RANKING TOP 10 najpopularniejszych projektów w 2018 roku

RANKING TOP 10 najpopularniejszych projektów w 2018 roku

Koniec roku to czas podsumowań. Wtedy każdy z nas po cichu przeprowadza mały rachunek sumienia: co udało się zrobić; jakie sukcesy odnieśliśmy a nad czym warto popracować; które postanowienia noworoczne stały się nawykiem, a które porzuciliśmy… Dla nas – w Internity Home – koniec roku również jest czasem bogatym w refleksje, zestawienia, rankingi itp. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej poznać Wasze upodobania. W tym wpisie postanowiłam zebrać najchętniej oglądane przez Was projekty w 2018 roku – zapraszam!

 

1. Niesamowite wnętrze 200 – letniej drewnianej chaty

Projekt cieszący się największym zainteresowaniem w 2018 roku to 200 – letnia chata. Choć z zewnątrz nie wygląda zbyt atrakcyjnie (sprawia wrażenie opuszczonego, rozpadającego się domu), w środku prezentuje zupełnie nowe oblicze podkreślone przede wszystkim minimalistycznym (wręcz ascetycznym) wystrojem.

 

Wnętrze 200-letniej chaty w Szwajcarii
Wnętrze 200-letniej chaty w Szwajcarii

 

Niesamowite wnętrze-200 letniej drewnianej chaty

 

2. Zapierająca dech w piersiach metamorfoza domu z 1905 roku

Druga lokata w naszym rankingu to przebudowa domu z 1905 roku, tym razem autorstwa polskiej pracowni projektowej – Kwadraton. Co ciekawe, ze wzgląd na stan domu sprzed przebudowy architekci rozważali całkowite wyburzenie budynku na rzecz zupełnie nowej konstrukcji. Jednakże wyjątkowość projektu i rozwiązań tam zastosowanych (budynek składał się z dwóch części połączonych dachem, wewnątrz znajdywała się piwniczka z przepływającym strumykiem, piękne portale, rzadko spotykany strop odcinkowy) sprawiło, że architekci postanowili podjąć wyzwanie. Co z tego wyszło…? Cały projekt zobaczycie, klikając w poniższy odnośnik.

 

Zapierająca dech w piersiach metamorfoza domu z 1905 roku (proj. Kwadraton)
Zapierająca dech w piersiach metamorfoza domu z 1905 roku (proj. Kwadraton)

 

Zapierająca dech w piersiach metamorfoza domu z 1905 roku [Metamorfoza Tygodnia]

 

3. Metamorfoza domu z lat 80. na Starym Wilanowie

Trzeci projekt pod względem popularności potwierdza moją teorię o tym, że najchętniej oglądacie przebudowy starych domów. Akurat ten powstał w 1979 roku, a modernizacji podjęto się w 2012. Wcześniej był to typowy dla okresu lat 60., 70. i 80. modernistyczny budynek – kostka. Jak widać stanowi doskonałą podstawę do wyczarowania nowoczesnego projektu. Liczne przeszklenia w dachu i elewacji jeszcze bardziej podkreślają jego styl.

 

proj. Paweł Lis
proj. Paweł Lis

 

Metamorfoza domu z lat 80. w Starym Wilanowie

 

4. Mieszkanie projektantki w stylu nowojorskim

Ten projekt jest zaprzeczeniem przysłowia mówiącego o tym, że szewc bez butów chodzi. Pani architekt z M-Projekty dopieściła swoje cztery kąty w każdym detalu a na dodatek urządziła je w jednym z Waszym ulubionych stylów – nowojorskim, który przede wszystkim charakteryzuje się połączeniem klasyki z kobiecym glamour. Koniecznie zobaczcie cały projekt, klikając w poniższy odnośnik.

 

styl nowojorski
proj. M – Projekty

Styl nowojorski – mieszkanie projektantki | Proj. M-Projekty

 

5. Mieszkanie 50 m2

Kto z nas nie lubi pięknie i funkcjonalnie urządzonych niewielkich mieszkań? Ten projekt jest doskonałym potwierdzeniem tego, że jest to wykonalne a metraż nie powinien stanowić dla nas żadnego ograniczenia. Chyba nie bez powodu to wnętrze zaprojektowane przez WZ Studio jest na 5 miejscu w rankingu najchętniej oglądanych projektów w 2018 roku?

 

proj. WZ Studio
proj. WZ Studio

Mieszkanie 50m2 | Proj. WZ Studio

 

6. 36 m2 w kamienicy

2018 rok należał do mieszkań zlokalizowanych w zabytkowych kamienicach. Coraz bardziej doceniamy ich uroki a także zastosowane tam historyczne rozwiązania architektoniczne. Nie bez powodu, ceny takich mieszkań szybują w górę a architekci coraz częściej zmierzają się z zaprojektowaniem tych klimatycznych i pełnych tajemnic miejsc. Piękną inspiracją tego roku było to mieszkanie w kamienicy o powierzchni 36 m2 zaprojektowane przez biuro architektoniczne SAS Wnętrza i Kuchnie. Koniecznie zobaczcie całą realizację, bo jest naprawdę doskonała!

 

proj. SAS Wnętrza i Kuchnie
proj. SAS Wnętrza i Kuchnie

36m2 w kamienicy | SAS Wnętrza i Kuchnie

 

7. Metamorfoza 38 – metrowego mieszkania w Warszawie

Na siódmym miejscu znajduje się kolejna metamorfoza, tym razem przeprowadzona przez arch. Katarzynę Dziurdzię. Nowy anturaż sprawił, że niewielkie mieszkanie stało się bardziej przestronne. Wszystko za sprawą odpowiedniego ustawienia mebli, zastosowania jasnych kolorów (tylko gdzieniegdzie przełamanych mocniejszym akcentem) oraz otwartego układu mieszkania.

 

proj. Dziurdzia Projekt
proj. Dziurdzia Projekt

 

Metamorfoza 38-metrowego mieszkania w Warszawie | Dziurdzia Projekt

 

8. Przebudowa domu z lat 50.

Kolejnym, jednym z najczęściej odwiedzanych projektów na naszej stronie w 2018 roku, jest odnowiony dom z lat 50. Za metamorfozą stoi biuro architektoniczne SpaceLab. Tą realizacją architekci udowodnili, że stosunkowo niewielką ingerencją, można zupełnie odmienić charakter staromodnego budynku. Koniecznie zobaczcie, jak wyglądał ten dom przed przebudową!

 

proj. SpaceLab
proj. SpaceLab

Przebudowa domu z lat 50 – Puszczykowo | proj. SpaceLab

 

9. Mieszkanie 35 m2 dla rodziny z dzieckiem

Funkcjonalne i stylowe mieszkanie o powierzchni 35 m2 dla trzyosobowej rodziny – niemożliwe? Ależ skąd! Doświadczeni architekci są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem bez najmniejszych problemów, a ta realizacja jest tego wspaniałym dowodem. Idealnie dobrana kolorystyka, dobrze rozplanowane oświetlenie i ergonomiczne rozwiązania – to przepis na sukces!

 

proj. ArchOmega
proj. ArchOmega

Mieszkanie 35m2 dla rodziny z dzieckiem | Proj: ArchOmega

 

10. Nowoczesna kawalerka w industrialno – rustykalnym klimacie

Na koniec niestandardowy projekt kawalerki z antresolą, w której styl industrialny łączy się z modnym rustykalnym. To nieoczywiste zestawienie sprawiło, że z miejsca pokochaliście to wnętrze i chętnie do niego wracaliście w 2018 roku. Metraż: zaledwie 40 m2. Wow!

 

proj. PEKA Studio
proj. PEKA Studio

Kawalerka w industrialnym i rustykalnym nowoczesnym klimacie | Proj: PEKA STUDIO

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków