Zaprojektowane mieszkanie składa się z czterech pomieszczeń. Łazienki, funkcjonalnej garderoby, przestronnego salonu wraz z aneksem kuchennym oraz komfortowej sypialni. Wnętrze zaaranżowano w nowoczesnym stylu z mocnym kobiecym akcentem – dla żywiołowej, dojrzałej kobiety, ceniącej jakość oraz otwartej na niecodzienne rozwiązania. Postawiono na niekonwencjonalny róż, ciepłe drewno sufitu i posadzki oraz industrialną, czarną konstrukcję wiszącej półki barowej.
Serce domu stanowi salon z aneksem kuchennym. „Kuchnia nie jest imponujących rozmiarów. Zależało nam, by w tak małej przestrzeni uzyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania, nie tracąc przy tym na lekkości. Tak zrodził się pomysł wyspy kuchennej z wiszącą, industrialną, ażurową półką, zlokalizowaną bezpośrednio nad wyspą, nawiązującą w swojej formie do zabudowy barów klubowych” – tłumaczy Piotr Kosydar, architekt z Biura Architektonicznego Piotr Kosydar.
Salon wraz z kuchnią usytuowane są od zachodniej strony. Od południa do wieczora we wnętrzu penetruje słońce, co pozwoliło architektom na zrealizowanie śmiałego pomysłu na użycie mocno nietypowego, różowego koloru dominującego we wnętrzu. Jasne przestrzenie i duża ilość światła dziennego powodują, że użyty róż nie atakuje i nie jest natrętny. Zastosowane do tego czarne dodatki barku, grzejnika czy wyposażenia kuchennego, dodają pazura oraz sprawiają, że wnętrze nie staje się cukierkowe.
Inwestorka jest równocześnie mamą projektanta, dlatego realizacja zadania odbywała się na szczególnych zasadach, a zadanie projektowe było podwójnie utrudnione. Cały proces projektowy, a potem wykonawczy stanowił dla niej tajemnicę i finalnie był ogromną niespodzianką. „Reakcja Inwestorki na widok ukończonych wnętrz – bezcenna! I o to właśnie chodziło! Delikatny, a jednocześnie dominujący w otoczeniu róż nadał wnętrzu indywidualny charakter. Niby delikatnie, a jednak z pazurem” – podsumował Piotr Kosydar, architekt.
do łazienki wybierz:
BIURO ARCHITEKTONICZNE PIOTR KOSYDAR reprezentują architekci bazujący na doświadczeniu zdobytym podczas praktyki w renomowanych biurach projektowych, w których mieli okazje pracować przy projektach z zakresu architektury użyteczności publicznej, komercyjnej oraz mieszkaniowej. Źródłem inspiracji realizowanych projektów jest światło, kolor, klimat, jak i ogólnie pojęte środowisko kulturowe oraz lokalny charakter danego miejsca.
Zdjęcia: Tomasz Sapeta