Realizacja wnętrza według projektu Moniki Rogusz Witkoś stanowi niezwykłą opowieść o romansie pozornie dwóch sprzecznych stylów. Projektantka pod jednym dachem, połączyła dekoracyjne Art Déco z powściągliwym modernizmem. Misja ta, stanowi kompromis między nieco odmiennymi gustami właścicieli: nowoczesnością w stylu Pani Domu i uwielbieniem klasyki oraz antyków postulowanym przez Pana Domu. Pełne zaufanie wobec zespołu COI Studio pozwoliło na stworzenie wnętrza, które przeszłość z przyszłością łączy w wysublimowany i nieco nonszalancki sposób.
Piękno organicznych form w przedwojennej willi | Proj.: COI
Nowoczesna interpretacja klasyki
Zamiłowanie projektantki do architektury lat 20. i 30. idealnie wpisało się w potrzeby Inwestorów i pozwoliło stworzyć niezwykle szczerą koncepcję wnętrza. Bazą aranżacji 170-metrowego bliźniaka są ponadczasowe materiały w nowej odsłonie. Mikrobeton o ciepłym odcieniu, został wykorzystany jako materiał na podłogę salonu i kuchni, stając się tym samym uniwersalnym tłem dla stylistycznych eksperymentów. Monika Rogusz Witkoś z dużą swobodą inkorporuje przedwojenne wzorce urządzania wnętrz do współczesnej przestrzeni. Sztukateria, organiczne obłości i biżuteryjne detale subtelnie lawirują między klasyką, modernizmem a Art Déco. Prawdziwą perełkę stanowi kuchnia z szarozieloną zabudową, do której dobrano gresowy blat o teksturze kamienia. Dekoracyjnego sznytu tej strefie, nadaje ryflowane szkło, frezowania dolnych frontów oraz mosiężne okucia.
Wybór zainspirowany projektem COI Studio
Wyszukane detale
Dzięki zainteresowaniu Pana Domu antykami, wystrój uzupełniają bardzo wyjątkowe meble. Jednym z nich jest barek na kółkach, który został wyeksponowany w strefie jadalnianej. Kolejny przykład stanowi modernistyczne biurko z chromowanymi elementami, które idealnie pasuje do gabinetu. Natomiast stół w części dziennej, zrobiony na zamówienie, wygląda jak biżuteryjne cacko. Nad nim zawisł żyrandol vitntage, czeskiej produkcji. Dekoracyjności zaczerpniętej ze stylu Art Deco, nadają złote i mosiężne wykończenia mebli, okuć, a także kinkietów czy profili drzwiowych.
Szlachetna naturalność
Aranżacja wnętrza zasadza się na szlachetnych materiałach, które grają główną rolę oraz na staranie wyselekcjonowanych elementach wyposażania. Obok tekstur kamienia i marmuru znalazło się drewno – w tym czeczota, z której wykonane są nie tylko wyszukane przez Pana Domu antyki, ale i zabudowa garderoby w sypialni. Największa popularność tego rodzaju drewna przypada na okres Art Déco, kiedy wytwarzano z niego luksusowe elementy wyposażenia. Dziś drewno o niezwykłym rysunku powraca, a w tym projekcie czeczota stanowi pomost między historią a teraźniejszością.
Trend alert: czeczota | Niedoskonałość przekuta w piękno
Stylowy mariaż
Stylowa addenda
Na koniec należy wspomnieć o łazienkach, które zostały zaaranżowane z taką samą pieczołowitością i dbałością o detale jak pozostałe pomieszczenia domu. Pierwsze skrzypce grają tutaj tekstury marmuru w łazience głównej oraz lastryko w mniejszej. Biżuteryjnymi dodatkami jest złota armatura, mosiężne wykończenie kinkietów, a także okuć meblowych. Nie mogło zabraknąć również drewna, z którego wykonano szafki podumywalkowe i zabudowę łazienkową.
Produkty wybrane przez stylistę Internity Home
Projekt i stylizacja: COI studio
Zdjęcia: @zasoby.studio
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję