Mieszkanie w kamienicy z 1890 roku pełne zaskakujących rozwiązań

Mieszkanie w kamienicy z 1890 roku pełne zaskakujących rozwiązań

To niewielkie mieszkanie kryje w sobie wiele niespodzianek, które nie tylko nadają projektowi pierwiastek unikatowości, ale też pozwoliły przystosować jego funkcje do potrzeb przyszłego użytkownika. 44 – metrowe lokum architektki z Morr Studio zaprojektowały dla młodego, świadomego indywidualisty, który pośród niebanalnej przestrzeni pełnej współczesnego designu i perełek vintage poczuł się jak w domu.

 

Retro dusza

Głównym założeniem projektowym było stworzenie minimalistycznej bazy, która przełamana klasycznym wzornictwem nieśmiało przypomina o duchu przeszłości warszawskiej kamienicy z 1890 roku. Perełką przywołującą atmosferę minionych lat jest komoda w łazience wykorzystana jako szafka podumywalkowa. Jej wyrazisty design kontrastuje z minimalistyczną czarno – białą aranżacją. W towarzystwie retro kinkietu z porcelany, upolowanym na aukcji internetowej oraz podłogi z płytek ułożonych w karo, tworzy ponadczasową przestrzeń stanowiącą ukłon w stronę klasycznego projektowania.

 

 

Salon w klimacie flower power

W projekcie możemy znaleźć pastelowe elementy, takie jak szaroniebieska lamperia w przedpokoju, ściana w kuchni w kolorze złamanego różu czy wreszcie – tapeta pokryta lekko wystylizowanym, kwiecistym przepychem. Idealnie skomponowane odcienie błękitu, różu i zieleni, tworzą przytulne tło dla salonu – centrum życia towarzyskiego.

Biały, okrągły stół, którego forma przypomina kwiat tulipana, dopełniają krzesła jak ze szklonych ławek. Motyw kwiatów został również powielony na podłodze w kuchni i holu, gdzie płytki heksagonalne zostały ułożone w ten sposób, aby nawiązywać do motywu flower power. Parkiet w jodełkę, który udało się ocalić od zapomnienia, zdobi z kolei salon i sypialnię.

 

Całość wnętrza dopełniają akcesoria zaprojektowane przez legendy designu: Kaya Bojesena, HAY, Hübsch, niemieckiego studia Schneid. O piękne sceny świetlne po zmroku zadbają stylowe lampy hiszpańskiego brandu Marset. Te funkcjonalne przedmioty codziennego użytku o nieprzeciętnych kształtach i kolorach szybko stały się współlokatorami towarzyszącymi w codziennych czynnościach.

 

Istotnym elementem nadającym artystycznego charakteru wnętrzu jest ciągle powiększająca się kolekcja sztuki. Ścianę salonu dekoruje plakat filmowy Andrzeja Krajewskiego korespondujący z dekoracyjną, ceramiczną rzeźbą maski z lat 80-tych pochodzącą z Francji. Ważne miejsce zajmuje też ilustracja Bartka Arobala, która idealnie prezentuje się na szkliwionych kaflach ściennych w kuchni.

 

proj. Morr Studio | fot. Kamila Palmowska
proj. Morr Studio | fot. Kamila Palmowska

 

Sypialnia za ścianką w salonie

Aby w zdecydowany sposób wydzielić strefę prywatną w niewielkim mieszkaniu, w centralnym pomieszczeniu stanęła ścianka. Okna usytuowane w głównej jej części pozwalają na przenikanie naturalnego światła z salonu do sypialni.

Naprzeciw łóżka znalazła się pełnowymiarowa szafa, która zwiększa ilość miejsca do przechowywania. Ścianę za łóżkiem ozdabia półka stanowiąca jednocześnie element funkcjonalny. Rysunek autorstwa właściciela mieszkania nadaje wnętrzu osobisty charakter.

 

Przeczytaj: Triki architektek z Morr Studio ułatwiające życie w małym mieszkaniu >>

 

 

W naszych showroomach kompleksowo wyposażysz wnętrze z dedykowanym specjalistą do pomocy || Sprawdź nasze lokalizacje >>

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków