Łazienka inspirowana sztuką Kintugi | HushLab - marka, którą wybierają architekci

Łazienka inspirowana sztuką Kintsugi | HushLab – marka, którą wybierają architekci

Zmęczeni dążeniem do perfekcji, zaczęliśmy kierować swoją uwagę ku autentyczności, naturalnemu pięknu oraz codzienności bez instagramowych filtrów. Znajduje to swój wyraz również w segmencie projektowania wnętrz. Coraz częściej w portfolio najbardziej renomowanych marek pojawiają produkty, które pozwalają tworzyć przestrzenie pełne naturalnego uroku. Przykładem takiego działania jest projekt łazienki stworzony przez pracownię Elementy, którego bazą są płytki z efektem betonu ozdobione szlachetnymi, metalizowanymi pęknięciami. 

 

 

Rys niedoskonałości

Estetyka tej niewielkiej łazienki z wanną jest zainspirowana japońską sztuką naprawy kintsugi. Jej początek sięga XVI – ego wieku, kiedy to szogun Yoshimasa Ashikaga zbił swoją ulubioną czarkę do herbaty. Nie mogąc pogodzić się ze stratą, zlecił chińskim rzemieślnikom, aby naprawili naczynie. Tym samym dał początek szlachetnej sztuce. 

 

Kintsugi uczy nas, że każda niedoskonałość, czy to posiadanego przedmiotu, czy naszego życiorysu, jest cenna oraz ma znaczenie. Swojego rodzaju ,,blizny”, które na pierwszy rzut oka mogą być odbierane jak skaza, ostatecznie czynią nasze wnętrza niepowtarzalnymi. 

 

W zaprezentowanym w dzisiejszym wpisie projekcie, bazę tworzą płytki z kolekcji Kintugi od Fioranese – marki dostępnej w showroomach z Grupy Internity Home. Aranżację dopełnia wyposażenie łazienkowe polskiej marki HushLab – również z naszego porfolio.

Centralnym elementem strefy umywalkowej jest duża misa Cloud, symbolizująca naturalny zbiornik wodny. Aranżację dopełnia armatura z kolekcji Siena Brushed Gold, która idealnie wpisuje się w filozofię <<niedoskonałych>> w swej doskonałości wnętrz. Ważnym elementem wystroju jest również grzejnik dekoracyjny Fat Vertical Single w białym wykończeniu. Całość otulają ciepłe kolory, co w konsekwencji maluje klimat kojący wszystkie zmysły. 

 

kintsugi

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków