20 najchętniej oglądanych projektów wnętrz w 2021 roku na Internity Home
Projekt: Czeczko Design Studio | https://www.instagram.com/czeczko_design/ | Zdjęcia i stylizacja: Diana Bagińska, Agata Glińska
Projekt: Czeczko Design Studio | https://www.instagram.com/czeczko_design/ | Zdjęcia i stylizacja: Diana Bagińska, Agata Glińska

20 najchętniej oglądanych projektów wnętrz w 2021 roku na Internity Home

Przyszedł czas na podsumowania, dlatego w tym wpisie przypominamy najchętniej oglądane projekty. W 2021 roku największym zainteresowaniem cieszyły się metamorfozy. Zaszczytne pierwsze miejsce zajmuje mieszkanie w bloku po gruntownym remoncie przeprowadzonym przez biuro projektowe Sow Archi Design. Druga lokata należy do spektakularnej przemiany 53 – metrowego lokum w dwie kawalerki, której autorką jest Ola Dąbrówka z GOOD VIBES Interiors. Na trzeciej pozycji znalazła się zapierającą dech w piersiach gruntowna renowacja przedwojennego domu, za którą odpowiadają architektki z Fuga Architektura Wnętrz. Pozostałe publikacje ukazują inne ciekawe tendencje na rynku nieruchomości, jak wzmożone zainteresowanie zabytkowymi apartamentami zlokalizowanymi w prestiżowych kamienicach czy mikromieszkaniami. Oprócz tego w zestawieniu znajdziemy między innymi inspirujące adaptacje nietypowych przestrzeni, jak chociażby stary 120 – letni młyn, który przeprojektowano na potrzeby 6 – osobowej rodziny. 

 

 

1. Metamorfoza mieszkania w bloku

Metamorfoza 45 – metrowego mieszkania w bloku z wielkiej płyty udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych i każde, nawet najbardziej nijakie wnętrze może zmienić się w przytulny i niezwykle stylowy azyl. Zaproponowana przez arch. Sylwię Woch aranżacja na tyle spodobała się czytelnikom Internity Home, że nie miała sobie równych w 2021 roku. 

 

proj. SOW Archi Design
proj. SOW Archi Design

 

 

Metamorfoza mieszkania w bloku | Projekt SOW Archi Design

 

2. Metamorfoza 53 – metrowej ruderki w dwa miętowe mieszkania

Zaszczytne drugie miejsce przypadło realizacji, w której mogliśmy zobaczyć przemianę 53 – metrowego mieszkania, pieszczotliwie nazwanego przez architekt prowadzącą ruderką, w dwa niezależne lokale. Nową przestrzeń otulają ciepłe pastelowe kolory. Nie brakuje tu ciekawych rozwiązań, które podnoszą funkcjonalność niewielkiego wnętrza. 

 

Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Yassen Hristov www.yassenhristov.com
Proj.: GOOD VIBES Interiors | Ola Dąbrówka; Fot.: Yassen Hristov www.yassenhristov.com

 

Metamorfoza 53-metrowej „Ruderki” w dwa miętowe mieszkania

 

3.  Efektowna metamorfoza przedwojennego domu pod Warszawą

Na trzeciej pozycji znajduje się metamorfoza przedwojennego domu. W artykule, oprócz inspirujących zdjęć ukazujących wnętrza przed i po remoncie, znajduje się opowieść o tym, jak to się stało, że dom wystawiony na sprzedaż trafił w ręce małżeństwa z czwórką dzieci, pomimo że oferowali mniejszą kwotę niż konkurencja. Zachowane elementy, takie jak drewniany parkiet, robiąca wrażenie klatka schodowa, oryginalne klamki, przedwojenne łączniki elektryczne wykonane z bakelitu czy cementowa posadzka w jednej z łazienek, tworzą niesamowity klimat i decydują o wyjątkowości tego projektu. 

 

proj. Fuga Architektura Wnętrz
proj. Fuga Architektura Wnętrz

 

Efektowna metamorfoza przedwojennego domu pod Warszawą

 

4. Świetnie zaaranżowane 40 metrów dla rodziny

Zaprojektować wnętrze, które jednocześnie sprosta potrzebom trzyosobowej rodziny pomimo swoich 40 m.kw. i będzie atrakcyjne wizualnie, nie jest łatwo. Jednak tym razem efekt udało się osiągnąć w 100%, co znalazło aprobatę również wśród społeczności IH. Uwagę przykuwa oryginalna zielona kuchnia a także minimalistyczna biała łazienka z mocnym pomarańczowym akcentem. Reszta jest raczej stonowana. Inwestorom zależało, aby mogli łatwo zmieniać charakter wnętrza za pomocą drobnych dodatków. 

 

Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio
Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio

 

Świetnie zaaranżowane 40 metrów dla rodziny | Proj.: Lokal Studio

 

5.  130 – metrowy dom w loftowym klimacie

Kolejny projekt udowadnia, że styl industrialny może mieć bardzo domowe, przytulne oblicze. Faktury, które budują wystrój wnętrza, to beton, czerwona cegła i drewno. Lofotowy charakter podkreśla wyselekcjonowane oświetlenie, natomiast miękkie meble, zasłony, firany i inne tekstylia ocieplają aranżację. W projekcie znajdziemy również bardzo nowoczesne rozwiązania, takie jak wyspa kuchenna wykonana z płytek wielkoformatowych

 

proj. DWAconcept | zdj. Przemysław Kuciński ( niewformie.pl)
proj. DWAconcept | zdj. Przemysław Kuciński ( niewformie.pl)

 

Piękny 130 – metrowy dom w loftowym klimacie (proj. Dwa Concept)

 

6. Spektakularna metamorfoza mieszkania w starej krakowskiej kamienicy

Z tym wpisem ja sama wiążę wiele prywatnych wspomnień, dlatego tym bardziej cieszę się, że projekt znalazł się w zestawieniu TOP 20 najchętniej czytanych. Tematem jest 95 – metrowe mieszkanie, które przeszło gruntowną metamorfozę. Nowe wnętrza łączą elementy antyczne z minimalizmem w nowoczesnej odsłonie. 

 

proj. Studio Projektowe 4room (architekt wnętrz Lisa Bachurina)
proj. Studio Projektowe 4room (architekt wnętrz Lisa Bachurina)

 

Spektakularna metamorfoza mieszkania w starej krakowskiej kamienicy

 

7. Efektowna metamorfoza mieszkania niewielkim kosztem

Ta metamorfoza jest dowodem na to, że wcale nie potrzebujemy dużego budżetu i ogromu czasu, aby odmienić nasze cztery kąty. Pomimo ograniczonych środków finansowych, architektce udało się wyczarować nowoczesne i przytulne mieszkanko. Jego metraż to 45 m.kw. W projekcie znajdziemy wiele inspirujących i jednocześnie niskobudżetowych rozwiązań, w których główną rolę odgrywa mocny kolor, zmieniający oblicze wnętrza. 

 

proj.: Studio 4 Design
proj.: Studio 4 Design

 

Efektowna metamorfoza mieszkania niewielkim kosztem | Projekt Studio4Design

 

8. 120 – letni młyn stał się domem dla 6 – osobowej rodziny

Uwielbiamy nieszablonowe podejście do projektowania, dlatego tym bardziej cieszymy się, że adaptacja 120 – letniego młynu cieszy się tak dużą popularnością na naszej stronie. Czterokondygnacyjny, zachowany w świetnym stanie i objęty ochroną konserwatorską budynek zachwyca wnętrzem i przemyślanymi rozwiązaniami a co najważniejsze – w pełni zaspakaja potrzeby i wymagania inwestorów.

 

proj: ONE DESK
proj: ONE DESK

 

120 letni młyn stał się domem dla 6 osobowej rodziny | Proj: ONE DESK

 

9. Metamorfoza 62 – metrowego mieszkania na Ochocie

W kolejnym wpisie krótka historia o tym, jak mieszkanie z lat 40. zyskało nowy blask w stylu hampton. Wakacyjne wibracje oraz niebieskości i błękity uspokojone uniwersalnym beżem wypełniły zastaną przestrzeń i teraz tworzą tło dla toczącego się tu życia. W projekcie znajdziemy wiele klasycznych rozwiązań, które mogą spodobać się również zwolennikom kobiecego glamour.  

 

proj: SOW Archi Design
proj: SOW Archi Design

 

Metamorfoza 62 metrowego mieszkania na Ochocie | Proj: SOW Archi Design

 

10.  24 – metrowe mieszkanie z funkcjonalnymi rozwiązaniami

Na 10 – tej pozycji znalazło się mikromieszknie, będące wyrazem bardzo silnego trendu na rynku nieruchomości. Szybujące w górę ceny za metr kwadratowy często burzą marzenia o własnych czterech kątach, dlatego niektórzy decydują się na zakup bardzo oszczędnego w metraż lokalu, który w pomysłowy sposób aranżują na własne potrzeby. Tutaj mamy wspaniały przykład takiego działania.  

 

proj.: Studio4Design
proj.: Studio4Design

 

24 metrowe mieszkanie z funkcjonalnymi rozwiązaniami | Projekt: Studio4Design

 

11. Mieszkanie w przedwojennej kamienicy zaaranżowane na nowo

A teraz wpis, który ma dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ stał się punktem wyjścia i swojego rodzaju inspiracją do nagrania jednego z odcinków podcastu Internity Home ,,Spokojnie o wnętrzach”. Gościem była autorka tejże metamorfozy – Katarzyna Burak z Fuga Architektura Wnętrz a tematem szeroko rozumiane tchnienie nowego życia w stare, zabytkowe mury. Jeśli chcecie zgłębić ten temat, wysłuchajcie rozmowy (link do podcastu). 

 

Wszystkie odcinki podcastu IH ,,Spokojnie o wnętrzach” >> 

 

proj. Fuga Architektura Wnętrz, zdj. Aleksandra Dermont
proj. Fuga Architektura Wnętrz, zdj. Aleksandra Dermont

 

Mieszkanie w przedwojennej kamienicy zaaranżowane na nowo

 

12. Metamorfoza domu z lat 50 – tych

A teraz o gruntownym remoncie domu z lat 50., dla którego inspirację stanowiły preriowe domy Franka Lloyda Wrighta. Ich główną cechą miało być dopasowanie do krajobrazu amerykańskich równin – z przewagą horyzontalnych linii, niskim dachem i dużymi przeszkleniami. W środku wrażenie miały robić otwarte wnętrza wypełnione światłem. Wydawać by się mogło, że to idealny materiał do „obróbki” dla doświadczonych architektów. Jednakże, jak to zazwyczaj bywa w przypadku takich projektów, wiąże się to z ogromem pracy, czasu i niejednokrotnie wyższych kosztów niż wykończenie nowego budynku. Ostatecznie zawsze okazuje się, że gra była warta świeczki a twórcy przemiany czują nieporównywalnie większą satysfakcję. 

 

proj.: Pogotowie Wnętrzarskie oraz pracownia LUVA Foto: JOANNA MAJEWSKIA
proj.: Pogotowie Wnętrzarskie oraz pracownia LUVA Foto: JOANNA MAJEWSKIA

Metamorfoza domu z lat 50-tych | Proj: Pogotowie Wnętrzarskie | Luva

 

13. 300 – metrowy dom w Krakowie dla czteroosobowej rodziny

Są projekty, z którymi łączymy większe emocje niż standardowe związane z gustem. Ta realizacja w naszej redakcji na pewno przejdzie do historii ze względu na dosyć zabawną historię, kiedy to na jednym z naszych profili na social mediach, pojawił się post z opisem, że jest to dom dla 300 – osobowej rodziny. 🙂 Wasza reakcja była niesamowita a komentarze pełne humoru wprawiły nas w tak dobry nastrój, że do tej pory wspominamy tę realizację z uśmiechem na twarzy. Jednocześnie nie możemy jej odmówić szyku i elegancji. 

 

proj. kaim.work
proj. kaim.work

 

300-metrowy dom w Krakowie dla czteroosobowej rodziny | Proj: kaim.work

 

14. Metamorfoza białego mieszkania z czerwoną łazienką w boho azyl

Na 14 – stej lokacie kolejna metamorfoza, tym razem przeprowadzona przez projektantkę Iwonę Bernaciak, która zdradziła nam, że to najciekawszy projekt, jaki do tej pory realizowała. Tym bardziej cieszymy się, że przypadł Wam do gustu. W aranżacji znajdziemy naturalne materiały, takie jak drewno i len, inspiracje minimalizmem oraz Japonią i stylem boho, który dodał odrobinę pazura.

 

Projekt i stylizacja: Iwona Bernaciak MIESZKANIE PO PRZEMIANIE; fot. Kąty Proste - fotografia wnętrz
Projekt i stylizacja: Iwona Bernaciak MIESZKANIE PO PRZEMIANIE; fot. Kąty Proste – fotografia wnętrz

Metamorfoza białego mieszkania z różową łazienką w boho azyl

 

15. 32 – metrowe mieszkanie pełne niecodziennych rozwiązań

A teraz projekt, który pomimo swojej krótkiej obecności na stronie, już zdążył zebrać dużą liczbę fanów. Co ciekawe, właścicielami tego nietuzinkowego wnętrza z rudym sufitem i grantową sofą, jest para 70 – cio latków. – To było nie lada wyzwanie – mówi arch. Mateusz Czeczko – inwestorzy byli jednak bardzo otwarci na nasze pomysły. A nam udało się bardzo racjonalnie rozplanować tę przestrzeń – tak, aby bez problemu zmieściło się wszystko, co najważniejsze.

 

 Projekt: Czeczko Design Studio | https://www.instagram.com/czeczko_design/ | Zdjęcia i stylizacja: Diana Bagińska, Agata Glińska

Projekt: Czeczko Design Studio | https://www.instagram.com/czeczko_design/ | Zdjęcia i stylizacja: Diana Bagińska, Agata Glińska

32 metrowe mieszkanie pełne niecodziennych rozwiązań | Proj: Czeczko Design Studio

 

16. Metamorfoza, która połączyła lata 70., styl zakopiański i nowoczesność

Styl zakopiański we wnętrzach na pewno nie należy do topowych, a jednak na naszej stronie zdobył Wasze uznanie. Ta niecodzienna realizacja dotycząca gruntownego remontu mieszkania z lat 70., uwolniła ogromny potencjał tego miejsca. W efekcie powstało bardzo ciekawe wnętrze łączące minimalizm z elementami vintage i dodatkami w klimacie zakopiańskim.

 

Proj.: Agata Popieluch, Fot.: Ania Michałek
Proj.: Agata Popieluch, Fot.: Ania Michałek

Metamorfoza, która połączyła lata 70., styl zakopiański i nowoczesność

 

17. Osobliwe mieszkanie architektki w przedwojennej kamienicy na poddaszu

Nietypowa aranżacja mieszkania zlokalizowanego na poddaszu w zabytkowej kamienicy to miejsce do życia architektki Natalii Malarskiej. Ciekawe rozwiązania funkcjonalne i wizualne a także pomysły na zaaranżowanie pomieszczeń z licznymi skosami stały się jedną z najważniejszych inspiracji wnętrzarskich w 2021 roku, z czego ogromnie się cieszymy. 

 

proj. la folie studio Natalia Malarska, zdj. Michał Mrowiec
proj. la folie studio Natalia Malarska, zdj. Michał Mrowiec

Osobliwe mieszkanie architektki w przedwojennej kamienicy na poddaszu

 

18. Przytulny dom w typie nowoczesnej stodoły

Projekt lokujący się na 18 pozycji ukazuje inny, bardzo silny trend, jakim są domy jednorodzinne w stylu nowoczesnej stodoły. Tak zwany <<modern barn>> to prosta bryła na planie prostokąta przykryta dwuspadowym dachem, z panoramicznymi oknami, które zacierają granicę między wnętrzem a otoczeniem. Projekt wnętrza łączy przytulny nastrój z elegancją. Architektka wykorzystała harmonijne zestawienie jasnego drewna z bielą, antracytem i złotymi dodatkami.

 

proj: FOORMA Pracownia Architektury Wnętrz
proj: FOORMA Pracownia Architektury Wnętrz

Przytulny dom w typie nowoczesnej stodoły | Proj: FOORMA Pracownia Architektury Wnętrz

 

19. Metamorfoza 4 – pokojowego mieszkania

Na przedostatnim miejscu znalazła się spektakularna przemiana mieszkania zlokalizowanego na Mokotowie, przeznaczonego pod wynajem. Lokum składa się z czterech niezależnych pokoi, dwóch łazienek, małego wc oraz kuchni. To kolejny projekt, który udowadnia, że wynajmowane mieszkanie może być nowoczesne, funkcjonalne i ładne.

 

proj: MiMo Wnętrza
proj: MiMo Wnętrza

Metamorfoza 4 pokojowego mieszkania | Proj: MiMo Wnętrza

 

20. Nowoczesne antracytowo – zielone mieszkanie (57m2)

Nasze zestawienie zamyka pięknie urządzone 57 – metrowe mieszkanie. Znajdziemy tu mnóstwo przemyślanych rozwiązań, które sprawiają, że jest idealnie dopasowane do potrzeb mieszkańców. Oprócz dużej ilości miejsca do przechowywania, inwestorzy powiedzieli zdecydowane „tak” dla połączenia zieleni z antracytem. Ten piękny duet zadecydował o charakterze wnętrza i tym samym naczelnie traktowaną w projekcie prostotę oraz użytkowość włożył w piękne ramy.

 

proj. Prosty Układ, zdj. DEKORIALOVE
proj. Prosty Układ, zdj. DEKORIALOVE

 

Nowoczesne antracytowo – zielone mieszkanie (57m2) | proj. Prosty Układ

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków