Sopot już od początku XX wieku, był znanym kurortem wypoczynkowym. Powstawały tu wówczas budynki w stylu romantycznym oraz architektura letniskowa z werandami i wykuszami, które wzbogacano o secesyjne detale. Architektki z pracowni Biuro Kreacja stanęły przed wyzwaniem zaprojektowania wnętrza mieszkania, znajdującego się w zabytkowej, secesyjnej kamienicy, zlokalizowanej w samym sercu miasta. Jak podkreślają Paulina Banasik oraz Dorota Terlecka: „jako projektanci starałyśmy się podejść z największym szacunkiem do zachowanych elementów, wydobywając największe atuty tego wnętrza. Całość naszego projektu harmonijnie łączy detale secesyjne z nowoczesnymi, tworząc przyjemne oraz funkcjonalne wnętrze dla całej rodziny.”.
Poznańskie mieszkanie z secesyjną sztukaterią | Proj.: LBWA
Pocztówka z wakacji
Wizytówką mieszkania jest jasny hol, łączący strefę prywatną mieszkania z ogólnodostępną. Już od progu wprowadza w klimat wnętrz, w których inspiracje secesją, łączą się ze stylem klasycznym oraz wakacyjnym klimatem stylu Hampton. W przedpokoju znalazła się dyskretna zabudowa, która podnosi funkcjonalność korytarza, nie zaburzając jego czystej formy. Nowoczesny design lustra Oskara Zięty, stanowi przyjemny kontrast dla łagodnych, klasycznych detali. Z holu trafiamy do serca domu, czyli kuchni połączonej z jadalnią. Przestrzeń utrzymana jest w świetlistej, ciepłej kolorystyce – antycznej bieli, szarości, zestawionej z naturalnymi teksturami drewna oraz marmuru. Zabudowa kuchni, przy zachowaniu secesyjnego lejtmotywu, zadowoli najbardziej wybrednego fana domowej gastronomii.
Kuchnia oraz salon tworzą połączoną część dzienną, a przejście pomiędzy pomieszczeniami podkreśla ażurowa zabudowa. Eklektyczność pomieszczenia uwypuklają klasyczne sztukaterie, zachowany grzejnik żeberkowy, nowoczesne meble i oświetlenie. Wisienką na tym secesyjnym, unikatowym torcie jest niewielki gabinet, który pozwala na pełne odcięcie się na czas pracy od reszty mieszkania, a minimalistyczny wystrój nie rozprasza użytkownika. Sofa z możliwością spania dodaje gabinetowi waloru ewentualnego pokoju gościnnego.
Zainspiruj się projektem
Prywatna alkowa
Przez hol można również przejść do części prywatnej apartamentu, gdzie znajduje się główna sypialnia oraz pokój dziecka. Charakter sypialni rodziców, architektki określają mianem “pałacowej intymności”. Z przeciętnej metrażowo przestrzeni udało się wykreować miejsce na dyskretną, acz pojemną zabudowę oraz stylową toaletkę. O komfort domowników zadba łóżko z przepięknym wezgłowiem z orzechowego forniru.
W pokoju dziecięcym udało się maksymalnie wykorzystać przestrzeń i połączyć elementy funkcjonalne z marzeniami dziecka. Unikalne piętrowe łóżko i drabinki zadowolą małego mieszkańca pokoju, a zabudowy pozwolą rodzicom utrzymać porządek.
Klasyka w sypialni
Łazienka w angielskim stylu
Klasyczna w stylu, bogata w wybranych detalach – jak mozaika – łazienka mimo trudnego układu pomieszczenia, łączy unikalną atmosferę pokoju kąpielowego, z czystą funkcjonalnością reprezentowaną przez prysznic. Marmurowe ściany to idealne tło dla wyposażenia, nawiązującego do wiktoriańskich łazienek. Złota, stylizowana armatura, stanowi prawdziwą biżuterię wnętrza. Dopełnienie elegancji i wyrafinowania stanowią detale, takie jak lustro w formie łuku, dekoracyjne kinkiety, a także złoty przycisk w strefie WC.
Łazienka w stylu wiktoriańskim – jak ją urządzić w nowoczesny sposób
Wymarzony salon kąpielowy
Projekt: Biuro Kreacja | Paulina Banasik, Dorota Terlecka
Wizualizacje: Paulina Banasik
Zapytaj // naszego eksperta
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą
Zobacz // próbki i ekspozycję