Metamorfoza mieszkania z 1929 roku znajdującego się na Ochocie | Projekt pracowni Loft Kolasiński

Niesamowita metamorfoza mieszkania w starej kamienicy z 1929 roku znajdującej się na Ochocie

Pracownia architektoniczna Loft Kolasiński jest znana wszystkim z dobrego designu. To również studio projektujące meble. Niedawno swoją filię otworzyła w Warszawie i pierwszym projektem właśnie jest oszałamiająca metamorfoza mieszkania w sercu starej Ochoty. Mieszkanie zlokalizowane jest w kamienicy z 1929 roku przy reprezentacyjnej ulicy Filtrowej, gdzie rejon ten obfituje w takie smaczki architektoniczne. 

Mieszkanie 80 metrowe nie było doprowadzone do ruiny i nie wyglądało źle, lecz pozbawione było stylu i funkcjonalnej organizacji pomieszczeń. Zresztą zobaczcie sami jak się prezentowało przed a jak po metamorfozie. 

Salon przed metamorfozą

Mieszkanie przed metamorfozą | kuchnia z salonem

Projekt nowego wnętrza

Obejmował on rewitalizację i częściową przebudowę wszystkich pomieszczeń. Jednym z głównych założeń projektu było swobodne nawiązanie do historycznego charakteru mieszkania. Na ścianach mamy tradycyjny tynk natomiast dekoracyjne wykończenia były malowane ręcznie. Przepiękny klasyczny parkiet, ułożony w jodełkę został poddany renowacji. Wcześniej był pomalowany na biało! 

Rewelacyjna metamorfoza warszawskiego mieszkania z 1929 roku | Meble wykonane przez Loft Kolasiński  proj. Loft Kolasiński, fot. Karolina Bąk Foto: Loft Kolasiński

Rewelacyjna metamorfoza warszawskiego mieszkania z 1929 roku

 Mieszkanie wyposażono w meble zaprojektowane przez Loft Kolasiński: stół, łóżko, lustra, meble kuchenne i łazienkowe. Zaprojektowana i wykonana na potrzeby realizacji była również stalowa zabudowa garderoby oraz stalowe kratki wentylacyjne i karnisze. Ponadto, w projekcie wykorzystane zostały unikatowe meble, oświetlenie i dywany zaprojektowane m.in. przez Marię Chomentowską, Antonina Kybala, Eero Saarinena, Kai Kristiansen, Franza Hohna, Władysława Wołkowskiego, George’a Nelsona i Rogera Lecala.

Przepięknym detalem wyposażenia mieszkania są pochodzące z lat pięćdziesiątych fotele z fabryki w Zadzielu, które poddane zostały specjalistycznej renowacji. Do dekoracji ścian wykorzystane zostały natomiast fotografie Marii Svarbovej. To wyjątkowe wnętrze dla wielbicieli unikatowych i wyszukanych smaczków i detali.  Właściciele muszą czuć się komfortowo i szczęśliwi. 

 

Rewelacyjna metamorfoza warszawskiego mieszkania z 1929 roku | Mieszkanie na warszawskiej Ochocie po metamorfozie, proj. Loft Kolasiński, fot. Karolina Bąk Foto: Loft Kolasiński

 

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

×
×
×
×
×