Najlepsze metamorfozy starych domów | IH - Internity Home
Przebudowa dom z lat 50. w Puszczykowie

Najlepsze metamorfozy starych domów

Metamorfozy starych domów cieszą się dużą popularnością. To czasem ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy planują budowę własnego lokum. Najatrakcyjniejsze jest to, że sama metamorfoza zazwyczaj nie musi być bardzo droga, więc jeśli uda nam się znaleźć stary dom w dobrej cenie i stanie, to zrobimy świetny interes. Trzeba jednak mieć się na baczności i dokładnie sprawdzić jego stan techniczny: dach, ocieplenie i zawilgocenia starych murów. Przedstawiamy kilka najciekawszych realizacji!

Rozbudowa domu

Budynek – modernistyczny dom kostka z lat 70’ – gruntownie przebudowano tak, aby spełniał współczesne wymogi nowych użytkowników. Finalny rezultat poprzedzony został szeregiem robót budowlanych – m.in. pogłębienie poziomu parteru, wyburzenie fragmentów wewnętrznych oraz zewnętrznych ścian nośnych. Wykonano również rozbudowę domu o jednokondygnacyjną przestrzeń o powierzchni 38 m2, w której zaprojektowano strefę dzienną a powyżej przestronny taras. Za cały projekt odpowiadają architekci z pracowni 8486 Anna Struska, Henryk Struski.

 

Przebudowa domu z lat 70. | Biuro projektowe 8486

Dom z lat 50.

Następnym projektem jest koncepcja przebudowy domu z lat 50. Architekci udowadniają, że stosunkowo nietrudne ingerencje mogą całkowicie odmienić wygląd staromodnego budynku. Prosta i nowoczesna forma nadaje mu zupełnie nowy charakter. Dom został dość gruntownie przebudowany, a także rozbudowany. Stąd wydaje się, jakby był właśnie wzniesiony „od zera”.

 

Przebudowa domu z lat 50 – Puszczykowo | proj. SpaceLab

 

Polska Zagroda w kontekście miejsca, historii i tradycji

Celem tego projektu nie był stricte nowoczesny budynek, a raczej unikalna, zrównoważona przestrzeń, która będzie syntezą lokalnej tradycji, pięknego krajobrazu i użytkowej funkcji.

Tworząc poszczególne kubatury Polskiej Zagrody, architekci kierowali się harmonijnym podejściem do natury, przede wszystkim do gry światła i cienia, ukształtowania terenu, istniejącej zieleni i infrastruktury. Duże nasłonecznione przeszklenia zostały zacienione ażurami, zadaszeniami tarasu czy gęstą zielenią. Dzięki temu dom nie będzie narażony na nadmierną ekspozycję słońca w okresie letnim.  Kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju zadbaliśmy o zachowanie cennego drzewostanu. Aby lepiej zintegrować budynek z niezwykle wartościowym i pięknym krajobrazem, zaprojektowali kładkę na piętrze oraz pomosty na poziomie parteru, które w dalszej części dopasowują się do topografii terenu.

 

Modernizacja i rekonstrukcja historycznego domu przeznaczonego do rozbiórki | Proj: BXB Studio

Dom z lat 80-tych. Prezentował się jak zwykły i nijaki dom, rozbudowany chaotycznie i bez planu. Za jego gruntowną metamorfozę wzięli się architekci z pracowni STOPROCENT.  Pracownia zaproponowała całkowitą metamorfozę. W wyniku prac architektów bryła architektoniczna miała stać się bardziej spójna i funkcjonalna.

Dom był kilkukrotnie przebudowywany. Budynek powstał w latach osiemdziesiątych jako nieduży dom jednorodzinny.

Niesamowita metamorfoza domu z lat 80-tych!

 

 

Chcecie się urządzić? Koniecznie skontaktujcie się z nami:

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Agnieszka Wichracka

  Specjalista //Wyposażenie wnętrz
  ×

  Wiktor Sumara

  Specjalista // Wielkie formaty płytek
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków