Eklektyczny apartament z granatową kuchnią | proj. DOMagała Design

Eklektyczne wnętrza wcale nie muszą krzyczeć mocnymi, blokującymi się kolorami i wyrazistymi wzorami. Subtelne operowanie różnymi kierunkami, nietuzinkowe pomysły, które niosą ze sobą jakąś historię – tak jak ściana za łóżkiem stworzona z materiałów elewacyjnych, których dystrybucją zajmuje się właściciel mieszkania; w końcu pełne harmonii połączenia, odpowiednie proporcje i świadome rozłożenie akcentów. Tego wszystkiego możemy się spodziewać po apartamencie zlokalizowanym na warszawskiej Woli. Za projektem stoi arch. Filip Domagała – właściciel studia DOMagała Design

 

 

Serce domu

Przedpokój będący wizytówką mieszkania stanowi zapowiedź tego, co znajdziemy w całym projekcie. Wzorzyste płytki azulejos sugerują, że aranżacja będzie się składać z wielu różnych elementów, które ułożą się w jeden piękny obraz. Nasz wzrok od razu może sięgnąć dalej za sprawą przeszklonych drzwi w modnym loftowym stylu. 

Zaraz po wejściu znajdujemy się w przestronnym salonie z aneksem kuchennym, którego sercem jest duży drewniany stół roztaczający wokół zapraszającą atmosferę. Wokół niego są ustawione różne krzesła wyrażające aprobatę na inność – to trochę jak z ludźmi siedzącymi przy jednym blacie – przekonuje Filip Domagała na swoim profilu na Instagramie. 

 

proj. DOMagała Design | fot. Martyna Rudnicka
proj. DOMagała Design | fot. Martyna Rudnicka

 

Granatowa kuchnia i jasny przestronny salon

Mocnym akcentem w projekcie jest granat, który ze sztukaterii w holu płynnie przechodzi w zabudowę kuchenną. Kompozycję uspokaja salon urządzony w jasnych stonowanych barwach. Całość ociepla drewno przewijające się w projekcie w różnych, przykuwających wzrok formach. Jednym z ciekawszych pomysłów jest sufit nad kuchnią wykonany z drewnianych lameli, w które wkomponowano oprawy oświetleniowe. 

W opozycji do ciepłej w odbiorze dębiny w naturalnym wykończeniu stają płytki imitujące beton. Na ścianie nad blatem króluje zimny minimalizm, po to aby na podłodze przyjąć nieco bardziej frywolny kształt heksagonów. Elegancji wnętrzu nadaje marmurowy półwysep, przy którym są przewidziane dodatkowe siedziska. To idealne miejsce na szybką kawę, albo poranną prasówkę. 

 

 

W objęciach sztuki i natury

Salon oferuje całą paletę możliwości spędzenia wolnego czasu. Jego harmonijny wystrój, wolny od nadmiaru bodźców, sprzyja relaksującym wieczorom z książką. Zamiast telewizora we wnętrzu zagościła sztuka i domowa biblioteka będąca tłem dla życia toczącego się w domu. Modułowe sofy skierowane ku sobie sprzyjają integracji domowników oraz przyjmowaniu gości. Formą odpoczynku, którą umożliwia przemyślana aranżacja, jest wpatrywanie się w zieleń wdzierającą się do mieszkania przez duże okna. Możemy cieszyć oczy „uzdrawiającym” kolorem zatopieni w wygodnej kanapie lub z poziomu wiszącej huśtawki, której łagodne kołysanie wprowadzi nas w jeszcze bardziej błogi nastrój. Ku uciesze wszystkich zwolenników obcowania naturą twarzą w twarz, przedłużeniem salonu jest spory taras.

 

Organiczny minimalizm we wnętrzach – dlaczego jest coraz popularniejszy

 

Aranżacja salonu jest bardzo elegancka, co zawdzięczamy sztukateriom, dębowej podłodze i meblom w ciemnym drewnie. Jednocześnie czuć w nim powiew artystycznej bohemy za sprawą elementów, takich jak huśtawka czy rattanowe krzesła. Loftowego sznytu wnętrzu nadaje techniczne oświetlenie a także designerskie grzejniki.

 

proj. DOMagała Design | fot. Martyna Rudnicka
proj. DOMagała Design | fot. Martyna Rudnicka

 

Łazienki, warte zobaczenia

W apartamencie znajdują się dwie łazienki. W jednej z nich króluje zieleń. Ciemna komoda wykorzystana jako szafka podumywalkowa, złote lustra i marmurowe płytki zyskały bardziej przystępny look dzięki botanicznej tapecie. I jak zwykle – przyczyniło się to do wspaniałej harmonii, gdzie luksus ukazuje bardziej przytulne oblicze. 

Druga łazienka jest oazą spokoju. Królują tu stonowane barwy a najbardziej wyróżniającym się elementem są przecierane płytki w klimacie wabi – sabi. Ich urok tkwi w kontrolowanej niedoskonałości. Całość dopełnia industrialne oświetlenie i lustro w tym samym stylu. 

 

 

Wnętrze szyte na miarę

W całym projekcie króluje harmonia i prostota. Wyraźne odniesienia do różnych stylów sprawiają, że apartament zyskał pierwiastek unikatowości i jest skrojony na miarę potrzeb i gust inwestorów. Dbałość o detale, takie jak chociażby drzwi wtopione w sztukateryjny rytm, sprawiają że mieszkanie to jest niezwykle przyjemne dla oka. Nic nie zakłóca jego pięknej formy, która jednak podąża za funkcją. Elementy zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego wnętrza, takie jak siedzisko łączące strefę dzienną z przedpokojem, pokazują że zawsze warto realizować niestandardowe koncepty. W ten sposób powstają ciekawe projekty będące zaprzeczeniem kopiowania katalogowych aranżacji. To się nazywa współczesne projektowanie, któremu żywo kibicujemy. 

 

proj. DOMagała Design | fot. Martyna Rudnicka
proj. DOMagała Design | fot. Martyna Rudnicka

 

Projekt: DOMagała Design
Zdjęcia:  Martyna Rudnicka
Częściowe wyposażenie wnętrza: Showroomy z Grupy Internity Home

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków