturalnego dębu. W salonie pojawia się najmocniejszy akcent kolorystyczny w całym mieszkaniu, a mianowicie duża wygodna sofa, z miękkimi poduchami, tapicerowana aksamitem w kolorze butelkowej zieleni. Za nią znajdują się zabudowane szafy, którym lekkości dodają segmenty z półkami na książki.

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Wygodna sypialnia

Inwestorom zależało na tym, aby w sypialni było dużo miejsca do przechowywania. Architektki zaproponowały więc zabudowę na całej ścianie, okalającą robione na zamówienie łóżko z tapicerowanym wezgłowiem według ich projektu. Naprzeciw niego znajdują się wygodne szuflady oraz toaletka. Całość jest utrzymana w bieli i brązach z detalami w kolorze złota.

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Pokój córki właścicieli mieszkania został zaprojektowany w taki sposób, aby za jakiś czas, kiedy dziewczynka będzie miała kilka lat, bez problemu wprowadzić w nim zmiany. Aranżacja opiera się na stonowanej palecie naturalnych barw. Jako akcent dekoracyjny zastosowano tapetę Mini Me marki Eijffinger, wypełniającą przestrzeń wyznaczoną przez sztukaterię na jednej ze ścian. Nad eleganckim łóżeczkiem ze szczebelkami pojawił się atrybut prawdziwej małej księżniczki – baldachim z cienkiej tkaniny.

Naturalny pokój dziecięcy – Zamów Aranżację!

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

Drewno i kamień w łazience

Łazienka znajdująca się na parterze mieszkania jest elegancka, ciepła i bardzo wygodna. Ściana, przy której jest zainstalowana toaleta, oraz fronty szafek nad spłuczką podtynkową, zostały wykończone wodoodpornymi płytami laminowanymi w jasnym, naturalnym odcieniu. Podłogę, obudowę wanny oraz ścianę przy wannie pokrywa gres w dwóch kolorach, z wyraźnym, dekoracyjnym wzorem kamienia. Duże wrażenie robią okrągłe lustro w złotej ramie oraz asymetryczna, dekoracyjna lampa.

Proj.: MIKOŁAJSKAstudio

O pracowni:
MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków