Mieszkanie z ciekawie zaaranżowaną łazienką | Atelier Starzak Strebicki

Poznańskie mieszkanie znajdujące się na siódmym piętrze, posiada piękny widok na las. Przestrzeń powstała z połączenia dwóch mieszkań, a za projekt odpowiedzialne jest studio Atelier Starzak Strebicki. Architekci wykorzystali przesuwne ścianki do oddzielenia przestrzeni prywatnej od dziennej. Zabieg ten jednocześnie umożliwia dowolne zarządzanie przestrzenią mieszkania. Aranżacja nawiązuje do stylistyki retro, ale nie brakuje tu również motywów vintage w postaci mebli. Natomiast kolorystyka oparta jest na jasnych barwach, połączonych z pastelami oraz kontrastowym akcencie w postaci czerni.  

Atelier Starzak Strebicki

Mieszkanie z widokiem

Apartament o powierzchni 86m2 został podzielony na dwie strefy: intymną oraz dzienną. Ta pierwsza obejmuje sypialnię, łazienkę oraz garderobę. Drugą wyznaczają salon, kuchnia, jadalnia oraz strefa wejścia z ubikacją i pomieszczeniem gospodarczym. Natomiast zastosowanie mobilnych ścian powoduje, że części te wzajemnie się przenikają. Przesuwne drzwi pozwalają na dowolną konfigurację miejsc prywatnych i publicznych w zależności od zmieniających się potrzeb użytkowników. Liczne okna oraz zastosowanie jasnej kolorystyki spowodowało, że wnętrze jest bardzo słoneczne i przestronne. Atmosferę mieszkania dopełnia jesionowa podłoga oraz mozaika w błękicie, różu i bieli, ułożona strefie kuchni. Barwne akcenty znajdują się, także na pastelowych ściankach.

Atelier Starzak Strebicki
Projekt: Atelier Starzak Strebicki; Zdjęcia: Mateusz Bieniaszczyk

Sypialnia w pastelowych kolorach | Selekcja projektów i praktyczne rady

Oryginalna łazienka

Wyjątkowym punktem aranżacji wnętrza jest łazienka, ukryta za przesuwnymi ściankami. Wejście do niej możliwe jest zarówno od części dziennej, jak i sypialni. Króluje tutaj stylistyka retro, a to za sprawą kwadratowych płytek w kolorze kremowym i miętowym, ułożonych w szachownicę. Pomieszczenie to jest na tyle duże, że udało się w nim zainstalować wannę oraz prysznic typu walk-in. Wnętrze doświetla okno, a dzięki sporej tafli lustra nad umywalką, odbijające się światło dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń. Dodatkiem materiałowym jest drewno, pojawiające się również w reszcie mieszkania. Wykonana jest z niego drabinka na ręczniki oraz pojemniki na przypory toaletowe, a także drzwi od strony sypialni wykonane ze sklejki. 

Atelier Starzak Strebicki
Biuro: Atelier Starzak Strebicki; Zdjęcia: Mateusz Bieniaszczyk

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków