Z Warszawą w tle | Projekt: Deer Design | IH - Internity Home

Z Warszawą w tle | Projekt: Deer Design

 

Projekt wnętrza przygotowany przez Joannę Grotkowską z Pracowni Architektonicznej Deer Design skupia się na eleganckiej stylistyce, jasnych kolorach oraz dużej i otwartej przestrzeni wspólnej. Wszystko to ma na celu wywołanie wrażenia luksusowego apartamentowca na Manhattanie, dzięki czemu mieszkańcy czują się komfortowo i podziwiają zapierający dech w piersiach widok na skyline Warszawy.

Deer Design to renomowana pracownia architektoniczna, której portfolio obejmuje wiele prestiżowych realizacji wnętrz w Warszawie i Krakowie. Ich najnowszym sukcesem jest projekt funkcjonalnego apartamentu o powierzchni 150 metrów w centrum Warszawy. Ważnym aspektem projektu było zachowanie dbałości o szczegóły, co pozwoliło na stworzenie niezwykle harmonijnej przestrzeni.

Jednym z wyzwań, przed którym stanęła Joanna Grotkowska, była potrzeba przystosowania tej przestrzeni do potrzeb mieszkańców, którzy wcześniej mieszkali w dużym 300-metrowym domu. Dzięki zastosowaniu kilku trików architektonicznych udało się stworzyć optyczne wrażenie większej przestrzeni, co pozwoliło zaadaptować mieszkanie do wymagań klientów.

Ostateczny efekt projektu wnętrza pozwolił mieszkańcom poczuć się komfortowo i cieszyć się nową przestrzenią, która mimo mniejszych rozmiarów wydaje się równie przestronna co ich poprzednie miejsce zamieszkania. Dbałość o szczegóły, funkcjonalność i styl to cechy, które wyróżniają pracę Joanny Grotkowskiej i jej zespołu z Deer Design.

 

 

Roszady na planie

Joanna Grotkowska zaproponowała zmianę układu funkcjonalnego apartamentu, dzięki czemu wnętrze stało się bardziej przestronne. Zamiast oddzielnej kuchni i salonu powstała duża, połączona z holem wejściowym strefa dzienna. Obok kuchni, za drzwiami z ukrytą ościeżnicą, usytuowana jest spiżarnia, a po lewej stronie od wejście znajduje się garderoba na okrycia wierzchnie. Obok salonu zaplanowano gabinet oraz połączoną z pomieszczeniem gospodarczym toaletę. Do obu pomieszczeń wchodzi się bezpośrednio z holu. Kolejne drzwi w korytarzu wyznaczają granicę pomiędzy częścią dzienną i prywatną. Za nimi kryje się duża sypialnia, garderoba i otwarta łazienka. Brak podziałów na podłodze sprawia, że całość wydaje się optycznie większa i stylistycznie spójna, a klasyczny wzór dodaje wnętrzu elegancji. Dzięki tym roszadom wnętrze zyskało układ dostosowany do potrzeb i stylu życia gospodarzy.

– Indywidualne podejście do inwestora i poznanie jego upodobań są gwarancją udanej współpracy. Tworzenie projektu wnętrza nie jest jedyną rolą architekta. Jako projektanci często wchodzimy w prywatną sferę życia naszych klientów, aby stworzyć dla nich wnętrze, w którym będą czuli się komfortowo – podkreśla Joanna Grotkowska z Deer Design.

Projekt: Deer Design

Salon z widokiem

Tuż po przekroczeniu progu nasz wzrok kieruje się w stronę ogromnych przeszkleń. Okna salonu tworzą ramę dla panoramy stolicy.

Część dzienna jest bardzo jasna, dzięki temu został wyeksponowany zapierający dech w piersiach widok na centrum Warszawy – mówi architektka.

 

Organiczne kształty odnajdziemy w kuchni, której zabudowa została skrojona na miarę przez Weronikę Glegołę i wykonana na zamówienie w Pracowni Stolarskiej Deer Wood. Nietypowym rozwiązaniem jest tu lustro na suficie, które optycznie powiększa i rozświetla przestrzeń nad wyspą. Nad pasem roboczym w kuchni brak jest standardowych szafek wiszących, dodatkową przestrzeń na przechowywanie wydzielono w spiżarni. Zamiast nich pojawiły się tu ozdobny kinkiet (marki Aromas) oraz kompozycja ze sztukaterii w kolorze ściany.

 

–Najważniejsze w projektowaniu kuchni było uzyskanie trójkąta ergonomicznego na niewielkiej przestrzeni. Wspólnie z klientami dążyliśmy do tego, aby nie była ona typowym pomieszczeniem z szafkami stojącymi oraz wiszącymi. Stąd dodatkowe miejsce na przechowywanie zostało zaplanowane w spiżarni, która znajduje się za drzwiami z ukrytą ościeżnicą – podkreśla architektka.

Projekt: Deer Design  Joanna Grotkowska | Zdjęcia: Zagórny Studio
Projekt: Deer Design  Joanna Grotkowska | Zdjęcia: Zagórny Studio

Po drugiej stronie lustra

Strefa prywatna – sypialnia, garderoba i otwarta łazienka ukryte są za lustrzaną ścianą. Pomiędzy tymi trzema pomieszczeniami nie ma standardowych drzwi, co umożliwia gospodarzom płynne przechodzenie pomiędzy nimi i dodaje wnętrzu luksusowego charakteru. Ta część apartamentu została utrzymana w jasnej stylistyce ze złotymi akcentami. Nie zabrakło tu jednak i ciemniejszych elementów, choćby wezgłowia łózka – to nawiązanie do nieco czekoladowych odcieni, które zagościły w gabinecie. Na ścianach w sypialni znajdziemy rozmieszczoną symetrycznie sztukaterię. Z kolei elementem zwracającym uwagę w garderobie jest umiejscowione na suficie lustro, które optycznie powiększa przestrzeń. W master bathroom nie mogło zabraknąć prysznica typu walk-in oraz dwóch umywalek.

Diabeł tkwi w szczegółach

Nie tylko spektakularny widok na Warszawę, funkcjonalny układ i świetnie dobrane meble czynią to wnętrze luksusowym. Jego wyrafinowany charakter kryje się w detalach. Na ścianie w holu pojawiła się tapeta Illusion marki Wonderwall. Na wielu ścianach zagościły też listwy sztukateryjne i gzymsowe czy fazowane i przydymione lustra. To właśnie te elementy o zróżnicowanych fakturach dodają wnętrzu głębi.

–Inwestorce zależało na tym, aby wnętrze było eleganckie. Z tego też powodu postawiłyśmy na dodatki w kolorze złota, listwy wykończeniowe na ścianach oraz lustrzanych wnękach w podwieszanym suficie. Dodają one wcześniej wspomnianej elegancji przy jednoczesnym zachowaniu subtelności – mówi Joanna Grotkowska z Deer Design. Nie mniej ważną rolę pełni oświetlenie.

Projekt: Deer Design  Joanna Grotkowska | Zdjęcia: Zagórny Studio
Projekt: Deer Design  Joanna Grotkowska | Zdjęcia: Zagórny Studio

W pogoni za czasem

Po zakończeniu procesu projektowania, który trwał nieco ponad dwa miesiące, inwestorzy nie mogli się doczekać momentu wprowadzenie do swojego nowego apartamentu.  Gospodarz najbardziej docenia przestronną część dzienną, gdzie może podejść do szklanej ściany i zachwycać się widokiem na panoramę Warszawy. Z kolei inwestorka uwielbia garderobę z toaletką, gdzie każda sztuka biżuterii i każda torebka ma swoje specjalne miejsce. A które z pomieszczeń najbardziej przypadło do gustu architektce?

– Z jednej strony, jako osoba uwielbiająca spędzać czas w kuchni, chciałabym powiedzieć, że strefa dzienna z przepięknym warszawskim tłem, czyli przestrzenny salon połączony z funkcjonalną kuchnią. Z drugiej strony bardzo lubię garderobę połączoną z sypialnią oraz łazienką. To jest coś, co jako kobieta, zdecydowanie doceniam – puentuje Joanna Grotkowska.

Projekt: Deer Design  Joanna Grotkowska | Zdjęcia: Zagórny Studio

 

 

Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design to stworzona i kierowana przez Karolinę Karwowską-Gajżewską spółka obecna na rynku od 2017 roku. Za sukcesem marki stoi zespół profesjonalnych doradców, architektów i sprawdzonych ekip remontowych. W portfolio Deer Design znajduje się szeroka gama wysokiej jakości produktów znanych marek i materiałów renomowanych producentów. 

Projekt wnętrza: Joanna Grotkowska
Projekt zabudów meblowych: Weronika Glegoła
Zdjęcia: Zagórny Studio
Pracownia: Deer Design oraz Deer Wood

Lokalizacja: centrum Warszawy

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków