Gdybyśmy przeprowadzili wśród Was ankietę i zapytali o to, w jakim kolorze jest Wasza łazienka, pewnie odpowiedziami TOP3 byłaby szarość, beż i biel. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego postanowiłam rozpocząć cykl wpisów, który otworzę przeglądem projektów szarych łazienek. Następne będą białe i beżowe. Chciałabym, abyście z tych galerii zaczerpnęli jak najwięcej inspiracji, które oczywiście możecie zrealizować w naszych showroomach Internity Home i Prodesigne, bowiem (nie wiem czy wiecie) specjalizujemy się w wyposażeniu łazienkowym. To u nas znajdziecie profesjonalną pomoc w zakresie aranżacji (możliwe wykonanie indywidualnego projektu), jak i produktowym. Zapraszamy!
1.Szara łazienka + drewno i niespotykane meble z płyty OSB | proj. One Design Monika Pniewska
Nasz przegląd otwiera bardzo industrialna przestrzeń. Definiuje ją przede wszystkim grafitowa cegła oraz całkowicie odjechany grzejnik w miedzianym wybarwieniu. Żeby tego było mało, całość architektka uzupełniła patchworkowymi płytkami, które znalazły się na podłodze i ścianie prysznicowej. Ciekawym smaczkiem są meble łazienkowe wykonane z płyty OSB. Ciekawostką jest fakt, że w projekcie tego mieszkania, tak wykonane meble powtarzają się również w kuchni. Jeśli chcecie obejrzeć cały projekt, kliknijcie na poniższe zdjęcie. Powiem Wam, że jest na czym oko zawiesić!
2. Optyczne powiększenie łazienki i heksagony na podłodze | proj. Anna Maria Sokołowska
Kolejny projekt należy już do bardziej tradycyjnych. Architektka Anna Maria Sokołowska postawiła na klasyczne połączenie szarości i drewna. Na rzecz optycznego powiększenia wnętrza, zastosowano duże lustro. Zdublowana przestrzeń sprawia, że łazienka wydaje się mieć o wiele więcej metrów kwadratowych, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Ciekawym elementem projektu są płytki w kształcie plastrów miodu ułożone na podłodze. Modne heksagony wprowadzają do projektu nutę świeżości i polotu.
3. Szarość + butelkowa zieleń i lastryko w nowej odsłonie | proj. Maria Stepanova, Olga Khovanskaya, designer: Natalia Pozdnyak
Teraz coś dla prawdziwych fanów rozwiązań niesztampowych. W rzeczy samej, tę łazienkę śmiało można zaliczyć do szarych, ale na pewno nie pospolitych. Wszystko za sprawą butelkowej zieleni. Wprowadzona na jedną ze ścian, tak mocno definiuje tę przestrzeń, że nie sposób oderwać od niej wzroku. Na posadzce znalazły się tak zwane ,,salcesony”. Potoczna nazwa lastryko może i nie brzmi zachęcająco (przynajmniej dla mnie), ale w takim wydaniu powracające na salony lastryko, może być ochrzczone nawet salcesonami. Tak wykończona podłoga wyśmienicie uzupełnia cały projekt, a patrząc na nią od strony praktycznej – mam wrażenie, że to rozwiązanie najlepsze z najlepszych. Na niejednolitej nawierzchni na pewno mniej widać różnego rodzaju zabrudzenia czy zarysowania. Nic, tylko brać!
Jak widzicie, łazienka jest trochę ciemna, dlatego architektki zadbały o odpowiedni projekt oświetlania. Pamiętajcie, jeden punkt światła w tym rodzaju pomieszczenia, to zdecydowanie za mało! Co powiecie na takie zgrabne projektorki w łazience?
Ostatnio dodane
4. Salon kąpielowy w odcieniach szarości | proj. formativ
No to teraz mam wrażenie, że mój przegląd to przeplatanka tradycji z nowoczesnością. Wedle normy, przyszła kolej na ład, harmonię i prostotę, czyli wszystko to, co w klasyce najlepsze. Ponadto, jak sami widzicie jest to propozycja do nieco większych pomieszczeń… ale kto nas nie marzy o tym, aby mieć, i wannę (wolnostojącą), i prysznic? W tym projekcie to się zadziało. Żeby tego było mało, znajdziemy tu duże lustro i dwie umywalki nablatowe.
Dodatkowym atutem tej łazienki jest ściana okien. Wow! Jak często musimy się borykać z projektami łazienek pozbawionymi chociażby jednego małego kwadracika wpuszczającego do wnętrza promień słońca? Intymność domownikom gwarantują rolety rzymskie, które dodatkowo estetyzują wnętrze. Płytki drewnopodobne na podłodze sprawiają, że łazienka przypomina salon kąpielowy. Jest pięknie i z klasą!
5. Szara łazienka w połysku | propozycja marki Imola (kolekcja użytych w projekcie płytek Cento per Cento jest dostępna w naszych showroomach)
Patrząc na ten projekt, pierwsze słowo jakie mi się nasuwa to ,,konsekwencja„. Szare płytki, ściana pociągnięta szarą farbą i w tym samym wybarwieniu sanitarka. Choć ta łazienka nie należy do najmniejszych, to warto podpatrzyć tu pewien trik, który jest bardzo mile widziany przy mniejszym metrażu. Wysokopołyskowe faktury (w tym przypadku płytki od marki Imola) odbijają światło, tym samym optycznie powiększając pomieszczenie. Dość surowe w odbierze materiały skontrastowano z ciepłym drewnem w formie podłogi i blatu.
6. Łazienka w popielatych kolorach z akcentem marmuru i wzorzystą podłogą | proj. JT Grupa
Przyznam szczerze, że ten projekt to jeden z moich faworytów. Mam wrażenie, że taka aranżacja nieco odbiega od tradycyjnego wyobrażenia o szarej łazience, ale to chyba dobrze? Po pierwsze, zamiast popularnego grafitu przypominającego beton, znalazły się tu subtelne popielate tony. To bardzo dobry wybór, biorąc pod uwagę mały metraż.
Dodatkowymi smaczkami tego projektu jest szlachetny marmur oraz wzorzyste płytki na podłodze. Ja osobiście uwielbiam ten geometryczny wzór. Wygląda on najlepiej przy stonowanym tle, tak jak ma to miejsce w przedstawionej realizacji. Warta uwagi jest również umywalka na srebrnym stelażu. Wygląda to bardzo dekoracyjnie, ale jeśli nie macie dodatkowego miejsca do przechowywania, lepiej wybrać umywalkę z szafką.
Seria Brioso – meble łazienkowe od światowego designera w dobrej cenie
Ostatnio dodane
7. Szara łazienka z drewnem | proj. Mana Design
Kolejny projekt to łazienka na poddaszu, która udowadnia, że odpowiednia aranżacja jest w stanie przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu. Skośny sufit stworzył doskonałe miejsce do wygospodarowania systemowych szafek, które ułatwiają przechowywanie. Drewno, z jakiego są wykonane w oczywisty sposób nawiązuje do dość długiego blatu, na którym stoi umywalka oraz do siedziska w formie kłódki. Zważcie na to, że wykorzystane tu drewno wcale nie jest idealne. Wręcz odwrotnie – pełno w nim pęknięć i sęków. To dodaje łazience uroku i sprawia, że wcale nie wygląda jak ta wyjęta prosto z katalogu. Zdecydowanie ma swój charakter i za to ją lubię!
8. Mała łazienka w szarościach z akcentem niebieskiego i drewna | proj. Flow Interiors
Poniżej projekt łazienki, który gdyby nie wzorzyste płytki na jednej ze ścian, niczym by się nie wyróżniała. Kafelki drewnopodobne i te imitujące beton architektoniczny to już połączenie kultowe. Jeśli jednak zależy Wam na dodaniu wnętrzu indywidualnego charakteru, warto postawić właśnie na patchworkowe płytki. Oczywiście nie można przesadzić. Jak widać, czasami wystarczy parę płytek, aby przeobrazić łazienkę w miejsce, w którym odbija się echo światowego designu.
Ciekawym rozwiązaniem, które spodoba się przede wszystkim posiadaczom małych łazienek, jest wykorzystana w projekcie wanna i prysznic w jednym. Taki produkt ma w ofercie marka Duravit. Możecie go kupić w naszych showroomach.
Wanna z prysznicem odkryta na nowo. Duravit prezentuje Shower & Bath
9. W domach z betonu… | proj. Partner Design
Kolejny projekt, w którym pierwsze skrzypce odgrywa beton. Musicie mi wybaczyć, ale w kontekście szarej łazienki musi się pojawić, i to nawet nie raz. Surowy charakter łazienki podkreśla blat, który jest wykonany z tego materiału. Ciekawym akcentem jest złota umywalka oraz designerski grzejnik, który stanowi spójny element aranżacji. Ponadto ta łazienka pokazuje, że rośliny mają w sobie magiczną moc!
10. Ekskluzywna łazienka z wanną wolnostojącą | proj. MAKA.STUDIO
Z małej łazienki przechodzimy do ekskluzywnego salonu kąpielowego. Centrum stanowi wanna wolnostojąca o obłych kształtach. Znalazło się tu również miejsce na prysznic z odpływem liniowym, który wydziela od reszty jedynie minimalistyczna szyba oraz płytki w kształcie sześciokątów o marmurowej fakturze. Ten wzór architekci powtórzyli również na podłodze. Wykorzystanie tego materiału zawsze zwiastuje coś dobrego, luksusowego. Ciekawym uzupełnieniem jest żyrandol, który równie dobrze mógłby wisieć w salonie. W dużym oknie znalazły się drewniane shuttersy, które wbrew pozorom również dodają wnętrzu wykwintnego charakteru.
Rolety rzymskie, żaluzje czy shuttersy? – wybieramy najlepszą oprawę okna
Ostatnio dodane
11. Prostota i harmonia | w projekcie zostały wykorzystane płytki z kolekcji Chalk marki Marazzi – produkt dostępny w naszych showroomach
Kolejna łazienka, której siła tkwi w prostocie podkreślonej prostą geometrią. Stonowana kolorystyka jest skontrastowana z mocną czernią, a duże minimalistyczne lustro uwypukla nowoczesny charakter wnętrza. Ciekawym zabiegiem wartym podpatrzenia jest zastosowana kompozycja płytek. Wszystkie wykorzystane kafelki pochodzą z tej samej kolekcji i to zapewnia spójność, pomimo użytych różnych kształtów. Duże prostokąty pokrywają ściany, mozaiką jest wyeksponowana strefa wc, natomiast część umywalkowa płytkami w stylu metro. Moim zdanie wygląda to wyśmienicie!
12. Salon kąpielowy z płytkami heksagonalnymi z kolekcji Clays marki Marazzi – produkt możesz zamówić w naszych showroomach
Ta piękna łazienka udowadnia, że nie należy bać się łączenia różnych wzorów, tym bardziej jak ma się tak dużą przestrzeń. Nawet tak odważne zestawienie jak tu (chevron i heksagony) nie zakłóca ładu i harmonii. Żeby tego było mało, na ściennych płytkach pojawia się patchworkowy wzór. Jednakże stonowany barwy sprawiają, że wcale nie ma efektu przesytu. Wręcz odwrotnie. Dość oszczędna ilość mebli i wyposażenia sanitarnego aż prosiła się o to, aby zaszaleć chociaż z formą płytek. Mamy zatem do czynienia z idealną równowagą.
Ostatnio dodane
13. Szara łazienka z płytkami trójwymiarowymi marki Marazzi z kolekcji Color Code (pytaj o produkt w naszych showroomach)
Ta bardzo tradycyjna łazienka to propozycja marki Marazzi. Podoba mi się za lekkość, nienachalność i oczywiście za ścianę wyłożoną płytkami o nierównomiernej strukturze. Jeśli nie macie pomysłu na aranżację, to kafelki 3D ułożone na niewielkim fragmencie, są uniwersalnym i zarazem bardzo ciekawym rozwiązaniem.
14. Oaza relaksu (w projekcie są wykorzystane płytki Grand Carpet marki Marazzi)
Ta łazienka musiała znaleźć się w moim zestawieniu. Według mnie jest całkowicie doskonała w swej oryginalności. Na ścianach pojawiły się wielkogabarytowe płytki od Marazzi, które swoim wyglądem nawiązują do antycznych dywanów. Dodatkowym smaczkiem jest okno na całą ścianę, przez które do wnętrza wlewa się piękny zielony krajobraz. W takim miejscu kąpiel musi smakować naprawdę dobrze…. Zainspirowani czy rozmarzeni? 😉
15. Szara łazienka w stylu nowojorskim | proj. M Projekty
Teraz coś bardziej przystosowanego na polskie standardy i równie pięknego. Chciałam pokazać Wam ten projekt głównie dzięki jednemu rozwiązaniu, które moim zdaniem jest przeboskie. Rzecz jasna mowa tu o listwach dekoracyjnych, które przedzielają ścianę na część płytkową i tę pokrytą farbą. Elegancki charakter łazienki potęgują wysokopołyskowe faktury oraz dekoracyjne frezy zastosowane na szafce podumywalkowej. Jak widać, klimat nowojorski w polskiej łazience sprawdza się doskonale!
Połączenie glamour i stylu skandynawskiego? To możliwe! Zobacz realizacje >>
16. Geometria, złoto i drewno – w projekcie wykorzystano płytki Mutina z linii TEX (produkt dostępny w naszych showroomach)
Propozycja łazienki, która udowadnia, że nie tylko miodowy odcień drewna może wyglądać dobrze w nowoczesnym wnętrzu. Powiem więcej! Tegoroczne targi Salone del Mobile Milano ukierunkowały nas na ciemny orzech, w oddali zostawiając wcześniej ubóstwiany dąb. Ponadto musicie wiedzieć, że w łazienkach o wiele lepiej sprawdzają się egzotyczne gatunki drewna.
Ale co tam drewno! Prawdziwą wisienką na torcie tego projektu są moje ulubione płytki z kolekcji TEX od Mutiny. Ich geometryczny kształt i różnoraka faktura sprawia, że wprowadzają do wnętrza naprawdę niepowtarzalny klimat. Jakby tego było mało, całość uzupełniono lampą od Flosa. To już klasyk designu. Jej złote wybarwienie doskonale koresponduje z armaturą w tym samym wykończeniu.
Ostatnio dodane
17. Płytki 3D i hitowe lastryko – w projekcie wykorzystane są płytki Numini od marki Mutina (produkt możesz kupić w naszych salonach)
Coraz częściej w projektach łazienek możemy podziwiać trójwymiarowe płytki. Są one idealnym sposobem, podobnie jak mozaika, na symboliczne wydzielanie stref. W poniższej realizacji tak zaakcentowano prysznic. Po raz drugi w moim zestawieniu pojawia się lastryko. Przypadek? Nie sądzę. Tak jak wspomniałam wcześniej, przeżywa on swoją drugą młodość… i kto by pomyślał, że i ja „zachoruję” na ten wzór?
Ostatnio dodane
18. Szara łazienka w puzzle (w projekcie są widoczne płytki od Mutiny, które możesz kupić w naszych salonach stacjonarnych)
Ta łazienka to jest hit! Przyznajcie, że stanowi ciekawą układankę? Wszystko za sprawą wykorzystanej ceramiki. Jakby ktoś pytał, to kolekcja Puzzle od Mutiny – dostępna u nas. Dość mocny wzór przełamuje podwieszana szafka umywalkowa, która dodatkowo dodaje aranżacji lekkości.
Decydując się na wzorzyste płytki, pamiętajmy aby nie przesadzić z ilością kolorów oraz formą wyposażenia. Pamiętajcie, mocny wzór nie lubi konkurencji.
Ostatnio dodane
19. Szarości ocieplone światłem | proj. Studio.O.
Szare łazienki z betonem w roli głównej najczęściej goszczą w domach w stylu industrialnym i nowoczesnym. Równie często sprawiają wrażenie chłodnych, surowych… Jeśli komuś zależy na takim efekcie, to nie widzę nic przeciwko. Jednakże moim zdaniem, warto dodać im odrobinę przytulności. Architekci z pracowni Studio.O. również postanowili pójść tym tropem, ale nie drogą na skróty (najczęściej w tym celu wprowadza się do wnętrza drewno lub materiał imitujący go). Stylowe podświetlenia z ciepłym światłem nie tylko dodają łazience przytulności, ale też tworzą nastrojowy klimat.
20. Chevron w roli głównej (płytki ułożone w zygzak to kolekcja Mews od Mutiny) | proj. Jacek Tryc
Kolejny mój faworyt – projekt Jacka Tryca, który ściśle współpracuje z Internity Home. To dlatego produkty wykorzystane w tej realizacji pochodzą właśnie z naszego showroomu. Rozpiera mnie duma, bo łazienka jest przecudna. Zabawa zygzakami na ścianie i podłodze sprawia, że projekt jest nietuzinkowy i delikatnie zadziorny. Dodatkowo, chevron zdaje się podwyższać optycznie niewielką łazienkę.
Ostatnio dodane
21. Kraina łagodności z drewnianą jodełką w tle | proj. Studio LOKO
A teraz coś dla fanów ponadczasowej klasyki. Tu doszło do jej delikatnej reinterpretacji, ponieważ drewniana jodełka znalazła swoje miejsce na ścianie pod prysznicem. Ten wspaniały akcent skradł moje serce na tyle, że uparłam się żeby pokazać Wam ten projekt. Jasnoszare płytki i białe elementy, na pewno również Wam przypadną do gustu.
22. Łazienka w stylu hampton | proj. SAS Wnętrza i Kuchnie
Przed Wami mój ulubiony projekt łazienki z tego zestawienia. Uwielbiam go za styl, niesztampowe podejście do projektowania i za to, że nieco przywołuje klimat dawnych kamienic, do których mam ogromną słabość. Wzorzyste podłogi (mozaiki również) były nieodłącznym elementem mieszkań ulokowanych właśnie w kamieniczkach, stąd też te przyjemne konotacje. Ten sam efekt tworzą listwy dekoracyjne, którym już bardzo blisko do pięknych sztukaterii. Do tego szafka z ozdobnymi frontami, marmurowe płytki i już jestem wniebowzięta. 🙂
23. Raj w beton ubrany | proj. MAKA.STUDIO
Dacie wiarę, że ta łazienka jest częścią sypialni? Na taką fantazję mogło sobie pozwolić tylko biuro architektoniczne MAKA.STUDIO. Dobrze wiem, że o ile na wannę w pokojowym hotelu patrzycie pobłażliwym okiem, o tyle ta w domowej sypialni, już Wam totalnie nie pasuje. Nie na darmo jednak zastosowano tu zasłony, które z jednej strony zasłaniają ogromne okno, z drugiej zaś część sypialnianą. Ja już na sam widok tego projektu, mam ochotę zanużyć się w ogromnej wannie i spędzać w niej każdą wolną chwilę.
Wracając do aranżacji, warto zwrócić uwagę na monochromatyczne wykończenie ścian i podłóg. Surowe i bardzo minimalistyczne ujęcie tej część aranżacji sprawiło, że na pierwszy plan wyszły różnorodne faktury oraz doskonała w swojej formie sanitarka.
24. Patchworkowy zawrót głowy | proj. Hola Design
Przedostatnia propozycja należy do jednej z najbardziej odważnych. Dlaczego? Chyba każdy widzi. Ściany i podłogi w przeważającej części są pokryte patchworkowymi płytkami. To rozwiązanie ma w sobie nieodparty urok i w tej konfiguracji prezentuje się naprawdę dobrze. Musicie jednak wiedzieć, że taka aranżacja wymaga nie tylko dużego wyczucia smaku, ale też i doświadczenia. Ponadto, taka aranżacja nie ma prawa bytu w małej łazience. Takie wzory mogą optycznie pomniejszać łazienkę oraz po prostu ją przytłaczać.
Ostatnio dodane
25. Spokój i harmonia w wydaniu MGN Pracownia
Na koniec coś bardzo stonowanego, grzecznego i uniwersalnego. Jednak jest coś w tej łazience, co mnie do siebie przekonuje. Na pewno jest to konsekwentne połączenie bieli i szarości ( zdecydowano się nawet na białą armaturę). Ponadto bardzo przypadły mi do gustu płytki, których użyto w projekcie. Widoczne na nich delikatne printy nie są w żaden sposób rzucające się w oczy, a pomimo to estetyzują wnętrze. Panuje tu łagodność i subtelność, którą lubię.