Co robimy pod prysznicem - nasze zwyczaje i rytuały związane z kąpielą
Proj. Mana Design

Co robimy pod prysznicem – nasze zwyczaje i rytuały związane z kąpielą

Łazienka dla zdecydowanej większości z nas jest najbardziej intymną i jedną z ważniejszych przestrzeni w domu. Tutaj relaksujemy się po długim dniu i oddajemy codziennym rytuałom pielęgnacyjnym. Jednak wraz z dynamicznie zmieniającym się światem, zmieniają się nasze potrzeby. Coraz częściej traktujemy salon kąpielowy, nie tylko jako miejsce służące do czynności higienicznych. Marka GROHE, będąca globalnym producentem rozwiązań do kuchni i łazienki, wraz z niemieckim instytutem badawczym Explorare, postanowiła przebadać nasze zachowania pod prysznicem. W czerwcu 2020 roku łącznie 3500 respondentów z Europy i Bliskiego Wschodu, odpowiedziało na pytania dotyczące ich nawyków związanych z kąpielą. Sprawdźcie jak wyglądają wyniki badania. 

GROHE

Codzienny prysznic stanowi integralną część porannej (47%) lub wieczornej (35%) rutyny. Orzeźwiający początek dnia, szybkie odświeżenie czy też relaks – jeśli chodzi o prysznic, każda osoba ma inne potrzeby.

GROHE
Marka GROHE wraz z niemieckim instytutem badawczym Explorare, przeprowadziła badania dotyczącego zachowań pod prysznicem.

Łazienka w stylu organicznym – jak wprowadzić naturę do wnętrza

Jak urządzamy strefę prysznica

Wymagania stawiane względem projektów łazienek znacznie wzrosły. Główne kryteria podczas wyboru prysznica to trwałość, wysoka jakość oraz wygoda użytkowania. Rozwiązania sanitarne niezbędne do codziennej higieny stały się jednym z elementów wyposażenia wnętrz, którego wybór jest kwestią indywidualnego stylu. Pokazuje to wynik badania, w którym aż 63% ankietowanych uważa, że prysznic powinien odpowiadać osobistym gustom z zakresu aranżacji wnętrz. Oprócz funkcjonalności i intuicyjnej obsługi, niemal 2/3 badanych (78%) ceni sobie rozwiązania chroniące przed oparzeniem się o powierzchnię armatury. Firma GROHE wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Produkty marki wyróżniają się nie tylko pięknym wzornictwem czy funkcjonalnością, ale także zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania. Armaturę termostatyczną wyposażono na przykład w innowacyjny system GROHE CoolTouch. Zastosowano go m.in. w bateriach termostatycznych Grohtherm 1000 Performance. Jego działanie polega na izolowaniu gorącej wody wewnątrz baterii, dzięki czemu jej powierzchnia nie nagrzewa się nigdy do temperatury wyższej niż temperatura wody zmieszanej.

Prusznic typu walk-in. | Proj.: Dziurdzia; Projekt: zdj. PION

Jak zaaranżować ścianę pod prysznicem

GROHE
GROHE – System SmartControl
Ciekawe pomysły na strefę prysznica znajdziesz w showroomach Internity Home.

Nasze zwyczaje pod prysznicem

Dla wielu ludzi łazienka przestała być czysto funkcjonalnym pomieszczeniem, służącym wyłącznie do higieny osobistej. Choć, na przykład zdecydowana większość Duńczyków dalej postrzega ją w ten sposób. Tylko 23% z nich traktuje łazienkę jako miejsce odpoczynku. Dla odmiany Rosjanie i Egipcjanie są prawdziwymi miłośnikami kąpieli pod prysznicem. Wyniki badania wskazują, że respondenci z obu krajów korzystają z długich, relaksujących pryszniców. Ponadto swoje łazienki wyposażają w dodatkowe elementy, takie jak odpowiednie światło czy sprzęt muzyczny, pozwalające na jeszcze większy relaks. Jeśli chodzi o częstotliwość korzystania z prysznica to zdecydowanymi liderami pozostają Francuzi. Spośród badanych 86% osób latem bierze prysznic raz lub kilka razy dziennie, a zimą czyni tak 69% ankietowanych. Co ciekawe, 57% osób wyłącza wodę na czas korzystania z mydła lub szamponu.

GROHE

GROHE

GROHE
GROHE – Grohtherm 1000 Performance 2

Idealna chwila pod prysznicem – znajdź to, czego potrzebujesz!

Różne nawyki związane z kąpielą pod prysznicem wymagają indywidualnych rozwiązań. Widząc liczbę dostępnych na rynku opcji, warto skorzystać z pomocy fachowca. Jak wynika z ankiety, 39% osób korzysta z porady profesjonalistów przed zakupem poszczególnych elementów, a 57% jest skłonne zlecić montaż nowego produktu instalatorowi. Sukces odnoszą ci z nich, którzy potrafią rozpoznać potrzeby i życzenia klientów. Wybierając i łącząc produkty z portfolio danej marki, instalator ma pewność, że wzornictwo i funkcje są do siebie idealnie dopasowane – w zależności od stylu, budżetu i warunków do montażu. Marka GROHE nieustannie stara się zaspokoić potrzeby konsumentów i wspierać ich w tworzeniu łazienek, które staną się miejscem relaksu w przestrzeni domowej. Dlatego też firma oferuje prysznice odpowiadające różnym potrzebom: armaturę termostatyczną GROHE w wariancie do montażu podtynkowego lub natynkowego( nowość: Grohtherm 1000 Performance), czy systemy prysznicowe, jak GROHE Euphoria 260 czy GROHE SmartControl.

Łazienka w stylu glamour. | Proj. Pracownia Prosty Układ Fot Kadry Agami
Motyw lastryko i Classic Blue w łazience. | Proj. IMA Interiors Stylizacja Izabella Lubiniecka Fot. Hania Połczyńska Kroniki Studio
Minimalistyczna strefa prysznica. | Proj. Atelier Starzak Strebicki Fot. Danil Daneliuk

Źródło: materiały prasowe GROHE Polska

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków