72 metrowy apartament w Krakowie w stylu Japandi | Proj: kaim.work

 

Prezentowany apartament mieści się w ekskluzywnej dzielnicy Krakowa, czyli na Woli Justoskiej. Jest to mieszkanie o powierzchni 72 m2, które zaprojektowane zostało przez architektów z biura projektowego kaim.work z myślą o 3-osobowej rodzinie. To efektowne wnętrze, w którym połączono nowoczesny styl ze stylem Japandi, przez co apartament prezentuje się niepowtarzalnie – efektownie, komfortowo oraz bardzo przytulnie.

 

Kuchnia połączona z salonem

Funkcjonalność i nowoczesny styl to cechy, które wysuwają się na pierwszy plan w aranżacji całego apartamentu. W salonie, który połączono z kuchnią widać to szczególnie wyraźnie – przestrzeń jest tu spora, bo nie jest ograniczana poprzez ściany, czy ścianki działowe, co sprawia, że wnętrze wygląda na jeszcze większe. Pomaga w tym również jasna kolorystyka, która optycznie powiększa przestrzeń. Kuchnia w tym apartamencie jest elegancka i nowoczesna. Głównym punktem są granatowe meble. Kontrastują one z jasnymi ścianami i blatami, które wykończono przy pomocy płyt wielkoformatowych Florim REX. Wygląda to gustownie oraz elegancko, co dodatkowo wzmacniają jeszcze złote uchwyty. W kuchni znajduje się także piękna wyspa kuchenna wykonana również ze spieku kwarcowego, która łączy się z blatem z litego drewna, który służy tu za wygodny stół. Wokół niego zaś ustawiono efektownie prezentujące się krzesła Wishbone.

Biokominek w salonie

W salonie, który stylistycznie komponuje się idealnie z kuchnią oraz korytarzem, architekci postawili na wygodę oraz ekskluzywny wygląd. Udało się to osiągnąć dzięki efektownemu biokominkowi, który stanął tuż obok kompletu wypoczynkowego w białym kolorze, który to znajduje się przy niewielkim, okrągłym stoliku kawowym. Ściany ozdabia piękna sztukateria, zaś sufit wykończony jest eleganckim i dodającym uroku pomieszczeniu, gzymsem. Tak urządzony salon sprawia, że chętnie przebywać będą w nim nie tylko domownicy, ale i zaproszeni do apartamentu goście.

Sypialnie sprzyjające efektywnemu wypoczynkowi

Projekt zakładał stworzenie apartamentu przyjaznego do życia. Właśnie dlatego architekci duży nacisk położyli zarówno na stronę wizualną, jak i na komfort wnętrz. Widać to dobitnie we wszystkich pomieszczeniach użytkowych, między innymi w klimatycznych sypialniach. Na podłogach postawiono na klasyczną, elegancką jodełkę oraz modny dywan. Sypialnie przyozdobione zostały przy pomocy oryginalnych grafik oraz modnego oświetlenia. W pierwszej sypialni postawiono na biało-szarą kolorystykę, w drugiej z kolei wybór padł na biel i beże. W efekcie sypialnie prezentują się dość podobnie, choć widać wyraźne różnice pomiędzy nimi. To, co je łączy to podobny wystrój, z obszernymi szafami oraz dużymi, wygodnymi łóżkami w roli głównej.

Przestronny hol

Hol apartamentu jest widny oraz przestronny. Znalazło się w nim miejsce na dużą szafę, dzięki której gospodarzom uda się zachować porządek w domu. Pomiędzy salonem a holem powstała ścianka – przepierzenie, które odgradza od siebie delikatnie te dwa wnętrza. W efekcie zarówno w jednym, jak i w drugim wnętrzu czuć intymną atmosferę. Podobnie jak w salonie, także tu znalazła się sztukateria oraz drewniany parkiet w elegancką, klasyczną jodełkę. Całość dopełniają oświetlenie w postaci modnych kinkietów, takich, jakie widać również w pokoju dziennym oraz włączniki i gniazdka z Buster&Punch.

 

Autorzy: kaim.work
Tomasz Kaim, Agnieszka Drużkowska
Powierzchnia: 72 m2
Lokalizacja: Kraków, Wola Justowska
Projekt: 2021 / Realizacja: 2021
Tekst: Edyta Staniec

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Wiktor Sumara

Specjalista // Wielkie formaty płytek
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków