32 metrowe mieszkanie z nutą luksusu | Design: Polański Studio | IH - Internity Home

32 metrowe mieszkanie z nutą luksusu | Design: Polański Studio

Wnętrza to przestrzenie, które pozwalają na wyrażenie artystycznego ducha oraz osobistego stylu życia. Jednak projektowanie wnętrza w niewielkim mieszkaniu stanowi wyjątkowe wyzwanie. Opowieść o 32-metrowej kawalerce w Krakowskiej Nowej Hucie jest doskonałym przykładem tego, jak architekt może przekształcić to wyzwanie w źródło inspiracji, tworząc wnętrza, które łączą elegancję, historię i wyjątkowe detale, takie jak piękny gobelin Matki Boskiej.

Historia przemiany tej skromnej przestrzeni jest fascynująca. Początkowo mieszkanie składało się z ciemnego przedpokoju, kuchni, łazienki, sypialni i niewielkiego salonu. Architekt, z wyjątkową wizją, postanowił przekształcić to miejsce w prawdziwe arcydzieło sztuki wnętrzarskiej, korzystając z eleganckiej bieli oraz delikatnych, zielonych akcentów, a także włączając do aranżacji antyczne przedmioty.

Design: Polański Studio Foto: @dekorialove

Jednym z kluczowych wyzwań było połączenie tych różnych pomieszczeń w spójną całość, gdzie centralnym punktem stał się piękny gobelin Matki Boskiej. To właśnie ten gobelin stał się sercem i duszą mieszkania, nadając mu wyjątkowego charakteru i głębi emocjonalnej.

Design: Polański Studio Foto: @dekorialove

 

Mieszkanie miało służyć jako miejsce tymczasowego pobytu dla właścicielki, która na co dzień mieszkała we Włoszech, ale pragnęła zachować urok ojczystej krainy podczas swoich wizyt. Dlatego każdy element projektu został starannie przemyślany, aby stworzyć ciepłe, przytulne, a jednocześnie eleganckie miejsce.

Design: Polański Studio Foto: @dekorialove

Głównym motywem przewodnim projektu stała się biel, która stanowiła neutralne tło dla pozostałych elementów wystroju. Zielone akcenty dodawały świeżości i przypominały o naturze otaczającej przestrzeń. Nutę luksusu i wyjątkowości dodawały złote detale oraz antyczne lustra, które odbijały piękno tego miejsca.

To mieszkanie nie tylko zachwyca, ale także przypomina o korzeniach i historii rodzinnego miasta właścicielki.

 

Design: Polański Studio Design: Polański Studio

Foto: @dekorialove

Polański Studio zapewniają przyszłym użytkownikom, funkcjonalne oraz estetyczne przestrzenie. Tworzą indywidualne projekty, pomagając przelać marzenia Inwestorów do stanu fizycznego. Dbają o to, aby piękno i funkcjonalność satysfakcjonowały klientów przez długie lata. Wierzą, że rzetelnie przygotowane projekty wnętrz, przekazane terminowo są kluczem do satysfakcji klienta.

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Żukowska

Specjalista // Wyposażenie Wnętrz 
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków