Granat i rudości z cegłą w tle | Proj.: MIKOŁAJSKASTUDIO
Proj.: MIKOŁAJSKASTUDIO; Fot. Michał Lichtański

Granat i rudości z cegłą w tle | Proj.: MIKOŁAJSKASTUDIO

Projektowanie wnętrz wymaga nie tylko funkcjonalności, ale też wyczucia oczekiwań przyszłych użytkowników, zwłaszcza w przypadku wynajmu. MIKOŁAJSKASTUDIO, podejmując się aranżacji krakowskiego apartamentu, zastosowało mieszankę ponadczasowego designu i elementów odpowiadających nawet najbardziej wyrafinowanym gustom. Ich projekt wyróżnia się wyważonym połączeniem estetyki z praktycznymi rozwiązaniami – kluczowymi dla sukcesu nieruchomości na rynku wynajmu. Zastosowano tu klasyczną elegancję, wzbogaconą o nieoczekiwane detale, które nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. Kreatywne łączenie różnorodnych materiałów i struktur podkreśla umiejętności pracowni w tworzeniu magicznych i harmonijnych przestrzeni życiowych.

Proj.: MIKOŁAJSKASTUDIO; Fot. Michał Lichtański

,,O północy w Paryżu”, czyli o podróżach w czasie w łódzkim mieszkaniu

Od planów do codzienności

Subtelne, a zarazem wyrafinowane detale projektu MIKOŁAJSKASTUDIO tworzą spójną opowieść, która jest zaproszeniem do komfortowego wypoczynku. W tym krakowskim apartamencie, ściany z odkrytej cegły nie są tylko elementem konstrukcyjnym, ale również dekoracyjnym, nadając wnętrzu charakteru pełnego loftowej swobody. Całość realizacji została przeprowadzona w ramach usługi „Od projektu do zamieszkania”, cieszącej się popularnością wśród klientów pracowni. Po zatwierdzeniu funkcjonalnego układu, inwestorzy otrzymali fotorealistyczne wizualizacje 3D wnętrza. Następnie, w biurze architektów na ul. Lubelskiej 14 w Krakowie, mogli wybrać materiały wykończeniowe – tkaniny, płytki, podłogi. Drugi etap, obejmujący kompleksowe prace wykończeniowe, został sprawnie przeprowadzony przez MIKOŁAJSKASTUDIO, które efektywnie zarządzało pracami stolarzy, elektryków i hydraulików, aż po montaż mebli i oświetlenia. W rezultacie, właścicielka apartamentu mogła cieszyć się w pełni wyposażonym wnętrzem, gotowym do bezpośredniego zamieszkania.

Proj.: MIKOŁAJSKASTUDIO; Fot. Michał Lichtański

Surowość cegły i elegancja szkła

Salon wyróżnia się funkcjonalnością i jasnością, dzięki oknom zapewniającym obfite światło, które pięknie podkreśla naturalny urok cegły na ścianach. Połączenie tego z nowoczesnymi meblami i unikalną strukturą ścian tworzy efekt zaskakujący – jednocześnie loftowy i elegancki. Początkowo przestrzeń miała być wykorzystana jako część dzienna z kuchnią, ale decyzja o wydzieleniu dodatkowej sypialni ze szklaną ścianą dodatkowo wzbogaciła projekt. Ta dodatkowa przestrzeń, choć stanowi integralną część salonu, zapewnia równocześnie prywatność. Szklane elementy optycznie powiększają i doświetlają obie części mieszkania. Zaokrąglone kształty mebli i akcesoriów, takie jak stoły, foteliki i lampy, wprowadzają do salonu subtelność i harmonię, łagodząc kąty i linie, co tworzy zapraszającą atmosferę.

Industrialnie, minimalistycznie i przytulnie – kawalerka w centrum Krakowa

Proj.: MIKOŁAJSKASTUDIO; Fot. Michał Lichtański

MIKOŁAJSKASTUDIO świadomie wyeksponowało cegłę w strategicznych miejscach, takich jak sypialnie i ściana z telewizorem, doskonale łącząc surowość z elegancją. Biało-szara kuchnia z backsplashem imitującym marmur Carrara dodaje całości jasności i przestronności, a klasyczny design mebli kuchennych harmonizuje z kolorystyką, podkreślając trwałość i uniwersalność aranżacji.

Proj.: MIKOŁAJSKASTUDIO; Fot. Michał Lichtański

Prywatność i komfort na piętrze

Schody na piętro, oprócz swej architektonicznej funkcji, kryją praktyczne rozwiązanie – dodatkową przestrzeń do przechowywania, dowodząc, że każdy centymetr przestrzeni może być mądrze wykorzystany. Pierwotny plan zakładał dwie sypialnie na piętrze, ale tylko jedna miała bezpośredni dostęp do łazienki. Przeorganizowanie przestrzeni, poprzez wydzielenie korytarza, pozwoliło na zwiększenie prywatności oraz wprowadzenie do wnętrza nowej dynamiki. W gorące letnie dni, klimatyzacja umieszczona w korytarzu okazuje się być kluczowa. Dzięki przesuwnym drzwiom, chłodne powietrze swobodnie dociera do sypialni, zapewniając mieszkańcom wygodę. To nie tylko funkcjonalność, ale i przemyślane rozwiązanie, które przekształca nocne pobyty w niezapomniane doświadczenia. Chłodna bryza z korytarza, łącząc się z delikatnym szumem miasta, tworzy atmosferę idealną do relaksu. Projekt MIKOŁAJSKASTUDIO to przykład miejsca, gdzie nowoczesność harmonijnie łączy się z tradycją, a wnętrza są spójne z historycznym charakterem krakowskiej kamienicy, oferując gościom niezwykłe wrażenia.

Proj.: MIKOŁAJSKASTUDIO; Fot. Michał Lichtański

 


Źródło: materiały prasowe

Fot. Michał Lichtański

Więcej: https://mikolajskastudio.pl/

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wybrzeże

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków