Trendy prosto z Mediolanu - fotorelacja z Salone del Mobile Milano 2019

Trendy prosto z Mediolanu – fotorelacja z Salone del Mobile Milano 2019

Już za nami największe światowe targi designu. Salone del Mobile Milano 2019 to wydarzenie, które nie mogło się odbyć bez naszej obecności. Najważniejsze trendy wnętrzarskie wyczuwamy od razu i chcemy się nimi z Wami dzielić – tutaj i oczywiście w naszych showroomach, gdzie na ogromnej powierzchni ekspozycyjnej prezentujemy najpiękniejsze światowe wzornictwo. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów w Mediolanie, które w tym roku odbyły się w dniach 9 – 14 kwietnia. Fotografie okraszone krótkim komentarzem przybliżają wiodące kierunki w aranżacji wnętrz.

 

Targi Salone del Mobile Milano 2019
Targi Salone del Mobile Milano 2019

 

Eksplozja koloru

Tegoroczne targi w Mediolanie jeszcze bardziej… jeszcze mocniej… jeszcze intensywniej… podkreślają rangę nasyconych kolorów. Co więcej, nie są jedynie drobnym detalem. Stanowią dominantę, wychodzą na pierwszy plan i łączą się z równie mocnymi barwami.

 

salone del mobile milano 2019
Stand marki Vitra jak zwykle zachwycał!

 

W kolorze nieba o zachodzie słońca…

Wiele standów przypominało niebo o zachodzie słońca. Przeplatające się pomarańcze, czerwienie, fiolety i delikatne róże tworzyły wspaniałe widowisko dotykające wszystkich zmysłów. Stoiska, które postawiły na tę paletę kolorystyczną zazwyczaj prezentowały możliwości aranżacyjne koloru roku 2019 – living coral.

 

Stoisko marki TON w kolorze nieba o zachodzie słońca
Stoisko marki TON w kolorze nieba o zachodzie słońca

 

Karmelove…

Rok 2019 rozpoczął nową erę w świecie mebli tapicerowanych. O ile, w tamtym sezonie to wszelkiej maści zielenie i granaty detronizowały ponadczasowe szarości, tak obecnie to ciepłe brązy (rudości, karmel) są najbardziej pożądane. Największe światowe brandy prezentowały nowe modele sof, narożników, fotelów i krzeseł w tapicerce w tej barwie. Warto zauważyć, że w tym wykończeniu kolorystycznym dobrze wyglądają meble obite zarówno najmodniejszym welurem, jak i obecnie równie wziętą skórą ekologiczną.

 

W tym wpisie podpowiadam z czym łączyć rudości we wnętrzach >>

 

salone del mobile milano 2019
Karmel to druga szarość we wnętrzach (Zanotta)

 

W kolorze bakłażana

Innym ważnym kolorem, który został wypromowany na tegorocznych targach Salone del Mobile Milano, jest soczysta barwa bakłażanu lokująca się gdzieś pomiędzy bordo a fioletem. Ta niewątpliwie odważna tonacja jest jak powiew świeżości. Jej niejednoznaczność – z jednej strony wyrafinowana i elegancka z drugiej nieco awangardowa – intuicyjnie podpowiada mi, że barwa bakłażanu stanie się cichym bohaterem niejednej stylizacji wnętrza – tak jak miało to miejsce na targach.

 

Kolor bakłażanu to objawienie tegorocznych targów w Mediolanie
Kolor bakłażanu to objawienie tegorocznych targów w Mediolanie

 

Design na okrągło

Ważnym trendem, który kwietniowe tragi jedynie przypieczętowały, to moda na okrągłe stoły. Sama forma blatu to jednak nie wszystko. Często wykonany z kamienia, albo ciemnego drewna (tudzież prezentujący nietuzinkowe połączenie tych surowców) designerzy podkreślają niezwykle dekoracyjną nogą, która niejednokrotnie przyciągała spojrzenia wszystkich miłośników pięknego wzornictwa.

 

Jak zwykle targi w Mediolanie reprezentowały design na najwyższym poziomie
Jak zwykle targi w Mediolanie reprezentowały design na najwyższym poziomie

 

Zauważmy, że w przypadku okrągłego stołu, możemy sobie pozwolić na nawet przesadzoną formę nogi, z tego względu, że w żaden sposób nie przeszkadza nam w komfortowym spędzaniu czasu z najbliższymi.

 

Okrągły stół z niezwykle dekoracyjną nóżką
Okrągły stół z niezwykle dekoracyjną nóżką

 

Zaskakujące połączenia materiałowe

Moda na przytulne i zarazem eleganckie wnętrza trwa w najlepsze. Znajduje to swoje bezpośrednie przełożenie w wykorzystywanych materiałach. Jak zauważyły nasze ekspertki – Małgorzata Lemańska i Barbara Kędzierska, które reprezentowały Internity Home na targach, materiałami wiodącymi prym było ciemne drewno (orzech, wenge) oraz wszelkiego rodzaju kamienie (głównie marmur). Elementem przełamującym wyrafinowaną elegancję były figlarne plecionki z rattanu, wikliny, bambusa itp.

 

Hot trend – wielki powrót plecionek do wnętrz >>

 

Jeśli chodzi o tkaniny, swoją niepodważalną pozycję potwierdził welur. Gdzieniegdzie można było spotkać jego mocnego konkurenta – skórę. Największym zaskoczeniem było zastosowanie bukli, czyli naturalnej plecionki. Fotele i krzesła obite tym materiałem prezentowały się dosyć oryginalnie, ale i stylowo.

 

Stand włoskiej marki Pianca na targach Mediolanie (meble tego brandu są dostępne w naszych showroomach)
Stand włoskiej marki Pianca na targach Mediolanie (meble tego brandu są dostępne w naszych showroomach)

 

Z nutą tajemnicy i niedopowiedzenia

Ważnym trendem, o którym warto wspomnieć, jest łączenie ze sobą różnych (z pozoru niepasujących) materiałów. W ramach jednego mebla często występowała, na przykład skórzana plecionka i drewno, albo marmur i metal. Stylowe miksy występowały również na poziomie łączenia ze sobą różnych elementów, tworzących w efekcie niebanalne, modułowe kompozycje. Dobrym przykładem takiego działania jest zachodzący na puf stolik pomocnik i do tego podnóżek (najlepiej gdyby każdy z elementów był wykonany z innego surowca).

 

Stylowe połączenie kolorów, materiałów i form
Stylowe połączenie kolorów, materiałów i form

 

Kropka nad i, czyli modne dekoracje

Tak jak każdy dom nie ma prawa bytu bez, choć najsubtelniejszych, dekoracji, tak standy na Salone del Mobile Milano 2019 były dopracowane w każdym calu i tym samym prezentowały najmodniejsze rozwiązania jeśli chodzi o możliwości udekorowania wnętrza.

Prym wiodło rzecz jasna złoto, najczęściej to szczotkowane, czyli nieco matowe, czasami postarzane. Kroku dotrzymywał mosiądz, lastryko i oczywiście motywy tropikalne. Muszę przyznać, że często najpiękniejszym dekorem okazywała się duża roślinność, która wprowadzała element świeżości, antropomorfizując przedmioty codziennego użytku.

 

Ramę wszelkiego rodzaju mebli często tworzyły złote i mosiężne elementy dodające szyku i elegancji nie tylko samemu projektowi, ale też całemu wnętrzu.

 

salone del mobile milano 2019
Stand włoskiej marki Pianca na targach Mediolanie (meble tego brandu są dostępne w naszych showroomach)

W showroomach z Grupy Internity Home znajdziesz najpiękniejsze włoskie wzornictwo

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź